Εγγραφή :: Κατάλογος Μελών :: Σύνδεση   Πεμ Μάρ 28, 2024 20:14

Greek Club Cuore Αρχική σελίδα
Φώτα Xenon

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Εξωτερικό
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 15, 2007 12:49    Θέμα δημοσίευσης: Φώτα Xenon Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χαίρετε,
σκέφτομαι να βάλω φώτα xenon στο cuore γιατί η κατάσταση στην Αθήνα είναι τραγική το βράδυ σε μη καλά φωτισμένους δρόμους, και τα xenon κάνουν τη νύχτα μέρα.
`Εχει βάλει κάποιος και αν ναι, έχετε κάτι συγκεκριμένο να προτείνετε? Look around
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
tomas133
Μέλος


Μέλος από: 13 Απρ 08
Δημοσιεύσεις: 164
Φύλο:
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 08, 2008 19:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για λευκά λαμπάκια το βλέπω, γιατί λάμπες και μετασχηματιστής xenon θέλουν περίπου 200 ευρώ. Sad
_________________
Cuore L251 04'
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 17, 2008 17:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τελικά καλύτερα είναι να πας σε κλασσικές λάμπες αλογόνου αλλά πιο δυνατές όπως μια σειρά της Philips (Extreme νομίζω) παρά για xenon και να στραβώνουμε τους απέναντι.
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
carvallio
Μέλος


Μέλος από: 25 Ιαν 09
Δημοσιεύσεις: 10
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 27, 2009 21:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι για το στραβωμα εχετε δικιο ομως κι εγω το σκεφτομαι να βαλω φωτα xenon....Και για να ειμαι ειλικρινης το θελω και παρα πολυ....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tomas133
Μέλος


Μέλος από: 13 Απρ 08
Δημοσιεύσεις: 164
Φύλο:
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 28, 2009 11:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συμφωνώ με τον Δημήτρη για τις Philips Power Extreme. Aυτές έχω και εγώ εδώ και 5 μήνες και είμαι πολύ ευχαριστημένος, διότι έχουν ουσιαστική διαφορά από τις απλές philips και δεν στραβώνουν.

Για να σε προλάβω, απέφυγε να πετάξεις τα χρήματα σου σε blue ή crystal vision ή diamond vision. Είναι μόνο εφέ και αποδίδουν λιγότερο φως από τις απλές λάμπες.

Στο Cuore, εν τω μεταξύ, είμαστε τυχεροί και έχουμε Η4 λάμπες.
_________________
Cuore L251 04'
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
carvallio
Μέλος


Μέλος από: 25 Ιαν 09
Δημοσιεύσεις: 10
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 28, 2009 15:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι εχεις δικιο για τις H4 αλλα για να ειμαστε και ειλικρινεις ειναι ωραιο εφε τα xenon ρε γαμωτο!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tomas133
Μέλος


Μέλος από: 13 Απρ 08
Δημοσιεύσεις: 164
Φύλο:
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 29, 2009 14:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και για να είμαστε πιο ειλικρινείς, αν δεν ταξιδεύεις και μάλιστα βράδυ σε επαρχιακές οδούς, τα xenon είναι περιττά.

Το Cuore φωτίζει πολύ ικανοποιητικά πιστεύω.
Έχει πετυχημένα φωτιστικά σώματα, εσείς τί λέτε?

Πιστεύω ότι Philips Power Extreme είναι υπεραρκετές για αυτό το αμάξι.

Στις ψείρες μπορείτε να βάλετε led λευκά για styling....εγώ έτσι έκανα.

Θέλετε να ανεβάσω φωτογραφίες να δείτε πώς φαίνεται?
_________________
Cuore L251 04'
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 30, 2009 07:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν σου είναι εύκολο Smile
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
tomas133
Μέλος


Μέλος από: 13 Απρ 08
Δημοσιεύσεις: 164
Φύλο:
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 02, 2009 21:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος


















_________________
Cuore L251 04'
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Braindead
Συντονιστής


Μέλος από: 30 Ιούν 08
Δημοσιεύσεις: 59
Φύλο:
Τόπος: Serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 03, 2009 10:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θωμα,ποιο ειναι περιπου το κοστος αυτων των αλαγων στα φωτα?Τοπο8ετουνται ολλα χωρις καμια μετατροπη?
Ταξιδευω αρκετες φορες βραδυ σε αρκετα σκοτεινους δρομους και φαινεται να αξιζει τον κοπο Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
tomas133
Μέλος


Μέλος από: 13 Απρ 08
Δημοσιεύσεις: 164
Φύλο:
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 03, 2009 17:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είναι πολύ δύσκολη διαδικασία.
Βγάζεις την παλιά λάμπα, βάζεις την καινούρια! LoL

Οι Philips Power Extreme, πωλούνται στα Carrefur με κόστος περίπου 28ευρώ το ζεύγος.
Λεπτομέρειες εδώ: link


Οι ψείρες LED υπάρχουν σε 2 τύπους, οι απλές (στην δική μας περίπτωση)με 3 ευρώ το ζευγος και οι ενισχυμένες με 10 ευρώ το ζεύγος. Τις βρήκα εδώ:
http://www.e-autoshop.gr/index.php?cPath=37_89&osCsid=94b46b20e9c5455de490037de12e1e37
_________________
Cuore L251 04'
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
andreas
Μέλος


Μέλος από: 18 Φεβ 09
Δημοσιεύσεις: 18
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 19, 2009 10:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω παντως ακολουθησα την συμβουλη του Θωμα. Εβαλα τις Philips και εχουν διαφορα.Εχουν 33 ευρω στο Carrefour,αλλα μπαινουν δυσκολα ειδικα στο δεξι φαναρι δεν χωρανε τα χερια.
_________________
CUORE L251 '05
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
tomas133
Μέλος


Μέλος από: 13 Απρ 08
Δημοσιεύσεις: 164
Φύλο:
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 19, 2009 15:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

andreas έγραψε:
Εγω παντως ακολουθησα την συμβουλη του Θωμα. Εβαλα τις Philips και εχουν διαφορα.Εχουν 33 ευρω στο Carrefour,αλλα μπαινουν δυσκολα ειδικα στο δεξι φαναρι δεν χωρανε τα χερια.


Πότε τις ακρίβηναν κιόλας?
_________________
Cuore L251 04'
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΙΑΚΩΒΟΣ ΚΟΤΣΙΚΑΣ
Μέλος


Μέλος από: 05 Αύγ 11
Δημοσιεύσεις: 9
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Αύγ 05, 2011 18:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω παιδια προσωπικα εχω βαλει xenon με 90 ευρο και μπορω να πω πως ειμαι αρκετα ικανοποιημενος!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Εξωτερικό Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης