Εγγραφή :: Κατάλογος Μελών :: Σύνδεση   Πεμ Μάρ 28, 2024 11:32

Greek Club Cuore Αρχική σελίδα
Αλλαγη αμορτισερ...
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Σασί και περιφερειακά
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 01, 2010 17:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σήμερα που άλλαξα λάστιχα παρατήρησα ότι το πίσω αριστερά έχει δακρύσει κ μου πε ο λαστιχας ότι είναι νεκρό, οπότε επειγόντως αντικατάσταση! Πόσο παει ένα σετ των 2 για πίσω;
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
digibill
Μέλος


Μέλος από: 03 Φεβ 09
Δημοσιεύσεις: 192
Φύλο:
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 01, 2010 17:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Dimitris_P έγραψε:
Σήμερα που άλλαξα λάστιχα παρατήρησα ότι το πίσω αριστερά έχει δακρύσει κ μου πε ο λαστιχας ότι είναι νεκρό, οπότε επειγόντως αντικατάσταση! Πόσο παει ένα σετ των 2 για πίσω;


Αν αναφέρεσαι σε αμορτισέρ, υπολόγισε ~125? το ένα (η τιμή είναι για τα πίσω) Head on wall
_________________
Cuore HG 2009 (L276)
www.yiannakos.gr
Ubuntu-GR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 01, 2010 18:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μαμισιο ή άλλο;
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
digibill
Μέλος


Μέλος από: 03 Φεβ 09
Δημοσιεύσεις: 192
Φύλο:
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 01, 2010 19:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Dimitris_P έγραψε:
Μαμισιο ή άλλο;


Μαμίσιο. Τόσο το άλλαξα τα Χριστούγεννα που μας πέρασαν (σχεδόν έναν χρόνο πριν)
_________________
Cuore HG 2009 (L276)
www.yiannakos.gr
Ubuntu-GR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 01, 2010 19:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με εργασία ή σκέτο ανταλλακτικο; Θα κοιτάξω κ για καμία άλλη μάρκα επίσημα όμως χωρίς μετατροπές. Mitsubae βρηκες τπτ που εψαχνες;
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
digibill
Μέλος


Μέλος από: 03 Φεβ 09
Δημοσιεύσεις: 192
Φύλο:
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 01, 2010 20:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Dimitris_P έγραψε:
Με εργασία ή σκέτο ανταλλακτικο; Θα κοιτάξω κ για καμία άλλη μάρκα επίσημα όμως χωρίς μετατροπές. Mitsubae βρηκες τπτ που εψαχνες;


Αυτή ήταν η τιμή του αμορτισέρ μόνο! Και μάλιστα με μια μικρή έκπτωση (~10% αν θυμάμαι καλά.....) Δεν έχω το τιμολόγιο μπροστά μου τώρα, αλλά άντε να πέφτω έξω καμιά δεκαριά Ευρώ, οχι παραπάνω (αν δεν ήταν 125 ήταν 115.....)
_________________
Cuore HG 2009 (L276)
www.yiannakos.gr
Ubuntu-GR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Mitsubae
Συντονιστής


Μέλος από: 27 Μάρ 08
Δημοσιεύσεις: 323
Φύλο:
Τόπος: Ναύπλιο - Χαλάνδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 03, 2010 11:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ήρθα σε επαφή με ένα συνεργείο που μου σύστησε μέλος αυτού του forum. Η απάντηση ήταν πως το νέο cuore "μπορεί" να φορέσει τα koni αλλά με ψιλοπατέντα.

Συζήτησα το θέμα με το συνεργείο μου (επαρχία) και μου είπαν πως τα koni έχουν τη δυνατότητα να φορεθούν με πατέντα σε πολλά αυτοκίνητα.

Η τιμή βέβαια είναι απαγορευτική (προσωπική άποψη). Περίπου στα 600? μπρος - πίσω.
_________________
Daihatsu Cuore L276 (2007)
Suzuki Vitara JLX 1.6 (1992)
Vespa P200E (1981)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 03, 2010 13:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δε μ'ενδιαφέρει αυτή τη στιγμή koni, κίτρινα sport και ιστορίες. θέλω ένα απλό σετ αμορτισέρ από τρίτο κατασκευαστή να κάνω τη δουλειά μου πιο φθηνά απ'τη daihatsu Look around θα αρχίσω στα τηλέφωνα αύριο όλους τους κατασκευαστές
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Mitsubae
Συντονιστής


Μέλος από: 27 Μάρ 08
Δημοσιεύσεις: 323
Φύλο:
Τόπος: Ναύπλιο - Χαλάνδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 03, 2010 16:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μακάρι να βρείς. Και άν τα καταφέρεις ενημερώνεις. Whistling
_________________
Daihatsu Cuore L276 (2007)
Suzuki Vitara JLX 1.6 (1992)
Vespa P200E (1981)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
blackcuore
Μέλος


Μέλος από: 06 Σεπ 10
Δημοσιεύσεις: 5
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 04, 2010 13:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εφοσον ισχυουν οι τιμες που δινει ο digibill για τα μαμα, τοτε η τιμη ερχεται στα ιδια με κονι που ειναι η μερα με τη νυχτα. Αρα το κοστος δεν ειναι μεν μικρο οχι ομως και παραλογο.
_________________
Cuore L276 MY08
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mitsubae
Συντονιστής


Μέλος από: 27 Μάρ 08
Δημοσιεύσεις: 323
Φύλο:
Τόπος: Ναύπλιο - Χαλάνδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 04, 2010 15:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όταν ψάχνει κανείς να βρεί aftermarket ανταλλακτικά για το αυτοκίνητό του τα ψάχνει με γνώμονα τη χαμηλότερη τιμή.
Εάν είναι κάποιος να δώσει τα ίδια λεφτά γιατί να μη διαλέξει τα μαμά που θα είναι και εγγυημένα και θα αποφεύγει τις οποιεσδήποτε κακοτοπιές που μπορεί να του επιφυλάξει μια πατέντα?
_________________
Daihatsu Cuore L276 (2007)
Suzuki Vitara JLX 1.6 (1992)
Vespa P200E (1981)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
karamteo
Μέλος


Μέλος από: 06 Ιούν 08
Δημοσιεύσεις: 101
Φύλο:
Τόπος: ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 04, 2010 16:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εξαρτάται την πατέντα. Μπορεί να είναι κάτι απλό, οπότε δεν το συζητάμε ποιά θα είναι η επιλογή !!

Παρεπιπτόντως, όσοι είστε στην εγγύηση ακόμη, ρίξτε μια ματιά στα πίσω αμορτισέρ μήπως έχουν δακρύσει και προλάβετε. Απ'ότι φαίνεται κάποιο προβληματάκι πρέπει να παίζει με τα συγκεκριμένα αμορτισέρ. Εμένα (όπως έχω ξαναγράψει) δάκρυσαν στα 20.000 Km ευτυχώς εντός εγγύησης.
_________________
Cuore 2008 (L276)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 04, 2010 17:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εμένα λήγει αύριο οπότε δε παίζει. ξέχασα κ σήμερα με τη πολύ δουλειά να τους πάρω τηλ να ρωτήσω Head on wall
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 04, 2010 20:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

η συζήτηση μεταφέρθηκε στην κατάλληλη ενότητα
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
karamteo
Μέλος


Μέλος από: 06 Ιούν 08
Δημοσιεύσεις: 101
Φύλο:
Τόπος: ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 04, 2010 20:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Dimitris_P έγραψε:
εμένα λήγει αύριο οπότε δε παίζει. ξέχασα κ σήμερα με τη πολύ δουλειά να τους πάρω τηλ να ρωτήσω Head on wall


Βρε πρόεδρε, λήγει αύριο η εγγύηση και έχεις αναφέρει για τη διαρροή από 1 Οκτ. Τι περίμενες ???? Thinking Thinking Να λήξει για να δώσεις την 300άρα ?
_________________
Cuore 2008 (L276)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Σασί και περιφερειακά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 3 από 5

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης