Εγγραφή :: Κατάλογος Μελών :: Σύνδεση   Πεμ Μάρ 28, 2024 18:13

Greek Club Cuore Αρχική σελίδα
Διάφορα προβλήματα νέου Cuore
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Λοιπά Προβλήματα/Λύσεις
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 22, 2007 22:21    Θέμα δημοσίευσης: Διάφορα προβλήματα νέου Cuore Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αγαπητέ GUS πήρα το θάρρος και δημοσίευσα το μήνυμά σου μήπως έχει κάποιος άλλος μια καλύτερη ή/και έγκυρη απάντηση.


GUS έγραψε:
ΑΓΑΠΗΤΕ ΔΗΜΗΤΡΗ

ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΝA NEO CUORE 1.0L HG .ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΤΩΝ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΚΑΤΟΠΙΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ. ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΦΟΡΑΕΙ BRIDGESTONE RE 30 POTENZA 165/55 R15 V!!!. TO ΕΧΕΙΣ ΨΑΞΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ? ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΕΝΑ BUG ME TO CD ΟΤΑΝ ΠΑΙΖΕΙ cd ΑΠΟΡΥΘΜΙΖΕΤΑΙ Η ΩΡΑ .ΟΤΑΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΑΔΙΟ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ... ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΙΑΦΗΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΒΟΜΒΗΤΗ ΓΙΑ ΚΛΕΙΔΙ ΣΤΗΝ ΜΙΖΑ ΚΑΙ ΤΗΛΕΧΕΙΡΙΖΟΜΕΝΕΣ ΚΛΕΙΔΑΡΙΕΣ. ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ


και ξέχασα να σου απαντήσω στο πμ ότι και αυτό με το cd μου συμβαίνει. Δυστυχώς δεν έχω προλάβει λόγω της δουλειάς να το ψάξω αλλά θα επικοινωνήσω τηλεφωνικά μήπως βγάλω άκρη και θα ενημερώσω
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
gchatz
Μέλος


Μέλος από: 30 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 8
Φύλο:
Τόπος: Χαλκιδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 30, 2007 15:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αυτη η διασταση ελαστικων υπαρχει σιγουρα στην μαρκα cleber στην Ελλαδα, ειναι ενα πολυ καλο και αξιοπιστο ελαστικο!!! Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 30, 2007 15:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μήπως γνωρίζεις και ενδεικτική τιμή ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
gchatz
Μέλος


Μέλος από: 30 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 8
Φύλο:
Τόπος: Χαλκιδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 30, 2007 16:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Dimitris_P έγραψε:
μήπως γνωρίζεις και ενδεικτική τιμή ?

Οχι και δεν θελω να πω κατι στον αερα, παντως γενικα ειναι σχετικα φτηνω ελαστικο, εγω το φοραω παντα στο Vivio που εχω γιατι και σε αυτο ειναι δυσκολο να βρω διασταση τετοια που φοραει, και γιαυτο γνωριζω οτι υπαρχουν σχεδον ολες οι "περιεργες" διαστασεις, παντος θα προσπαθησω να μαθω! βεβαια υπαρχει και η μαρκα Kormoran, ειναι η φτηνη σειρα michelin που και αυτη εχει πολλες περιεργες διαστασεις, αυτη βεβαια δεν την ξερω σαν ελαστικα τι λεει, και γιαυτο δεν την ανεφερα στην αρχη.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Mark
Συντονιστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 50
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 31, 2007 12:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δυστυχώς η συγκεκριμένη διάσταση(165/55 R15) είναι σπάνια. To είχα ψάξει στο www.elastika-online.gr , που έχει όλα τα λάστιχα και δεν έβγαζε τίποτα. Το ίδιο και σε άλλα ευρωπαϊκά sites που πουλάνε ελαστικά. Σήμερα όμως έκανα μια αναζήτηση πάλι και βρήκα ότι έχει το εξής :
Bridgestone
Χειμερινά ελαστικά Blizzak MZ 03
165/55 R15 75Q 87 ? το ένα
Το θέμα είναι όμως πως έχουν δείκτη ταχύτητας Q, δηλαδή μέχρι 160 χιλιόμετρα, ενώ π.χ. το Cuore που έχει τελική 160 χλμ πρέπει να φορέσει κάτι με δείκτη πιο μεγάλο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
GUS
Μέλος


Μέλος από: 22 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 2
Φύλο:
Τόπος: Ν ΣΜΥΡΝΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 18, 2007 23:10    Θέμα δημοσίευσης: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ CUORE Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΠΑΙΔΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΜΕ DAIHATSU ΚΑΙ BRIDGESTONE ΚΑΙ ΤΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΘΑ ΤΟ ΦΕΡΟΥΝ ΛΕΕΙ ΑΠΟ ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ ΕΤΟΥΣ. ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ. ΑΝ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΕΙ ΤΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ 400 ΕΥΡΩ Η ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΤΟΥ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ. H DAIHATSU ΙΣΧΥΡΙΖΕΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΥΘΥΝΗ ΤΩΝ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ ΝΑ ΤΑ ΦΕΡΟΥΝ. ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΦΕΡΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΝΑ ΚΑΙΕΙ ΜΕΘΑΝΟΛΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΑ ΡΙΞΕΙ ΣΤΑ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΑ. ΠΑΝΤΩΣ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ CUORE ΑΣ ΠΑΡΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΕΣΕΙ ΤΗΝ DAIHATSU ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΛΑΣΤΙΧΑΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ. ΑΝ ΔΗΛΑΔΗ ΠΑΘΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΚΙΣΙΜΟ ΣΤΑ ΠΛΑΙΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΖΑΝΤΕΣ 14 ΚΑΙ 155/65 14 ΓΙΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. ΣΕ 15 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΥΜΒΑΤΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ... ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΜΕ ΔΕΙΚΤΗ Q ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΜΕΡΙΝΑ!!! Mad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 19, 2007 17:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είναι όντως χειμερινά, αλλά δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει αυτό. Νομίζω και όταν πρωτοήρθε το smart υπήρχε πρόβλημα με τη διάστασή των ελαστικών του, απ'όσο μου χουν πει διάφοροι λαστιχάδες βέβαια.

Το άλλο με το CD που χάνει την ώρα βρήκες κάποια άκρη?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
GUS
Μέλος


Μέλος από: 22 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 2
Φύλο:
Τόπος: Ν ΣΜΥΡΝΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 19, 2007 18:01    Θέμα δημοσίευσης: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΩΡΑ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΜΠΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΑ ΣΤΗΝ DAIHATSU KAI ΠΕΡΙΜΕΝΩ. ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΗΜΕΡΟΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΛΥΣΗ. ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ FIRMWARE UPGRADE ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 19, 2007 20:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δε μ'ενδιαφέρει και τόσο γιατί έχω τόσα σημεία να δω την ώρα, ρολόι χειρός, κινητό κτλπ
`Αλλωστε η πηγή θα ξηλωθεί οσονούπω και θα βάλω κάτι καλύτερο Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 26, 2007 23:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αυτό με την πηγή πρέπει να ναι με το ραδιόφωνο και το RDS μόνο που δεν απενεργοποιείται.. στο internet πάντως δε βρήκα κάτι Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
giota
Μέλος


Μέλος από: 13 Φεβ 08
Δημοσιεύσεις: 6
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 13, 2008 22:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Dimitris_P έγραψε:
δε μ'ενδιαφέρει και τόσο γιατί έχω τόσα σημεία να δω την ώρα, ρολόι χειρός, κινητό κτλπ
`Αλλωστε η πηγή θα ξηλωθεί οσονούπω και θα βάλω κάτι καλύτερο Smile


Αν όμως με ενδιαφέρει;
Και δεν είναι εξαπάτηση όταν δεν το αναφέρουν πριν την πώληση;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 14, 2008 11:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

`Οταν το πήρα μόλις είχε πρωτοέλθει στην ελληνική αγορά, μάλιστα το έκλεισα πριν βγει η διαφήμιση. Προφανώς δε θα γνώριζαν για το πρόβλημα τότε. Θα πάρω ένα τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία να ρωτήσω γιατί τελικά δεν έχω αλλάξει πηγή ακόμα Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 14, 2008 11:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

giota έγραψε:
Γεια σας
Χαίρομαι που συμμετέχω σ'αυτή τη συνάντηση!!

Το cuore που αγόρασα πριν λίγες μέρες είναι το δεύτερο. Άρα δικαιούμαι να λέγομαι original φίλη των cuore!

Το ρολόι στο ενσωματωμένο radio cd δεν κρατάει την ρύθμιση της ώρας.
Η τοπική αντιπροσωπεία λέει ότι σε κανένα καινούριο cuore δεν λειτουργει γιατί πρόκειται για τεχνολογία που ρυθμιζει την ώρα μέσω των ραδιοφωνικών σταθμών που δεν υπάρχει ακόμα στην Ελλάδα....ή κάτι τέτοιο.......

Ξέρει κανένας τίποτε γιαυτό;
Πράγματι συμβαίνει σε όλα τα νεα cuore;


δεν αποκλείεται να είναι έτσι επειδή όταν αλλάζεις σταθμό αλλάζει και η ώρα και οι περισσότεροι σταθμοί εκπέμπουν σε GMT (εμείς εδώ είμαστε GMT+2) γι'αυτό πολλές φορές φαίνεται να πηγαίνει 2 ώρες πίσω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
giota
Μέλος


Μέλος από: 13 Φεβ 08
Δημοσιεύσεις: 6
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 31, 2008 22:22    Θέμα δημοσίευσης: ρολόι ραδιο cd Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σας!
Τελικά μετά την επικοινωνία μου, με την αντιπροσωπεία, το πρόβλημά του ρολογιού λύθηκε αφού μου έστειλαν καινούριο που δουλεύει μια χαρά και μια πεσέτα Yahoo δώρο παρακαλώ Dancing Banana
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 01, 2008 14:44    Θέμα δημοσίευσης: Re: ρολόι ραδιο cd Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

giota έγραψε:
Γεια σας!
Τελικά μετά την επικοινωνία μου, με την αντιπροσωπεία, το πρόβλημά του ρολογιού λύθηκε αφού μου έστειλαν καινούριο που δουλεύει μια χαρά και μια πεσέτα Yahoo δώρο παρακαλώ Dancing Banana


Να υποθέσω πρόκειται για πρωταπριλιάτικο αστείο γιατί το ρολόι είναι ενσωματωμένο στην πηγή και δεν αλλάζει έτσι απλά Look around

Πετσέτα έστειλαν κ σε μένα Yahoo
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Λοιπά Προβλήματα/Λύσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης