Εγγραφή :: Κατάλογος Μελών :: Σύνδεση   Πεμ Μάρ 28, 2024 17:42

Greek Club Cuore Αρχική σελίδα
Επιλογη Ελαστικων
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Σασί και περιφερειακά
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 07, 2011 18:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

31 μου είπαν στη Sena
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
digibill
Μέλος


Μέλος από: 03 Φεβ 09
Δημοσιεύσεις: 192
Φύλο:
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 08, 2011 09:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tomas133 έγραψε:
Το Cuore θέλει 29 . Από 29 και πάνω γίνονται πέτρα και χτυπάνε άσχημα.


Έχω την εντύπωση (θα το τσεκάρω μετά στο αμάξι) ότι το L276 εργοσταστιακά θέλει 31..... Thinking
_________________
Cuore HG 2009 (L276)
www.yiannakos.gr
Ubuntu-GR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ildi
Μέλος


Μέλος από: 15 Δεκ 11
Δημοσιεύσεις: 10
Φύλο:
Τόπος: Λαμια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 16, 2011 01:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ta Dunlop poli kala elastika exw 22000km se 4 xronia kai tha borousan alla 2 xronia aneta na ta vgaloun,kai stin alagi tha ithela pali Dunlop alla apokliete na vrw pali 165 55 15
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ildi
Μέλος


Μέλος από: 15 Δεκ 11
Δημοσιεύσεις: 10
Φύλο:
Τόπος: Λαμια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 16, 2011 01:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Andr3as έγραψε:
Ήρθε η ώρα και για μενα να αλλάξω τα μαμισια dunlop και τείνω και εγώ προς τα continental αν και θα προτιμούσα τα quatrac 3 της Vredestein για τα οποία έχω διαβάσει τα καλύτερα αλλά δεν μπορώ να τα βρω στην αγορά Sorry

Ax na vreiskame Dunlop giati einai poli kalo lastoixo,alla den uparxi stin Ellada,krima
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 18, 2011 15:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ildi καλώς ήρθες, σε παρακαλώ να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες Smile
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
tomas133
Μέλος


Μέλος από: 13 Απρ 08
Δημοσιεύσεις: 164
Φύλο:
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 18, 2011 18:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αλλαγή ελαστικών στο Cuore L251 πριν 2 μέρες.
Θέλησα κάτι καλύτερο από τα οικολογικής σειράς που έχουν κατακλείσει την αγορά οι Continental (EcoContact), Michelin (Energy Saver) , Pirelli (Cinturato) κλπ

Τα Continental αλλάχτηκαν μετά από 55000 χλμ αφού έκλεισαν και 5 χρονάκια στο αμάξι. Αρκετά καλά τα πήγαν λοιπόν.
Έτσι από Continental Eco Contact 3 σε Uniroyal RainExpert (3η version).
Διάσταση 165/65/13. Πολύ μαλακή γόμα, πέλμα σχήματος V , με πολλές και φαρδιές αυλακώσεις για την διοχέτευση νερού. Προέλευση Made in Romania.
Ανήκει στην κατηγορία θερινού ελαστικού , με προστασία aquaplaning.

Πολύ χαμηλότερος θόρυβος κύλισης με ένα χαρακτηριστικό βεντουζάρισμα της μαλακής γόμας στις στροφές που τα Continental δεν είχαν ούτε από το πρώτο λεπτό της αγοράς τους...γιατί απλά δεν ήταν τόσο μαλακά.

Δεν μπορώ να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα για την αντοχή και τη διατήρηση των επιδόσεων των Uniroyal από τώρα. Θα ξαναγράψω μετά από 30000 χλμ για αυτά.
_________________
Cuore L251 04'
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
BugsBunny
Μέλος


Μέλος από: 24 Ιούν 08
Δημοσιεύσεις: 6
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 26, 2011 19:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Andr3as έγραψε:
Ήρθε η ώρα και για μενα να αλλάξω τα μαμισια dunlop και τείνω και εγώ προς τα continental αν και θα προτιμούσα τα quatrac 3 της Vredestein για τα οποία έχω διαβάσει τα καλύτερα αλλά δεν μπορώ να τα βρω στην αγορά Sorry


Έψαξα και υπάρχει εισαγωγέας της Vredestein: http://www.ikaros.gr/ikaros/el/antiprosopeies/vederstein.asp
Τα έχει δοκιμάσει κάποιος;

Σκέφτομαι και εγώ να αλλάξω διάσταση από 165/55/15 σε 155/60/15.

UPDATE:
Από ότι τσέκαρα νέος εισαγωγέας της Vredestein είναι η -γνώριμή μας- AGRIPAN:
http://www.vredestein.com/Dealerlocator_Results.asp?UserSessionID=84596980&LandID=9&city=&postcode=&Submit.x=55&Submit.y=5&Submit=Search
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
some1
Μέλος


Μέλος από: 25 Ιαν 12
Δημοσιεύσεις: 2
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 25, 2012 19:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχω 40.000 χιλιομετρα με την κοκκινουλα μου και πρεπει να αλλαξω λαστιχα και στην αντιπροσωπεια και σε λαστιχαδικο μου ειπαν 450 ευρω! εχουμε καμια προσφορα η καμια λυση; μου ειπαν οτι ειναι σπανιο λαστιχο μονο της bridgestone για αυτο και ειναι ακριβο.
_________________
Daihatsu Cuore!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
digibill
Μέλος


Μέλος από: 03 Φεβ 09
Δημοσιεύσεις: 192
Φύλο:
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 25, 2012 22:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για άλλη μια φορά: ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΤΕ ΔΙΑΣΤΑΣΗ! Smile Το 155/60/15 είναι μονόδρομος: οι διαφορές στην συμπεριφορά του αυτοκινήτου είναι μη αντιλληπτές (θεωρητικά μπορεί να υπάρχουν, στον δρόμο δεν φαίνεται το παραμικρό) και οι επιλογές πολλαπλές και σε τιμές από 250?-400? η τετράδα.....
_________________
Cuore HG 2009 (L276)
www.yiannakos.gr
Ubuntu-GR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ildi
Μέλος


Μέλος από: 15 Δεκ 11
Δημοσιεύσεις: 10
Φύλο:
Τόπος: Λαμια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 13, 2012 01:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Dimitris_P έγραψε:
Ildi καλώς ήρθες, σε παρακαλώ να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες Smile
Καλως σας βρεικα παιδια,ναι θα γραφω με ελληνικους χαρακτηρες,τελεια ι σελιδα σας βοηθαει παρα πολυ,να ειστε παντα καλα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
karamteo
Μέλος


Μέλος από: 06 Ιούν 08
Δημοσιεύσεις: 101
Φύλο:
Τόπος: ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 13, 2012 23:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αλλαγή ελαστικών στα 40.000 Km με Continental 155/60-15 στα 260 €. Μάλλον είναι μονόδρομος η επιλογή αυτής της διάστασης.
_________________
Cuore 2008 (L276)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 17, 2012 16:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

άλλαξα και γω σήμερα παπούτσια, έβαλα 155/60/15 στα 260? Smile
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Mitsubae
Συντονιστής


Μέλος από: 27 Μάρ 08
Δημοσιεύσεις: 323
Φύλο:
Τόπος: Ναύπλιο - Χαλάνδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 17, 2012 22:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λιγομίλητος είσαι πρόεδρε...Μάρκα θα μας πείς?
_________________
Daihatsu Cuore L276 (2007)
Suzuki Vitara JLX 1.6 (1992)
Vespa P200E (1981)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 18, 2012 18:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τα continental Smile
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Giannis79
Μέλος


Μέλος από: 12 Φεβ 12
Δημοσιεύσεις: 4
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 24, 2012 13:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Άλλαξα κι εγώ με τη σειρά μου τα ελαστικά στο Cuore (L276 / 2009) μετά από 33.000km / 3 χρόνια καθώς μου σκίστηκε το ένα μετά από πτώση σε λακούβα. Εγώ επέμεινα στην εργοστασιακή διάσταση 165/55/R15 καθώς μετά από έρευνα στη Θεσσαλονίκη βρήκα τα Bridgestone RE030 στα 300 Ευρώ. Θέλω απλά να επισημάνω ότι οι διαφορές στις τιμές είναι μεγάλες καθώς η αντιπροσωπεία ζητάει 390. Εναλλακτική πρόταση στην ίδια διάσταση τα ελαστικά NANKANG σε καλύτερες τιμές, τα οποία όμως δεν τα γνωρίζω και τα απέφυγα...
_________________
Cuore L276 (2009) LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Σασί και περιφερειακά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
Σελίδα 6 από 8

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης