Εγγραφή :: Κατάλογος Μελών :: Σύνδεση   Κυρ Απρ 28, 2024 01:23

Greek Club Cuore Αρχική σελίδα
Αυτόματο Cuore κ γενικά, αυτόματα μικρά αυτοκίνητα...
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Γενικά
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
stk
Μέλος


Μέλος από: 02 Ιούλ 08
Δημοσιεύσεις: 60
Φύλο:
Τόπος: Χολαργός

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 25, 2008 14:04    Θέμα δημοσίευσης: Αυτόματο Cuore κ γενικά, αυτόματα μικρά αυτοκίνητα... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Aνοίγω αυτό το θέμα με σκοπό να παραθέσουμε τις απόψεις μας σχετικά με την αυτόματη έκδοση του cuore. Οποιοσδήποτε βεβαια έχει εμπειρία κ άποψη από αντίστοιχου μεγέθους αυτοκίνητο με ιδιο τύπου αυτόματου (4ταχητο με μετατροπέα ροπής) θα βοηθήσει με το να καταθέσει τις απόψεις του.
Ελπιζω μέσα από αυτό το θέμα να παρουσιαστούν τα πλεονεκτήματα, τα μειωνεκτήματα αλλα κ τα κριτήρια του καθενώς μας για την επιλογή αυτού του αμαξιού ως αυτόματο.

Δεσμεύομαι να παραθέσω τις εμπειρίες σου σε λίγες μέρες που το παραλαμβάνω, αλλα κ τις πληροφορίες που μαζεψα κάνοντας την έρευνα αγοράς.

Οσοι πιστοί (στο αυτόματο) προσέλθετε !!! Smile

Μερικά υποερωτήματα/θέματα/μύθοι είναι...

1. Aξίζει τα παραπάνω ευρώ? Τα "πολύ παραπάνω" μάλιστα αν κάποιος ήθελε αρχικα την LG εκδοση αλλα με αυτόματο..
2. Είναι πραγματική ευκολία ή μια ακόμα συνήθεια?
3. Καιει παραπάνω ή λιγοτερο? Και σε ποιες συνθήκες? Αξίζει τα παραπάνω ευρώ σε βενζίνη?
4. Κόβει πράγματι τον κινητήρα τόσο πολύ?
5. Με την συντήρηση τι γίνεται?
6. Μειωνεκτήματα/Πλεονεκτήματα σε σχέση με χειροκίνητο.
7. Μειωνεκτήματα/Πλεονεκτήματα σε σχέση με άλλου τύπου αυτόματα κιβώτια.
8. Ταιριάζουν μικροί κινητήρες τελικά με αυτόματο κιβώτιο?
9. Αυτοί που άλλαξαν απο χειροκίνητο σε αυτόματο μετά από χρόνια, η αυτοί που έχουν αμαξια κ με τα δύο κιβώτια... πως ήταν/είναι η προσαρμογη από το ένα στο άλλο?
10. Γιατι στην Ελλάδα δεν τα προτιμούν όσο σε άλλες χώρες.
11. Αξιοπηστεία?
12. Yπαρχει κάποιο αξεσουάρ το οποίο θεωρείτε ότι είναι απαραίτητο συνοδευτικό για αυτόματα αυτοκίνητα?

Και τέλος, εαν ξανα διαλέγατε το αυτοκίνητο που έχετε σήμερα, θα το ξαναπέρνατε αυτόματο ή χειροκίνητο και γιατί?

Αυτά τα ολίγα για αρχή. Περιμένω τις απόψεις σας για ένα θέμα το οποίο έχει αρχίσει να απασχολεί αρκετο κόσμο λόγω του κυκλοφοριακού χάους, αλλα κ για ένα σύστημα που πιστεύω θα είναι στάνταρντ σε λίγα χρόνια.

Σταύρος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
karamteo
Μέλος


Μέλος από: 06 Ιούν 08
Δημοσιεύσεις: 101
Φύλο:
Τόπος: ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 26, 2008 15:29    Θέμα δημοσίευσης: Re: Αυτόματο Cuore κ γενικά, αυτόματα μικρά αυτοκίνητα... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Διαβάζοντας τα διάφορα post θα πάρεις αρκετές απαντήσεις στα ερωτήματα που θέτεις. Ωστόσο

2. Πραγματική ευκολία
3. Καίει αρκετά παραπάνω. Τουλάχιστον 1,5-2 lt/100Km περισσότερο από το manual.
4. Οχι ιδιαίτερα.
6. Διαφορετικός τρόπος οδήγησης. Πρέπει να συνηθίσεις ότι αφήνοντας το γκάζι, το αμάξι δεν ¨κόβει¨.
8. Μάλλον όχι, η ανάγκη της οικονομίας το κάνει. Αλλά εάν μπορεί κάποιος να πάρει 2-3λιτρο αυτόματο, τότε καλορίζικο.
9. Εχω 2 αυτοκίνητα και είχα τον ίδιο ενδοιασμό περί συνήθειας από το ένα στο άλλο. Τελικά από τα πρώτα μέτρα δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα.
12. Εχει ξαναλεχθεί, οπωσδήποτε χρειάζεται footrest & armrest.

Τελικώς θα το ξανάπερνα αυτόματο παρ΄όλη την αυξημένη κατανάλωση και τα +800, λόγω ευκολίας. Η οδήγηση μες στην Αθήνα γίνεται απίστευτα άνετη.
_________________
Cuore 2008 (L276)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stk
Μέλος


Μέλος από: 02 Ιούλ 08
Δημοσιεύσεις: 60
Φύλο:
Τόπος: Χολαργός

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 29, 2008 13:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλε karamteo ευχαριστώ, αν κ δεν είναι προσωπικές ερωτήσεις μου παρά προσπάθεια ύπαρξης ενός θέματος στο οποίο ο μελλοντικός αγοραστής αυτομάτου cuore να βρει αρκετές πληροφορίες συγκεντρωμένες.

Να προσθέσω επίσης ότι η διαφορά στην αγορά δεν ειναι 800 αλλά 1040. Συγκεκριμένα Cuore HG Auto 11290 τιμή καταλόγου χωρίς μεταλλικό χρώμα.
Μήπως σου έκαναν κάποια έκπτωση?

Στα γρήγορα να προσθέσω 2 πραγματάκια

1. Ότι το αυτόματο είναι κ αρκετά πιο φωνακλάδικο από το μανουαλ. Κατι το παραπάνω φόρτο που έχει μόνιμα ο κινητήρας, κάτι ο θόρυβος που κάνει απο μόνος του ο μετατροπέας ροπής, δημιουργούν ένα σύνολο με πολύ πολύ θόρυβο.

2. Επίσης με την αγορά αυτόματου εξαφανίζετε ένα απο τα πιο μελανά, κατα την γνώμη μου, σημεία του αυτοκινήτου. Η κακή αίσθηση του χειροκίνητου κιβωτίου στην αντίστοιχη έκδοση. Μετα το πολύ μαλακό κ ακριβές κιβώτιο του φόκους, η οδήγηση του Cuore ήταν πραγματικά πολιτισμικό σοκ. Κιβώτιο βγαλμένο απο το 1970... Εαν διάλεγα χειροκίνητο... το κιβώτιο θα ήταν λόγος απόριψης του αυτοκινήτου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
karamteo
Μέλος


Μέλος από: 06 Ιούν 08
Δημοσιεύσεις: 101
Φύλο:
Τόπος: ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 01, 2008 14:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

stk έγραψε:
Να προσθέσω επίσης ότι η διαφορά στην αγορά δεν ειναι 800 αλλά 1040. Συγκεκριμένα Cuore HG Auto 11290 τιμή καταλόγου χωρίς μεταλλικό χρώμα.
Μήπως σου έκαναν κάποια έκπτωση?


Οχι, απλώς δεν θυμόμουν τη διαφορά μεταξύ auto και manual.

stk έγραψε:
Επίσης με την αγορά αυτόματου εξαφανίζετε ένα απο τα πιο μελανά, κατα την γνώμη μου, σημεία του αυτοκινήτου. Η κακή αίσθηση του χειροκίνητου κιβωτίου στην αντίστοιχη έκδοση. Μετα το πολύ μαλακό κ ακριβές κιβώτιο του φόκους, η οδήγηση του Cuore ήταν πραγματικά πολιτισμικό σοκ. Κιβώτιο βγαλμένο απο το 1970... Εαν διάλεγα χειροκίνητο... το κιβώτιο θα ήταν λόγος απόριψης του αυτοκινήτου.


+1 Shifty
_________________
Cuore 2008 (L276)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stk
Μέλος


Μέλος από: 02 Ιούλ 08
Δημοσιεύσεις: 60
Φύλο:
Τόπος: Χολαργός

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 01, 2008 15:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Από την στιγμή που κατέληξα στο Cuore αλλα εκρεμούσε η ερώτηση αυτόματο η μανουαλ, ξεκινησα να προσέχω τα Cuore που έβλεπα παρκαρισμένα.... Προς μεγάλη μου έκπληξη είδα ότι η συντριπτική πλειοψηφεία ηταν αυτόματα. Είδα περίπου 9-10 αυτοκίνητα και δεν θυμάμαι να ήταν χειροκίνητα παραπάνω από 2.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tomas133
Μέλος


Μέλος από: 13 Απρ 08
Δημοσιεύσεις: 164
Φύλο:
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 05, 2008 18:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

stk έγραψε:

2. Επίσης με την αγορά αυτόματου εξαφανίζετε ένα απο τα πιο μελανά, κατα την γνώμη μου, σημεία του αυτοκινήτου. Η κακή αίσθηση του χειροκίνητου κιβωτίου στην αντίστοιχη έκδοση. Μετα το πολύ μαλακό κ ακριβές κιβώτιο του φόκους, η οδήγηση του Cuore ήταν πραγματικά πολιτισμικό σοκ. Κιβώτιο βγαλμένο απο το 1970... Εαν διάλεγα χειροκίνητο... το κιβώτιο θα ήταν λόγος απόριψης του αυτοκινήτου.


Μήπως υπερβάλεις? Μήπως σου έτυχε κανένα ελλάτωμα?
Εμένα 5 χρόνια πάει να κλείσει και οι ταχύτητες κουμπώνουν ακριβώς και πολύ μαλακά.
Και να φανταστείς ότι δεν μου φαίνεται τόσο μεγαλη η διαφορά από του Mazda6.
_________________
Cuore L251 04'
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stk
Μέλος


Μέλος από: 02 Ιούλ 08
Δημοσιεύσεις: 60
Φύλο:
Τόπος: Χολαργός

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 05, 2008 23:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θεωρώ το φοκούς σε αυτόν τον τομέα κορυφαίο κ με διαφορά στην κατηγορία του. Ισως λοιπόν να είμαι καλομαθημένος. Δεν έχω οδηγήσει όλα τα μικρά της κατηγορίας για να έχω ξεκάθαρη άποψη. Είχα όμως ένα πεζό 106, κ έχω οδηγήσει αρκετά τα yaris, fiesta κ μάλιστα τα παλαιότερα μοντέλα. Ε λοιπον θεωρώ ότι το κιβώτιο του cuore μπροστά σε αυτά είναι συγκλονιστικά χειρότερο σε αίσθηση.
Ενα ελαφριντικό στο ότι ήταν τεστ ντραιβ αμάξι με αρκετά χλμ πάνω του. Επιμένω όμως ότι για μένα, που κάνω πολλά χλμ στο κέντρο της αθήνας συνεχώς στο μποτιλιάρισμα με νεκρά-πρώτη-νεκρά, αυτό θα ήταν λόγως για να μην πάρω το αμαξάκι. Το παίρνω αυτόματο όμως κ όλα Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tomas133
Μέλος


Μέλος από: 13 Απρ 08
Δημοσιεύσεις: 164
Φύλο:
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 06, 2008 12:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

To μόνο που παρατηρώ είναι μερικές φορές μια δυσκολία στο να μπεί η πρώτη.
Πρέπει να πατήσω 2 φορές τον συμπλέκτη για να μπεί. Και με έχει καθυστερήσει μερικές φορές στα φανάρια.
Σε αυτό αναφέρεσαι?

Γιατί κάτι άλλο δεν υπάρχει. Αν υπήρχε πρόβλημα στις υπόλοιπες ταχύτητες τότε αλοίμονο.
50000χλμ έκανα στις εθνικές οδούς και η ταχύτητες κουμπώνουν γρήγορα και μαλακά.
Aρχαία αίσθηση σαν αυτή που περιγράφεις πάντως , μόνο σε εκπαιδευτικά αυτοκίνητα ή δοκιμών ή νοικιαζόμενων συναντάς.

Λογικά αν το κιβώτιο είναι τόσο πανάρχαιο και οι επιδόσεις θα ήταν χάλια.
Είναι όμως?

Πάντως το ίδιο σύστημα συμπλέκτη-ταχυτήτων εχει και το Yaris το προηγούμενο.
Το focus άλλο σύστημα έχει.
Το mazda άλλο.
_________________
Cuore L251 04'
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stk
Μέλος


Μέλος από: 02 Ιούλ 08
Δημοσιεύσεις: 60
Φύλο:
Τόπος: Χολαργός

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 07, 2008 10:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν αναφέρομαι στον αν είναι αξιόπιστο η όχι. Επίσης δεν λεώ πουθενά ότι δεν μπαίνουν οι ταχύτητες !!! Ούτε αναφέρομαι στο κιβώτιο σε επίπεδο επιδόσεων. Απλά λέω ότι η αίσθηση που μου έδωσε.... ή αίσθηση ξαναλέω... είναι πάρα μα πάρα πολύ άσχημη. Ασάφεια στο κούμπωμα, τρελό γρατζούνισμα, σκληρός επιλογέας με μεγάλες διαδρομές απο ταχύτητα σε ταχύτητα, συμπλέκτης ο οποίος είναι πολύ μαλακός στην μισή διαδρομή κ στην άλλη μισή σκληραίνει και τέλος κοντα... μα πολύ κόντα στο κάθισμα... Αλλαζα ταχύτητες κ τριβόταν το χέρι μου στο πόδι/παντελόνι μου... είμαι μεγαλόσωμος βέβαια... Γενικά από θέμα εργονομίας πατώνει...
Βέβαια όλα τα παραπάνω είναι υποκειμενικά. Στο aygo που είχα μπει, αν θέλουμε να συγκρίνουμε όμοια πράγματα, ή αίσθηση του επιλογέα ήταν απείρως καλύτερη. Αντιθέτως, μόνο αστεία είναι η σύγκριση της αίσθησης του αυτόματου aygo με το αυτόματο cuore. Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tomas133
Μέλος


Μέλος από: 13 Απρ 08
Δημοσιεύσεις: 164
Φύλο:
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 07, 2008 11:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για να είμαι ειλικρινής το νέο Cuore δεν το έχω οδηγήσει καθόλου.
Οπότε σε πιστεύω.
Εγώ έχω το προηγούμενο μοντέλο του 2004. Οπότε τζάμπα η σύγκριση.

Οι υπόλοιποι μέσα στο φόρουμ, που έχουν το καινούριο, τί έχουν να πουν?
_________________
Cuore L251 04'
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 07, 2008 19:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θα συμφωνήσω με την άσχημη αίσθηση του επιλογέα. Το ότι η πρώτη καμιά φορά κουμπώνει με δεύτερη προσπάθεια δεν αποτελεί πρόβλημα. Τι κι αν αργήσουμε 1'' παραπάνω στο φανάρι, κόντρες κάνουμε ποιος θα κάνει την καλύτερη εκκίνηση? Δεν έχω οδηγήσει αυτόματο, αλλά επειδή το προηγούμενό μου ήταν, ήθελα κάτι σε μηχανικό και γι'αυτό το πήρα έτσι και δεν το έχω μετανιώσει.
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
stk
Μέλος


Μέλος από: 02 Ιούλ 08
Δημοσιεύσεις: 60
Φύλο:
Τόπος: Χολαργός

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 08, 2008 08:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Dimitris_P έγραψε:
θα συμφωνήσω με την άσχημη αίσθηση του επιλογέα. Το ότι η πρώτη καμιά φορά κουμπώνει με δεύτερη προσπάθεια δεν αποτελεί πρόβλημα. Τι κι αν αργήσουμε 1'' παραπάνω στο φανάρι, κόντρες κάνουμε ποιος θα κάνει την καλύτερη εκκίνηση? Δεν έχω οδηγήσει αυτόματο, αλλά επειδή το προηγούμενό μου ήταν, ήθελα κάτι σε μηχανικό και γι'αυτό το πήρα έτσι και δεν το έχω μετανιώσει.


Δημήτρη η περίπτωση σου είναι ενδιαφέρουσα. Thinking
Μπορείς να μας περιγράψεις τι ηταν αυτό που σε έκανε να διαλέξεις χειροκίνητο αυτοκίνητο πόλης ενω το προηγούμενο σου ήταν αυτόματο? (δεν έχω ξανα ακουσει για κάποιον που από αυτόματο πήγε σε χειροκίνητο!!) Smile Επίσης θα ήταν ενδιαφέρον να μας μεταφέρεις την εμπειρία σου από το αυτόματο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
karamteo
Μέλος


Μέλος από: 06 Ιούν 08
Δημοσιεύσεις: 101
Φύλο:
Τόπος: ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 08, 2008 15:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Dimitris_P έγραψε:
Το ότι η πρώτη καμιά φορά κουμπώνει με δεύτερη προσπάθεια δεν αποτελεί πρόβλημα.


Ορίστε ? Θα διαφωνήσω κάθετα. Εάν αρχίσουμε ότι το ένα ή το άλλο δεν είναι πρόβλημα σε ένα καινούριο αυτοκίνητο, τότε γιατί δεν παίρνουμε ένα 15-20ετίας με 500 ευρώ να κάνουμε τη δουλειά μας και να μας μείνουν και τα ευρουδάκια στην άκρη. Εκτιμώ ότι η ασάφεια του επιλογέα είναι σοβαρό πρόβλημα (και μάλιστα χωρίς επίλυση) το οποίο αποθαρρύνει κάποιους επίδοξους αγοραστές.

Φιλικά, Θόδωρος.
_________________
Cuore 2008 (L276)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stk
Μέλος


Μέλος από: 02 Ιούλ 08
Δημοσιεύσεις: 60
Φύλο:
Τόπος: Χολαργός

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 08, 2008 19:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

karamteo έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:
Το ότι η πρώτη καμιά φορά κουμπώνει με δεύτερη προσπάθεια δεν αποτελεί πρόβλημα.


Εκτιμώ ότι η ασάφεια του επιλογέα είναι σοβαρό πρόβλημα (και μάλιστα χωρίς επίλυση) το οποίο αποθαρρύνει κάποιους επίδοξους αγοραστές.

Φιλικά, Θόδωρος.


+1

Προσωπικά για μανουαλ πήγαινα.... κ μπηκα στο τρυπάκι του αυτόματου μετα. Οταν οδήγησα όμως το μανουαλ το απέριψα συνοπτικά κ είπα ή αυτόματο ή αν χειροκίνητο, αλλο αμαξι...

Κανένας άλλο με αυτόματο? Μόνο εγώ (μελλοντικά) και ο karamteo είμαστε??
Αμα μαζευτούμε ούτε κολτσίνα δεν παίζουμε κ δεν ξέρω κ χαρτιά παναθεμα με !! LoL
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
karamteo
Μέλος


Μέλος από: 06 Ιούν 08
Δημοσιεύσεις: 101
Φύλο:
Τόπος: ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 08, 2008 23:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

stk έγραψε:
karamteo έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:
Το ότι η πρώτη καμιά φορά κουμπώνει με δεύτερη προσπάθεια δεν αποτελεί πρόβλημα.


Εκτιμώ ότι η ασάφεια του επιλογέα είναι σοβαρό πρόβλημα (και μάλιστα χωρίς επίλυση) το οποίο αποθαρρύνει κάποιους επίδοξους αγοραστές.

Φιλικά, Θόδωρος.


+1

Προσωπικά για μανουαλ πήγαινα.... κ μπηκα στο τρυπάκι του αυτόματου μετα. Οταν οδήγησα όμως το μανουαλ το απέριψα συνοπτικά κ είπα ή αυτόματο ή αν χειροκίνητο, αλλο αμαξι...

Κανένας άλλο με αυτόματο? Μόνο εγώ (μελλοντικά) και ο karamteo είμαστε??
Αμα μαζευτούμε ούτε κολτσίνα δεν παίζουμε κ δεν ξέρω κ χαρτιά παναθεμα με !! LoL


Προς το παρών, μπορούμε να παίξουμε τάβλι !! LoL LoL LoL
_________________
Cuore 2008 (L276)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Γενικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης