Εγγραφή :: Κατάλογος Μελών :: Σύνδεση   Πεμ Μάρ 28, 2024 22:47

Greek Club Cuore Αρχική σελίδα
Αισθητήρες παρκαρίσματος

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Εξωτερικό
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 13, 2010 14:28    Θέμα δημοσίευσης: Αισθητήρες παρκαρίσματος Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα, έχει βάλει κανείς αισθητήρες παρκαρίσματος μετά την αγορά του αμαξιού?

θα το πάω συνεργείο μέσα στην εβδομάδα γιατί με χτύπησαν από πίσω και λέω μιας και θα κατέβει ο προφυλακτήρας να βάλω ένα σετάκι αισθητήρων που χα πάρει απ'το ebay και δεν έχω αξιωθεί να τους βάλω εδώ και τόσο καιρό. εννοείται ότι θα τους βάψω.

προς τους κακοήθεις Shifty :
δεν έχω πρόβλημα με το παρκάρισμα, απλώς καμιά φορά αφήνω οριακά σημεία είτε επειδή δεν βλέπω το παρμπρίζ του πίσω γιατί είναι πολύ χαμηλά είτε γιατί βαριέμαι να κάνω μανούβρες.
και το σημαντικότερο, αποφυγή πεζών/παιδιών. πόσες φορές πάτε να παρκάρετε σε πολυσύχναστη περιοχή και ενώ έχετε γυρίσει το κεφάλι πίσω δεξιά να περνάει το ζώο ο πεζός από δεξιά και να σου φωνάζει κιόλας. Self Slap
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
lb058
Μέλος


Μέλος από: 14 Απρ 08
Δημοσιεύσεις: 29
Φύλο:
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 13, 2010 15:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όταν είχα πάει να παραγγείλω το δικό μου, με ρώτησαν αν θέλω ως δώρο αισθητήρες παρκαρίσματος ή συναγερμό. Επέλεξα τους αισθητήρες και είναι πολύ βολικοί και ακριβείς μπορώ να πω. Ακόμα και χόρτο να πλησιάσεις, σε προειδοποιεί. Αφού τους έχεις αγοράσει κιόλας, μη το σκέφτεσαι καθόλου και βάλτους. Είναι χρήσιμοι, ειδικά με τα παιδάκια που ξεπετάγονται από το πουθενά. Look around
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
digibill
Μέλος


Μέλος από: 03 Φεβ 09
Δημοσιεύσεις: 192
Φύλο:
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 13, 2010 18:37    Θέμα δημοσίευσης: Re: Αισθητήρες παρκαρίσματος Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Dimitris_P έγραψε:
προς τους κακοήθεις Shifty :
δεν έχω πρόβλημα με το παρκάρισμα,


Πιο πρόβλημα καλέ; Οι αισθητήρες είναι ΤΟ εργαλείο!! Αν είναι ακριβείς και τους μάθεις (στους πόσους πόντους σκούζουν στο τελευταίο στάδιο) μπορείς να κάνεις παρκαρίσματα στον πόντο!!!
Εγώ μακαρίζω συνεχώς το ότι αποφάσισα να τους βάλω εξαρχής!! Dancing Banana Έχω παρκάρει σε απίστευτα σημεία που χωρίς αισθητήρες απλά δεν γίνεται (όταν ειδικά είσαι μόνος σου) γιατί πχ εξέχει πίσω ένα κολωνάκι, μια γλαστρούλα κλπ κλπ!
_________________
Cuore HG 2009 (L276)
www.yiannakos.gr
Ubuntu-GR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
karamteo
Μέλος


Μέλος από: 06 Ιούν 08
Δημοσιεύσεις: 101
Φύλο:
Τόπος: ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 14, 2010 22:02    Θέμα δημοσίευσης: Re: Αισθητήρες παρκαρίσματος Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Dimitris_P έγραψε:
Καλησπέρα, έχει βάλει κανείς αισθητήρες παρκαρίσματος μετά την αγορά του αμαξιού?

θα το πάω συνεργείο μέσα στην εβδομάδα γιατί με χτύπησαν από πίσω και λέω μιας και θα κατέβει ο προφυλακτήρας να βάλω ένα σετάκι αισθητήρων που χα πάρει απ'το ebay και δεν έχω αξιωθεί να τους βάλω εδώ και τόσο καιρό. εννοείται ότι θα τους βάψω.


Εξαρτάται και γιατί είδους αισθητήρες μιλάμε.
Στο Cuore μου, τους έβαλαν δώρο, και δουλεύουν τέλεια.
Εχω πάρει και από ebay και τους έχω τοποθετήσει στο άλλο μου αμάξι και δείχνουν άλλα γι'άλλα.
_________________
Cuore 2008 (L276)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 26, 2012 23:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

2 χρόνια μετά ακόμα να τους βάλω LoL Oops
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Mitsubae
Συντονιστής


Μέλος από: 27 Μάρ 08
Δημοσιεύσεις: 323
Φύλο:
Τόπος: Ναύπλιο - Χαλάνδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 28, 2012 08:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έτσι είναι οι σωστοί οδηγοί!!! χαχαχαχαχα LoL LoL LoL
_________________
Daihatsu Cuore L276 (2007)
Suzuki Vitara JLX 1.6 (1992)
Vespa P200E (1981)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
babis
Μέλος


Μέλος από: 29 Απρ 11
Δημοσιεύσεις: 66
Φύλο:
Τόπος: salonika

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 28, 2012 19:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι ετσι ετσι...
αμα δεν τους χρειαζεσαι τι να τους βαλεις.
και εμενα μου τους εκαναν η αντιπροσωπια δωρο οταν το πηραμε
αλλα προτιμησα τον συναγερμο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
eikonikos
Μέλος


Μέλος από: 07 Ιούν 15
Δημοσιεύσεις: 3
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 12, 2015 12:42    Θέμα δημοσίευσης: Αισθητήρες παρκαρίσματος Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα παιδιά.
Πρόσφατα είχα ένα μικρο τρακάρισμα με το Cuore μοντέλο 2009 και αποφάσισα να ασχοληθώ περισσότερο με το αυτοκίνητο.
Σκέφτομαι να βάλω αισθητήρες παρκαρίσματος.
Τι προτείνετε; πόσο κοστίζουν; από που θα πάρω καλούς;
Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 13, 2015 16:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπορείς να πάρεις από το ebay θα βρεις ένα σωρό και στο χρώμα που θες
http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=Parking+sensors+led&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.X4+Parking+sensors+led.TRS0&_nkw=4+Parking+sensors+led&_sacat=0

και να πας σ'έναν ηλεκτρολόγο να στα περάσει, αλλιώς μόνο σου αν πιάνει το χέρι σου. 4 τρύπες θέλει στον προφυλακτήρα



Το καλώδιο το περνάς από τον διάδρομο και βάζεις την οθόνη όπου σε βολεύει, εγώ την είχα στη γωνία αριστερά στο ταμπλό.
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Εξωτερικό Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης