Εγγραφή :: Κατάλογος Μελών :: Σύνδεση   Παρ Μάρ 29, 2024 00:42

Greek Club Cuore Αρχική σελίδα
Εναπομείναντες κάτοχοι CUORE L276

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Γενικά Θέματα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Kostas_ms
Μέλος


Μέλος από: 17 Ιούλ 17
Δημοσιεύσεις: 20
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 13, 2019 15:16    Θέμα δημοσίευσης: Εναπομείναντες κάτοχοι CUORE L276 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δημιουργω αυτο το post για οσους ασχολουνται και εχουν στη κατοχη τους το αμαξακι της καρδιας μας. Οσοι ασχολουνται ακομη, μιας που βλεπω και πολλους επισκεπτες τον τελευταιο καιρο, ας γραψουν ενα σχολιο για τη κατασταση του αυτοκινητου, τις βλαβες, τα χιλιομετρα και τα σχετικα.

Εγω το εχω στη κατοχη μου απ το 2007, εχει 80.000 χλμ και συνεχιζει ακαθεκτο. Απο προβληματα, το γνωστο για ολους, καιει λαδακια αλλα ειναι ελεγχομενο. Μιλαμε για περι τα 200-300 ml στα 1000 αναλογα και τη χρηση. Οσες περισσοτρες εκκινησεις κανει κρυο τοσο μεγαλυτερη καταναλωση παρατηρω. Ενω αμα βγω εξω και κανω μεγαλα χιλιομετρα δεν πρεπει να καει σχεδον καθολου(ετσι εχω παρατηρησει). Μεχρι προπερσι του βαζα 10 - 40, πλεον το εχω γυρισει σε 5 - 30.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
jian_94
Μέλος


Μέλος από: 29 Αύγ 16
Δημοσιεύσεις: 11
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 26, 2019 16:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γειά σου Κostas_ms

Εγω οδηγώ από το 2012 το l276 (πιο πριν το είχαν οι δικοί μου απο το 2009) με 155.000 χλμ πλέον, μου έβγαλε αρκετά προβλήματα τον περασμένο χρόνο, οπως τοπ μαουντ στον μπροστά αριστερό τροχό 150 ευρώ, ακρομπαρα 200, ψαλίδι δεξί στα 100 κάτι, σινεμπλοκ δεν θυμάμαι πόσο, Και ακόμα περιμένω να δω τι άλλο θα τύχει... Αλήθεια είναι πως έχει κάνει πολλά χλμ και τόσα χρόνια δεν είχε πάθει τπτ απλά έτυχε να γίνουν όλα μαζί και πονεσεε! Γτ αν βάλλεις και τα μάστορα πόσα μου πήραν πήγε κοντά χιλιάρικο όλη η φάση. Επίσης έχει αρχίσει και τσιμπάει λαδάκια, αλλά όχι τίποτα το παράλογο..αυτα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kostas_ms
Μέλος


Μέλος από: 17 Ιούλ 17
Δημοσιεύσεις: 20
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 30, 2019 17:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

jian_94 έγραψε:
Γειά σου Κostas_ms

Εγω οδηγώ από το 2012 το l276 (πιο πριν το είχαν οι δικοί μου απο το 2009) με 155.000 χλμ πλέον, μου έβγαλε αρκετά προβλήματα τον περασμένο χρόνο, οπως τοπ μαουντ στον μπροστά αριστερό τροχό 150 ευρώ, ακρομπαρα 200, ψαλίδι δεξί στα 100 κάτι, σινεμπλοκ δεν θυμάμαι πόσο, Και ακόμα περιμένω να δω τι άλλο θα τύχει... Αλήθεια είναι πως έχει κάνει πολλά χλμ και τόσα χρόνια δεν είχε πάθει τπτ απλά έτυχε να γίνουν όλα μαζί και πονεσεε! Γτ αν βάλλεις και τα μάστορα πόσα μου πήραν πήγε κοντά χιλιάρικο όλη η φάση. Επίσης έχει αρχίσει και τσιμπάει λαδάκια, αλλά όχι τίποτα το παράλογο..αυτα


Τοπ μαουντ φυσιολογικο ειναι αν και ισως ηταν καλυτερα να αλλαζες και τα δυο. Τωρα για ακρομπαρο και ψαλιδι περιεργο, παρκαρες σε πεζοδρομιο; Μαλλον εχεις την εκδοση με τις 15αρες ζαντες. Εγω τις αλλαξα με 14αρες για να μειωθουν τα κοπανηματα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Γενικά Θέματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης