Εγγραφή :: Κατάλογος Μελών :: Σύνδεση   Παρ Μάρ 29, 2024 03:10

Greek Club Cuore Αρχική σελίδα
Αλλαγη αμορτισερ...
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Σασί και περιφερειακά
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 04, 2010 20:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

karamteo έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:
εμένα λήγει αύριο οπότε δε παίζει. ξέχασα κ σήμερα με τη πολύ δουλειά να τους πάρω τηλ να ρωτήσω Head on wall


Βρε πρόεδρε, λήγει αύριο η εγγύηση και έχεις αναφέρει για τη διαρροή από 1 Οκτ. Τι περίμενες ???? Thinking Thinking Να λήξει για να δώσεις την 300άρα ?


1 Οκτ Παρασκευή απόγευμα, μεσολάβησε Σ/Κ και σήμερα ξεχάστηκα Sorry Self Slap

οι #$@ πληρώνονται Head on wall
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
blackcuore
Μέλος


Μέλος από: 06 Σεπ 10
Δημοσιεύσεις: 5
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 06, 2010 08:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mitsubae έγραψε:
Όταν ψάχνει κανείς να βρεί aftermarket ανταλλακτικά για το αυτοκίνητό του τα ψάχνει με γνώμονα τη χαμηλότερη τιμή.
Εάν είναι κάποιος να δώσει τα ίδια λεφτά γιατί να μη διαλέξει τα μαμά που θα είναι και εγγυημένα και θα αποφεύγει τις οποιεσδήποτε κακοτοπιές που μπορεί να του επιφυλάξει μια πατέντα?


Ολοι ξερουμε οτι οι αντιπροσωπειες είανι παντα ακριβότερες. Η λυση ΚΟΝΙ ομως ειναι διαφορετική. Και εξηγω, αλλο να βαλεις κατι ιδιο με το μαμα και αλλο να βαλεις κατι υψηλοτερης αποδοσης και καλυτερης ποιοτητας. Εγω κινηθηκα με αυτο το γνωμονα. Η πατεντα που λετε ειναι πολυδουλεμενη σε παρα πολους τυπους αυτοκινητων χωρις το παραμικρο προβλημα. Απο την αλλη υπενθυμιζω οτι τα ΚΟΝΙ ειναι επενδυση. Μολις χαλασουν επισκευαζονται πληρως με κοστος πολυ χαμηλοτερο ακόμη και απο την αγορα ενος συμβατικου σετ αμορτισερ.
_________________
Cuore L276 MY08
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 07, 2010 06:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ο καθένας κάνει κουμάντο στη τσέπη του. αξίζει σε ένα αυτοκίνητο των 10 χιλιάδων να κάνεις τέτοια επένδυση όταν το έχεις για να κάνεις τη δουλειά σου και όχι για σπορ οδήγηση-μόστρα? (όχι ότι δεν μπορεί να ανταπεξέλθει σε σπορ οδήγηση, καλά τα πάει, αλλά δεν είναι αυτός ο προορισμός του)
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 22, 2010 18:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τα άλλαξα σήμερα Yahoo
τσάμπα Yahoo In Love
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
karamteo
Μέλος


Μέλος από: 06 Ιούν 08
Δημοσιεύσεις: 101
Φύλο:
Τόπος: ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 22, 2010 19:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Dimitris_P έγραψε:
τα άλλαξα σήμερα Yahoo
τσάμπα Yahoo In Love


Ας είναι καλά το forum....... και οι πληροφορίες του... Thumbs up Thumbs up
_________________
Cuore 2008 (L276)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
manilos
Μέλος


Μέλος από: 01 Ιούλ 11
Δημοσιεύσεις: 6
Φύλο:
Τόπος: ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΑΤΤΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 01, 2011 17:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια εγώ έκανα το service των 45.000 και μου είπαν πωσ τα πίσω αμοτισέρ έχουν δακρίσει. οπότε αν κάποιοσ έχει βάλει κάποια άλλα αμορτισέρ εκτόσ απο τα μαμα.(που έχουν 550).ας πει καμία πληροφορία...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mitsubae
Συντονιστής


Μέλος από: 27 Μάρ 08
Δημοσιεύσεις: 323
Φύλο:
Τόπος: Ναύπλιο - Χαλάνδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 02, 2011 16:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

550?? Πού?

670? μου είπαν από την Agripan για τα αυθεντικά.....470? με τα μεταφορικά από Γερμανία https://www.ssl-id.de/kiessetz-und-schmidt.de/onlineshop/english/

Παίζουν και τα Koni, με μιά μικρή πατέντα.
_________________
Daihatsu Cuore L276 (2007)
Suzuki Vitara JLX 1.6 (1992)
Vespa P200E (1981)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 02, 2011 19:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

550 και τα 4 ή τα 2 ; αν δάκρυσαν τα πίσω άλλαξε μόνο τα πίσω όχι όλα.
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
digibill
Μέλος


Μέλος από: 03 Φεβ 09
Δημοσιεύσεις: 192
Φύλο:
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 03, 2011 21:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οι τιμές είναι εντελώς άκυρες, εκτός κι αν αφορούν στην τετράδα! Τα πίσω αμορτισέρ έχουν 115-125? το ένα......
_________________
Cuore HG 2009 (L276)
www.yiannakos.gr
Ubuntu-GR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
manilos
Μέλος


Μέλος από: 01 Ιούλ 11
Δημοσιεύσεις: 6
Φύλο:
Τόπος: ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΑΤΤΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 05, 2011 12:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΣΤΟΝ ΜΠΕΝΤΑ ΠΡΙΝ ΚΑΜΙΑ 10 ΑΡΙΑ ΜΕΡΕΣ ΠΗΡΕ Ο ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΙΜΗ ΜΕ ΕΡΓΑΤΙΚΑ 550.
ΑΛΛΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ΝΕΑ..... ΠΗΡΑ ΣΤΟ SIRIO CENTER ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΘΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ 2007 ΚΑΙ ΜΕΤΑ.
ΜΕΧΡΙ ΤΟ 2007 ΕΧΟΥΝ ΒΓΑΛΕΙ. ΟΠΟΤΕ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΛΙΓΟ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 05, 2011 17:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το μοντέλο είναι ένα, του 2007, δεν υπάρχουν διαφορετικά αμορτισέρ. Look around

Θα σε παρακαλούσα να μη γράφεις με κεφαλαία καθώς στη γλώσσα του Internet σημαίνει ότι φωνάζεις
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
manilos
Μέλος


Μέλος από: 01 Ιούλ 11
Δημοσιεύσεις: 6
Φύλο:
Τόπος: ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΑΤΤΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 06, 2011 13:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sorry για τα κεφαλαία.μου είπαν πως μεχρι τα μεσα του 2007 ήταν άλλο το αυτοκίνητο και μετα τα μέσα του 2007 βγήκε με faselift. αυτο που έχω και εγώ το στρογγυλοφάναρο πίσω.
απο sirio center εχω βρεί http://www.siriocenter.gr/details2.php?lang=1&wh=1&the1id=34&the2id=35&the3id=740&the4id=797&theid=797&open1=34&open2=35&open3=740&thepid=2781&page=1
αλλά μου λένε πως είνα για το πιό παλιό μοντέλο.
βέβαια μου είπαν πως μετά το καλοκαίρι πιθανόν θα φέρουν και για το δικό μας Dancing Banana
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 06, 2011 17:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι Οκτ. 2007 βγήκε το δικό μας (L276)
ακόμα και το facelift όμως νομίζω ότι έχει τα ίδια αμορτισέρ με αυτό.

α όπα τώρα είδα ότι μιλάς για KYB και όχι για τα μαμίσια Oops
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Mitsubae
Συντονιστής


Μέλος από: 27 Μάρ 08
Δημοσιεύσεις: 323
Φύλο:
Τόπος: Ναύπλιο - Χαλάνδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 06, 2011 22:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στο site της Kayaba (KYB) δεν υπάρχουν τα μπροστινά αλλά αναφέρει απλά τα πίσω


Parts for the front axle
Part No Part
Parts for the rear axle
Part No Part
342032 Excel-G


Στον κατάλογο του 2011 πάντως δεν υπάρχει αυτός ο κωδικός....

Στην αναμονή παίδες!
_________________
Daihatsu Cuore L276 (2007)
Suzuki Vitara JLX 1.6 (1992)
Vespa P200E (1981)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
agiokampos
Μέλος


Μέλος από: 31 Μάϊ 12
Δημοσιεύσεις: 2
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 31, 2012 16:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα σας! Ηθελα να ρωτησω αν εχει αλλαξει καποιος αμορτισερ στο L276 (2007) και αν ναι τι αλλες επιλογες υπαρχουν εκτος απο της ''μαμας'' (520ευρω η τετραδα!!!);;;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Σασί και περιφερειακά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 4 από 5

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης