Εγγραφή :: Κατάλογος Μελών :: Σύνδεση   Πεμ Μάρ 28, 2024 17:06

Greek Club Cuore Αρχική σελίδα
Service 30.000 χλμ
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Γενικά
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
lb058
Μέλος


Μέλος από: 14 Απρ 08
Δημοσιεύσεις: 29
Φύλο:
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 19, 2009 23:59    Θέμα δημοσίευσης: Service 30.000 χλμ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έγινε προχθές το service των 30.000 χλμ και χωρίς να αλλάξουν τίποτα, παρά μόνο λάδια και φίλτρο αέρα, πληρώσαμε το ποσό των 162 ευρωπουλακίων. Να σημειώσω, ότι τα 80 ευρώ πήγαν στον μάστορα για τα εργατικά του! Σε κάθε service παθαίνω και από ένα έμφραγμα, συνοδευόμενο από εγκεφαλικό και ο λόγος είναι ότι δεν αλλάζουν και τίποτα που να δικαιολογεί τα τεράστια αυτά ποσά. Και στις άλλες εταιρίες τόσο ακριβά είναι ρε παιδιά;;;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mpielas
Μέλος


Μέλος από: 01 Σεπ 09
Δημοσιεύσεις: 5
Φύλο:
Τόπος: θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 24, 2009 08:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλε μου οτι και να πείς έχεις δίκιο αλλά μην ξεχνάς οτι αφού η μαμά εταιρία daihatsu δεν ξέρει το τί θα πεί αστοχία υλικού ή προβλεπόμενη ακόμα και απο το εργοστάσιο βλάβη << βλέπε κάτι αισθητήρες, παράθυρα,εγκεφάλους,συστήματα ψεκασμού και άλλα πολλά που άλλες εταιρίες βγάζουν>> θα πρέπει κάπως να πληρωθεί ο όποιος τεχνικός και τα όποια έξοδα μπορεί να έχει η εκάστοτε αντιπροσωπεία, και στην τελική φίλε μου καλύτερα να πληρώνουμε λίγα παραπάνω εργατικά παρά το αυτοκινητάκι μας να μας ζητάει χρήματα για τους λόγους που άλλες δήθεν εταιρίες ζητούν. ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ
_________________
ΘΑ ΞΑΝΆΡΘΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΓΗΣ ΘΑ ΤΡΈΜΕΙ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
steliosdel
Μέλος


Μέλος από: 02 Νοέ 08
Δημοσιεύσεις: 31
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 25, 2009 13:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!
Ib058 μήπως να ρωτήσεις εδώ τα παιδιά με το καινούριο cuore αν πληρώνουν τα ίδια? Προσωπικά μου φαίνονται πολλά για το service των 30000χλμ (εγώ έχω το προηγούμενο και πληρώνω στα service της σειράς πάντα αρκετά λιγότερα από αυτά που αναφέρεις!), δηλαδή στο 40άρι τι πρέπει να σου χρεώσουν?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
lb058
Μέλος


Μέλος από: 14 Απρ 08
Δημοσιεύσεις: 29
Φύλο:
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 26, 2009 00:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα σε όλους!

@ mpielas Δεν αντιλέγω σ'αυτά που λες, αλλά σε καμία περίπτωση δεν αποτελεί δικαιολογία για τις τιμές αυτές. Αφού δεν έχουν έσοδα, ας κλείσουν και ας κάνουν κάτι άλλο. Επίσης, το σέρβις γίνεται σε κάθετη μονάδα, η οποία αναλαμβάνει και το σέρβις άλλων αυτοκινήτων εκτός από daihatsu.

Στέλιο, αυτό αναρωτιόμουν και γω ... στα 40000 χλμ πόσα θα μου χρεώσουν οέο ???? Kinder έκπληξη το έχουν κάνει ... κάθε φορά οι εργασίες είναι οι ίδιες, αλλά δεν ξέρεις πόσο θα σου βγει το κουστούμι.

Και ερωτώ όσους γνωρίζουν: να το πάω σε αντιπροσωπεία ή να συνεχίσω να πηγαίνω στην κάθετη μονάδα? Το κόστος είναι το ίδιο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
steliosdel
Μέλος


Μέλος από: 02 Νοέ 08
Δημοσιεύσεις: 31
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 30, 2010 14:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ε, sorry αλλά δεν έχω καταλάβει καλά, τι εννοείς κάθετη μονάδα? Δεν το πας στην αντιπροσωπεία για το σέρβις? Oops
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
lb058
Μέλος


Μέλος από: 14 Απρ 08
Δημοσιεύσεις: 29
Φύλο:
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 01, 2010 01:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το πάω εκεί από όπου και το πήρα. Στον Πεσκετζή για την ακρίβεια. Έχει και συνεργείο και θεώρησα ότι οι τιμές είναι ίδιες, αφού στην ουσία είναι αντιπρόσωπος (εγώ το ξέρω ως κάθετη μονάδα) της Daihatsu και δεν το έχω πάει ποτέ στην Agripan. Μία φορά που τους είχα πάρει (την Agripan) μου μίλησαν άσχημα και μου το έκλεισαν. Μια ερώτηση πήρα να κάνω και με υφάκι μου λεει 'να πας από εκεί που το πήρες' και μου το κλείνει. Αυτός είναι και ο λόγος που δεν έχω πάει εκεί.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mitsubae
Συντονιστής


Μέλος από: 27 Μάρ 08
Δημοσιεύσεις: 323
Φύλο:
Τόπος: Ναύπλιο - Χαλάνδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 03, 2010 15:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα ίδια είχα πληρώσει και εγώ στο service των 30.000. Σε επίσημη αντιπροσωπεία. Από τότε μέχρι σήμερα πηγαίνω σε μη εξουσιοδοτημένο.
_________________
Daihatsu Cuore L276 (2007)
Suzuki Vitara JLX 1.6 (1992)
Vespa P200E (1981)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
karamteo
Μέλος


Μέλος από: 06 Ιούν 08
Δημοσιεύσεις: 101
Φύλο:
Τόπος: ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 06, 2010 01:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Service των 30.000χλμ/2 έτη στα κεντρικά στην Ορφέως. Αλλαγή λαδιών - υγρών φρένων - αντιψυκτικού. Κόστος 160 ευρώ (80 τα εργατικά). Και του χρόνου Sad Sad
_________________
Cuore 2008 (L276)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
digibill
Μέλος


Μέλος από: 03 Φεβ 09
Δημοσιεύσεις: 192
Φύλο:
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 06, 2010 22:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

karamteo έγραψε:
Service των 30.000χλμ/2 έτη στα κεντρικά στην Ορφέως. Αλλαγή λαδιών - υγρών φρένων - αντιψυκτικού. Κόστος 160 ευρώ (80 τα εργατικά). Και του χρόνου Sad Sad


Στην υγειά μας! Dizzy
Σε λιγότερο από μήνα φθάνω κι εγώ τα 30.000. Θα σας ενημερώσω για το τι παίζει στον Μάρκου (Μενίδι - εκεί θα το κάνω). Έχω ήδη αποφασίσει ότι πλέον θα ακολουθώ τον κύκλο συντήρησης των 15.000 χλμ κι αν δεν συμφωνήσουν στην αντιπροσωπεία να μου τον κάνουν, θα την κόψω εντελώς και θα πηγαίνω έξω.... Αι σιχτίρ πια Mad
_________________
Cuore HG 2009 (L276)
www.yiannakos.gr
Ubuntu-GR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
karamteo
Μέλος


Μέλος από: 06 Ιούν 08
Δημοσιεύσεις: 101
Φύλο:
Τόπος: ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 06, 2010 23:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Service στα κεντρικά :

Θετικό 1ον : Οπως έχω ξαναγράψει δεν απαιτούν service κάθε 7.500 αλλά κάθε έτος ή 15.000

Θετικό 2ον : Ξέχασα να αναφέρω ότι βρήκαν μικρή διαρροή στο πίσω αμορτισέρ και με ενημέρωσαν για αντικατάσταση. Πάλι καλά, από εγγύηση καλά πάμε.
_________________
Cuore 2008 (L276)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mitsubae
Συντονιστής


Μέλος από: 27 Μάρ 08
Δημοσιεύσεις: 323
Φύλο:
Τόπος: Ναύπλιο - Χαλάνδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 10, 2010 09:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

karamteo έγραψε:

Θετικό 2ον : Ξέχασα να αναφέρω ότι βρήκαν μικρή διαρροή στο πίσω αμορτισέρ και με ενημέρωσαν για αντικατάσταση. Πάλι καλά, από εγγύηση καλά πάμε.


Αρνητικό του θετικού: δε σε ενημέρωσαν για το κόστος αλλαγής των δύο πίσω αμορτισέρ... Head on wall Head on wall Head on wall
_________________
Daihatsu Cuore L276 (2007)
Suzuki Vitara JLX 1.6 (1992)
Vespa P200E (1981)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
karamteo
Μέλος


Μέλος από: 06 Ιούν 08
Δημοσιεύσεις: 101
Φύλο:
Τόπος: ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 11, 2010 01:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mitsubae έγραψε:
karamteo έγραψε:

Θετικό 2ον : Ξέχασα να αναφέρω ότι βρήκαν μικρή διαρροή στο πίσω αμορτισέρ και με ενημέρωσαν για αντικατάσταση. Πάλι καλά, από εγγύηση καλά πάμε.


Αρνητικό του θετικού: δε σε ενημέρωσαν για το κόστος αλλαγής των δύο πίσω αμορτισέρ... Head on wall Head on wall Head on wall



Ποιό κόστος ? Είπαμε εγγύηση Smile
_________________
Cuore 2008 (L276)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
digibill
Μέλος


Μέλος από: 03 Φεβ 09
Δημοσιεύσεις: 192
Φύλο:
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 17, 2010 19:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σερβις 30.000χλμ στον Μάρκο (Λ. Δημοκρατίας, Μενίδι) --> 169?
Αλλαγή: λάδια, φίλτρο λαδιού, φίλτρο αέρα μηχανής, βαλβολίνες
Έλεγχος: τακάκια, ταμπούρα, φρένα, υγρά φρένων, αμορτισέρ, ψυγείο, διάφορα ψιλολόγια
Ήμουν μπροστά σε όλη την διαδικασία και τα παραπάνω τα είδα με τα μάτια μου..... Αν αναλύσει κανείς το κόστος των αναλωσίμων, η τελική τιμή είναι σχετικά λογική, μιας και οι βαλβολίνες είναι εξίσου ακριβές με τα λάδια!

Επίσης, επιβεβαίωσα ότι ο κύκλος συντήρησης των 15.000 χλμ ΚΑΛΥΠΤΕΤΑΙ από την εγγύηση. Συνεπώς, μπορεί κανείς να αλλάζει λάδια μαζί με το σέρβις, κάθε 15.000χλμ. Το ζήτημα είναι: πρακτικά θα αντέχουν τα λάδια; Thinking Τώρα που τα αλλάζω κάθε 7.5000χλμ, ειναι εμφανέστατα μαύρα όμως δεν έχουν κόψει καθόλου.... Αντέχουν σίγουρα κι άλλα χιλιόμετρα, πόσα όμως; Επίσης, ρώτησα αν μπορώ να τους πηγαίνω δικά μου λάδια στις αλλαγές και μου είπαν ότι δεν το καλύπτει η εγγύηση έτσι.... Frying Pan

Εσείς θα αλλάζατε λάδια κάθε 15.000 χλμ; Thinking
_________________
Cuore HG 2009 (L276)
www.yiannakos.gr
Ubuntu-GR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Mitsubae
Συντονιστής


Μέλος από: 27 Μάρ 08
Δημοσιεύσεις: 323
Φύλο:
Τόπος: Ναύπλιο - Χαλάνδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 17, 2010 20:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

karamteo έγραψε:
Mitsubae έγραψε:
karamteo έγραψε:

Θετικό 2ον : Ξέχασα να αναφέρω ότι βρήκαν μικρή διαρροή στο πίσω αμορτισέρ και με ενημέρωσαν για αντικατάσταση. Πάλι καλά, από εγγύηση καλά πάμε.


Αρνητικό του θετικού: δε σε ενημέρωσαν για το κόστος αλλαγής των δύο πίσω αμορτισέρ... Head on wall Head on wall Head on wall



Ποιό κόστος ? Είπαμε εγγύηση Smile


Αν σε καλύπτει η εγγύηση είσαι άρχοντας! Αλλάζεις και έχεις καινούριο τουτου!!! Εγώ έπιασα τα 100.000χλμ οπότε εγγύηση γιόκ!
_________________
Daihatsu Cuore L276 (2007)
Suzuki Vitara JLX 1.6 (1992)
Vespa P200E (1981)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gregoryael
Μέλος


Μέλος από: 10 Δεκ 09
Δημοσιεύσεις: 13
Φύλο:
Τόπος: ΛΑΡΙΣΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 18, 2010 12:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν θα άλλαζα κάθε 15000 χλμ; Εδώ σκέφτομαι να μην τα αφήνω ούτε στα 7500χλμ..... Sad . Πριν 10 μέρες πήγα για αλλαγή στα 15000χλμ (117 euro στο Ηράκλειο) (είχα κάνει και στα 7500χλμ) και η διαφορά που κατάλαβα στον ήχο του κινητήρα ήταν τεράστια... Από τότε έχω μπεί σε σκέψεις Thinking σκέφτομαι να αφήσω και την εγγύηση και να τα αλλάζω μόνος μου, όπως κάνουμε σε όλα τα αυτοκίνητα που έχουμε σαν οικογένεια (τα αλλάζουμε στο μαγαζί μας μόνοι μας). Βέβαια σε όλα, σχεδόν, τα αλλάζουμε στα 10000χλμ, τώρα σκέφτομαι σοβαρά να το κάνω στα 5000χλμ... Ούτως ή άλλως μόνο έξοδα από τα λάδια θα έχο τα οποία τα πέρνω και φθινότερα μιας και τα πουλάμε στο μαγαζί μας, πολλά χλμ δεν κάνω, μιας και είμαι φοιτιτής στο Ηράκλειο, οπότε τα πολλά χλμ τα κάνω όταν ανεβαινώ Λάρισα, εκεί θα τα αλλάζω κιόλας και θα είμαι οκ.... πιστεύω.....
Περιμένω να ακούσω κι' άλλες γνώμες απο εσάς μέχρι να καταλήξω σίγουρα....
_________________
Cuore HG 2009 (L276)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Γενικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης