Εγγραφή :: Κατάλογος Μελών :: Σύνδεση   Κυρ Απρ 28, 2024 01:29

Greek Club Cuore Αρχική σελίδα
Αγορά cuore?
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Γενικά
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Pepe
Μέλος


Μέλος από: 20 Φεβ 09
Δημοσιεύσεις: 50
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 23, 2009 21:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δηλαδή θέλετε να μου πείτέ ότι αν μείνω από μπαταρία και πάω πχ στα Fit & Go δεν θα βρω να βάλω μπαταρία?

Αν πάω σε ένα βουλκανιζατέρ να αλλάξω λάστιχα δεν θα βρω?

Αν πάω σε ένα βενζινάδικο να πάρω υαλοκαθαριστήρες δεν θα βρω κατάλληλους?

Με το NISSAN που έχω εδώ και χρόνια και το Chrysler της γυναίκας μου δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
digibill
Μέλος


Μέλος από: 03 Φεβ 09
Δημοσιεύσεις: 192
Φύλο:
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 23, 2009 21:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δε νομίζω ότι υφίσταται τέτοιο θέμα..... Απλά ο φίλος Θωμάς μάλλον θέλει αποκλειστικά αναλώσιμα της μαμάς εταιρείας..... Thinking
_________________
Cuore HG 2009 (L276)
www.yiannakos.gr
Ubuntu-GR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
tomas133
Μέλος


Μέλος από: 13 Απρ 08
Δημοσιεύσεις: 164
Φύλο:
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 23, 2009 23:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βρες μου μπαταρία στην Θεσσαλονίκη με διαστάσεις 187χ127χ227, 40Αh-330A με λεπτούς πόλους στην σειρά τα + - και όχι - + που απαιτεί το αμάξι, σε 24 ώρες και τα λέμε.
_________________
Cuore L251 04'
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
digibill
Μέλος


Μέλος από: 03 Φεβ 09
Δημοσιεύσεις: 192
Φύλο:
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 23, 2009 23:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tomas133 έγραψε:
Βρες μου μπαταρία στην Θεσσαλονίκη με διαστάσεις 187χ127χ227, 40Αh-330A με λεπτούς πόλους στην σειρά τα + - και όχι - + που απαιτεί το αμάξι, σε 24 ώρες και τα λέμε.


Head on wall Head on wall Head on wall
Μα είναι δυνατόν όλες οι αντιπροσωπείες εκεί να μην έχουν στοκ σε βασικά ανταλλακτικά??!! Frying Pan Frying Pan
_________________
Cuore HG 2009 (L276)
www.yiannakos.gr
Ubuntu-GR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
tomas133
Μέλος


Μέλος από: 13 Απρ 08
Δημοσιεύσεις: 164
Φύλο:
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 24, 2009 00:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικά υπάρχει, όχι από την αντιπροσωπία όμως, μέσω παραγγελίας γενικά στην αγορά.
Επιλογές σε διαθέσιμες μπαταρίες από αυριο στην Θεσσαλονίκη: Bosch Silver S3 85 ευρώ χωρίς εγγύηση,
Ιταλική μάρκα με έκαψες στα 55 ευρώ με 1 χρόνο εγγύηση.

Δεν θέλω κιόλας να πληρώσω τα μαμισιάτικα για Γερμανική μπαταρία made in China (Bosch) άνευ εγγύησης, πολύ περισσότερο όταν πρόκειται για υπερεκτιμημένη μπαταρία χαμηλών τεχνικών χαρακτηριστικών.
Την Ιταλική δεν την συζητάω.

Επειτα από συγκριτικό γερμανικό τεστ 16 μπαταριών αυτοκινήτου (Stiftung Waretest) http://www.041.gr/Ereyna.htm

επιλέγω την Βanner Power Bull γιατί ακουσα για 5-6 χρόνια διάρκεια ζωής και απόδοση φορτίων ίδια με αυτή που αναγράφεται (πραγματικά Αh και Α)
Eγγύηση, η τυπική του ενός έτους.

Kαι εδώ υπάρχει πρόβλημα: Η παραπάνω εταιρεία παραγει μπαταρία ειδικά για το Cuore και το Sirion.
Στην Θεσσαλονίκη υπάρχει ένας αντιπρόσωπος που αποφάσισε να μην την εισάγει για το δικό μας αμάξι, ενώ για Μatiz και άλλα κολεόπτερα εισάγει.

Η μοναδική μου , λοιπόν ελπίδα είναι ο 2ος αντιπρόσωπος.... αν ....θα το ξέρω αύριο το πρωί.

Πάντως 2 μέρες ακινητοποίησης επιβάλουν στο Cuore οι έμποροι με την ''μεγάλη ποικιλία'' τους εδώ πάνω. Στην Αθήνα έχεις φυσικά περισσότερες επιλογές και αυθημερόν.

Όσο για ελαστικά, ναι δεν μπορώ να πω! Η Daihatsu, πριν 3χρόνια, ως φοβερό βουλκανιζατέρ μου πέρασε πάνω σε ζάντες αλουμινίου, φαρδύτερα λάστιχα χωρίς όμως χαμηλότερο προφίλ.... και ψήλωσα..
_________________
Cuore L251 04'
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Braindead
Συντονιστής


Μέλος από: 30 Ιούν 08
Δημοσιεύσεις: 59
Φύλο:
Τόπος: Serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 24, 2009 13:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω οταν χρειαστηκα μπαταρια,την ειχα την ιδια μερα απο την αντιπροσωπεια των Σερρων,σε κοστος καπου στα 70Ε αν 8υμαμαι καλα....
Δεν 8υμαμαι μαρκα,ομως αφου μου εγγυη8ηκαν αυτοι οτι ειναι ανταξια της "μαμα",το κριμα στο λαιμο τους LoL (και η χασουρα στο λαιμο τους,οτι κι αν πα8ει 8α τους την παω πακετο.Μεχρι τωρα κοντευω 9 μηνες κι ολα οκ παντως...)

Οποτε απο μενα,no problem...


Φιλε digibill,απ ολλα 8α βρεις...μην ανχωνεσαι.Daihatsu παιρνεις,οχι κινεζικο,δεν υπαρχουν τετοια προβληματα που λες το 2009...Πριν 40 χρονια,ισως... Whistling
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Pepe
Μέλος


Μέλος από: 20 Φεβ 09
Δημοσιεύσεις: 50
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 26, 2009 13:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είμαι σχεδόν αποφασισμένος και έτσι την άλλη εβδομάδα πάω να το πάρω...

Ένα κακό είναι τα πολλά extra που πλωρώνει κανείς:

10490 το αυτοκίνητο (ήδη τα 1300 ευρώ παραπάνω από τη φθηνή έκδοση είναι πολλά για τα extra ου δίνει αλλά τέλοσπάντων)
350 το μεταλλικό χρώμα
230 πινακίδες
135 έξοδα προετοιμασίας (αυτό μου ήρθε λίγο ξαφνικό)
190 έξοδα φακέλου (για το πρόγραμμα για τις άτοκες δόσεις)

Το σύνολο: 11395...

Ξεπερνά και το AYGO και περίπου στα ίδια με C1 και 107... Δεν είναι και λίγα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
digibill
Μέλος


Μέλος από: 03 Φεβ 09
Δημοσιεύσεις: 192
Φύλο:
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 26, 2009 13:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pepe έγραψε:
10490 το αυτοκίνητο


Aν όντως είσαι αποφασισμένος μην περιμένεις ούτε στιγμή!!
Εγώ το άφησα καμιά βδομάδα να το σκεφτώ και πλήρωσα 140? καπέλο!!! Από 10350 αυξήθηκε η τιμή του στα 10490 πάνω που ήμουν σχεδόν έτοιμος να το αγοράσω!! Mad Mad

Παράθεση:
135 έξοδα προετοιμασίας (αυτό μου ήρθε λίγο ξαφνικό)


Εμένα μου είπαν ότι είναι το κόστος της νταλίκας που το μεταφέρει από το τελωνείο στην έκθεση........ Ως τέτοιο είναι νορμάλ σαν ποσό....

Παράθεση:
190 έξοδα φακέλου (για το πρόγραμμα για τις άτοκες δόσεις)


Σύμφωνα με την απόφαση 5253/2003 από το Εφετείο Αθηνών, η επιβολή εξόδων φακέλου και λοιπών εξόδων χορηγήσεως δανείου είναι
παράνομη και συνεπώς οι τράπεζες απαγορεύεται να προβαίνουν σε αυτές. Αυτό βέβαια δεν είναι κάτι που αφορά την αντιπροσωπεία ή που είναι στο χέρι της.... Είναι καθαρά θέμα της τράπεζας.... Εγώ σκοπεύω να κινηθώ ανάλογα ώστε να μου επιστραφούν: θα κάνω έγγραφη διαμαρτυρία στην τράπεζα -στην οποία φαντάζομαι ότι δεν θα απαντήσουν- και επίσης έγγραφη καταγγελία στη Γενική Γραμματεία Καταναλωτή (Υπ. Ανάπτυξης - τηλ. 1520, fax 2103842642, 210-3829640, Πλ. Κάνιγγος, 10181και e-mail : info@efpolis.gr) και στον Συνήγορο του Καταναλωτή (Λ.Αλεξάνδρας 144, 114 71 Τηλ.: 210 6460612, 210 6460862, Fax.: 210 6460414, E-mail: grammateia@synigoroskatanaloti.gr )
_________________
Cuore HG 2009 (L276)
www.yiannakos.gr
Ubuntu-GR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Pepe
Μέλος


Μέλος από: 20 Φεβ 09
Δημοσιεύσεις: 50
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 26, 2009 14:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στις άλλες αντιπροσωπείες από την τιμή καταλόγου το καπέλο είναι γύρω στα 220-280 ευρώ για πινακίδες και τέτοια. Κανένας δε σου χρεώνει το πως θα το φέρει η νταλίκα. Το καπέλο των 230+135=365 είναι το ψηλότερο της κατηγορίας με τεράστια διαφορά από τον επόμενο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
digibill
Μέλος


Μέλος από: 03 Φεβ 09
Δημοσιεύσεις: 192
Φύλο:
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 26, 2009 15:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pepe έγραψε:
Στις άλλες αντιπροσωπείες από την τιμή καταλόγου το καπέλο είναι γύρω στα 220-280 ευρώ για πινακίδες και τέτοια. Κανένας δε σου χρεώνει το πως θα το φέρει η νταλίκα. Το καπέλο των 230+135=365 είναι το ψηλότερο της κατηγορίας με τεράστια διαφορά από τον επόμενο...


Δεκτόν... Εξάλλου είπα και παραπάνω ότι η Agripan εμένα μου φαίνεται κάπως φραγκοφονιάδικη..... Thinking
_________________
Cuore HG 2009 (L276)
www.yiannakos.gr
Ubuntu-GR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
tomas133
Μέλος


Μέλος από: 13 Απρ 08
Δημοσιεύσεις: 164
Φύλο:
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 26, 2009 18:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σήμερα μου στείλανε delivery στο σπίτι μου, μπαταρία Banner PowerBull 40Ah 330A Cold start. Τίμη 63 ευρώ Kωδικός για τα Cuore: P 4026

Προτείνω να μεταφερθει η συζήτηση με τις μπαταρίες στα ''ηλεκτρικά''
_________________
Cuore L251 04'
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pepe
Μέλος


Μέλος από: 20 Φεβ 09
Δημοσιεύσεις: 50
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 05, 2009 18:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αύριο ή μεθαύριο πάω να το κλείσω... HG σε χρώμα λευκό.

Όποιος είναι να πει κάτι κακό ας το πει στις επόμενες ώρες!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
digibill
Μέλος


Μέλος από: 03 Φεβ 09
Δημοσιεύσεις: 192
Φύλο:
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 05, 2009 18:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pepe έγραψε:
Αύριο ή μεθαύριο πάω να το κλείσω... HG σε χρώμα λευκό.

Όποιος είναι να πει κάτι κακό ας το πει στις επόμενες ώρες!


Απλά επιβεβαίωσε ότι είσαι σίγουρος ΓΙΑΤΙ το επέλεξες!! Μην καλύπτεις λάθος ανάγκες με λάθος τρόπο! Head on wall Smile
_________________
Cuore HG 2009 (L276)
www.yiannakos.gr
Ubuntu-GR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Pepe
Μέλος


Μέλος από: 20 Φεβ 09
Δημοσιεύσεις: 50
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 05, 2009 18:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θέλω:

Αυτοκίνητο πόλης, με χαμηλή κατανάλωση, για εύκολο παρκάρισμα και χαμηλό κόστος συντήρησης που να ζήσει πολλά χρόνια (δεν είμαι από αυτούς που αλλάζουν συχνά αυτοκίνητα), με aircondition και ηχοσύστημα για τις περίπου δύο ώρες που περνάω την ημέρα στο αυτοκίνητο.

Είναι καλή επιλογή???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
digibill
Μέλος


Μέλος από: 03 Φεβ 09
Δημοσιεύσεις: 192
Φύλο:
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 05, 2009 18:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pepe έγραψε:
Θέλω:

Αυτοκίνητο πόλης, με χαμηλή κατανάλωση, για εύκολο παρκάρισμα και χαμηλό κόστος συντήρησης που να ζήσει πολλά χρόνια (δεν είμαι από αυτούς που αλλάζουν συχνά αυτοκίνητα), με aircondition και ηχοσύστημα για τις περίπου δύο ώρες που περνάω την ημέρα στο αυτοκίνητο.

Είναι καλή επιλογή???


ΝΑΙ
_________________
Cuore HG 2009 (L276)
www.yiannakos.gr
Ubuntu-GR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Γενικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
Σελίδα 3 από 6

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης