Εγγραφή :: Κατάλογος Μελών :: Σύνδεση   Πεμ Μάρ 28, 2024 18:05

Greek Club Cuore Αρχική σελίδα
Αντικατάσταση του CD player με οθόνη!

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
panos_90
Μέλος


Μέλος από: 27 Φεβ 13
Δημοσιεύσεις: 7
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 06, 2013 22:56    Θέμα δημοσίευσης: Αντικατάσταση του CD player με οθόνη! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερίζω την παρέα!! Μόλις πήρα το Cuore του πατέρα μου και ήδη έφτιαξα μερικά πραγματάκια εξωτερικά (φιμέ τζάμια, xenon φώτα, ανθρακόνιμα στην οροφή και το καπό και έβαψα τα τάσια μαύρα αφού το αμάξι είναι ολόλευκο). Τώρα λοιπόν σκέφτομαι να βγάλω το cd player και να του βάλω μια οθόνη μέσα (πιο πολύ για μούρη)! Καμιά προτασούλα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 07, 2013 00:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βασικά καλύτερη επένδυση κατά τη γνώμη μου θα ήταν να αλλάξεις σε πρώτη φάση τα ηχεία και να μονώσεις την περιοχή γύρω τους με dynamat παρά να πάρεις καλύτερο ηχοσύστημα.

Οι πόρτες είναι λεπτές και οι εξωτερικοί ήχοι περνάνε έντονα στο εσωτερικό ειδικά σε ταξίδι με αποτέλεσμα να αλλοιώνεται ο ήχος των ηχείων. Μια καλή μόνωση θα σου δώσει πιο στιβαρό ήχο και καλύτερο μπάσο, καθώς και περιορισμό των εξωτερικών θορύβων (μην περιμένεις πτώση 0% αλλά θα δεις αξιοσημείωτη διαφορά)

Τώρα όσον αφορά για οθόνη, όταν εγώ κοιτούσα ήθελα να ταιριάζουν και τα χρώματα με το ταμπλό/κοντέρ και δεν είχα βρει κάτι που να μου κάνει και πήγα σε 1 din r/cd/usb. Οπότε δες μερικές προτάσεις από car audio sites και ποστάρεις μερικές να τις δούμε. Αν σ'ενδιαφέρει μόνο η μούρη μπορείς να πάρεις ένα απλό κινέζικο για να μη δώσεις πολλά λεφτά Smile

Αν θες βάλε μια φωτό με τις αλλαγές που έχεις κάνει, τα ανθρακονήματα και τα τάσια Smile
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Mitsubae
Συντονιστής


Μέλος από: 27 Μάρ 08
Δημοσιεύσεις: 323
Φύλο:
Τόπος: Ναύπλιο - Χαλάνδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 07, 2013 21:26    Θέμα δημοσίευσης: Re: Αντικατάσταση του CD player με οθόνη! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

panos_90 έγραψε:
....και έβαψα τα τάσια μαύρα...


Το μοντέλο με τις 13αρες ζάντες έχεις?

Όσο για την οθόνη στο cdplayer, θέλω και εγώ κάποια στιγμή να το κάνω. Σίγουρα όμως θα παίξω απο EBAY για οικονομικούς λόγους. Αν έχεις κάτι στο μυαλό σου ρίχτο!
_________________
Daihatsu Cuore L276 (2007)
Suzuki Vitara JLX 1.6 (1992)
Vespa P200E (1981)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
panos_90
Μέλος


Μέλος από: 27 Φεβ 13
Δημοσιεύσεις: 7
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 07, 2013 23:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nαι ναι το μοντέλο με τις 13αρες έχω Smile για κινέζικη οθόνη δεν το κόβω απλά γιατί δεν θέλω να παιχτεί τίποτα περίεργο και να χαλάσει. Και αν πάρω κάτι θα είναι απο ebay όπως λέει και ο φίλος απο πάνω για λόγους οικονομικούς!
Bρήκα αυτό
http://www.ebay.com/itm/BOSS-BV9558-7-TouchScreen-In-Dash-2-DIN-DVD-MP3-Car-Player-Receiver-USB-SB-Aux-/350666169602?pt=US_Video_In_Dash_Units_w_o_GPS&hash=item51a5551d02 όμως δεν ξερω αν και κατα πόσο χωράει! Α!! Επίσης κάτι άλλο ρε παιδιά, πως βγαίνει το μαμα cd player χωρίς να γίνει καμιά ζημιά?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mitsubae
Συντονιστής


Μέλος από: 27 Μάρ 08
Δημοσιεύσεις: 323
Φύλο:
Τόπος: Ναύπλιο - Χαλάνδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 08, 2013 18:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάντως, εδώ που τα λέμε, δεν πολυκολλάει η 13αρα ζάντα με xenon και carbon έ??? Γιά ψάξου για ζάντα 15αρα...Υπάρχουν!

Το link που παρέθεσεις καλό...θα το έχω στα υπ όψην. Λογικά χωράει.

Δεν είναι δύσκολο να βγεί το cd player. Θυμάμαι να βγάζει κάτι ο μάστορας και να εμφανίζονται οι βίδες του cd. Θα το βρώ και θα postαρω φωτό.
_________________
Daihatsu Cuore L276 (2007)
Suzuki Vitara JLX 1.6 (1992)
Vespa P200E (1981)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
babis
Μέλος


Μέλος από: 29 Απρ 11
Δημοσιεύσεις: 66
Φύλο:
Τόπος: salonika

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 08, 2013 21:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

νομιζω οταν ειχα βγαλει το ντουλαπακι για να βαλω το φιλτρο καμπινας φαινοταν αριστερα η μεσα μερια του r/cd. τωρα δεν ξερω αν γινεται ετσι να το βγαλεις. mitsubae εσυ φιλε προσεξες τιποτα τοτε που ειχες ασχοληθει με αυτο! Παναγιωτη σιγουρα θες μια ζαντα να βαλεις μαυρη για να δειξει. εδω θεσσαλονικη εχω δει λευκο cuore με φιμε και ξενον και μου αρεσε πολυ. απλα η διαφορα ηταν οτι δεν ειχε carbon και ηταν η εκδοση με τις 15ες ζαντες που εχουμε οι περισσοτεροι
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
panos_90
Μέλος


Μέλος από: 27 Φεβ 13
Δημοσιεύσεις: 7
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 08, 2013 21:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mitsubae έγραψε:
Πάντως, εδώ που τα λέμε, δεν πολυκολλάει η 13αρα ζάντα με xenon και carbon έ??? Γιά ψάξου για ζάντα 15αρα...Υπάρχουν!

Το link που παρέθεσεις καλό...θα το έχω στα υπ όψην. Λογικά χωράει.

Δεν είναι δύσκολο να βγεί το cd player. Θυμάμαι να βγάζει κάτι ο μάστορας και να εμφανίζονται οι βίδες του cd. Θα το βρώ και θα postαρω φωτό.


Koλλάει αδερφέ πίστεψέ με..!!! ;) Ιδού!!

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mitsubae
Συντονιστής


Μέλος από: 27 Μάρ 08
Δημοσιεύσεις: 323
Φύλο:
Τόπος: Ναύπλιο - Χαλάνδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 11, 2013 18:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ένα δίκιο το'χεις εδώ που τα λέμε!
Πολύ αγριάδα το μικρό, καλά χιλιόμετρα σου εύχομαι!
_________________
Daihatsu Cuore L276 (2007)
Suzuki Vitara JLX 1.6 (1992)
Vespa P200E (1981)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
babis
Μέλος


Μέλος από: 29 Απρ 11
Δημοσιεύσεις: 66
Φύλο:
Τόπος: salonika

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 12, 2013 01:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πανο ποσο παει να βαλεις carbon στην οροφη;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
panos_90
Μέλος


Μέλος από: 27 Φεβ 13
Δημοσιεύσεις: 7
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 12, 2013 01:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

babis έγραψε:
Πανο ποσο παει να βαλεις carbon στην οροφη;


Και για καπό και για οροφή μου πήρε γύρω στα 80 ευρώ αν θυμάμαι καλά!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mitsubae
Συντονιστής


Μέλος από: 27 Μάρ 08
Δημοσιεύσεις: 323
Φύλο:
Τόπος: Ναύπλιο - Χαλάνδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 12, 2013 15:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε όσο το βλέπω τόσο περισσότερο μ' αρέσει! Φτού φτου σκόρδα!
_________________
Daihatsu Cuore L276 (2007)
Suzuki Vitara JLX 1.6 (1992)
Vespa P200E (1981)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
panos_90
Μέλος


Μέλος από: 27 Φεβ 13
Δημοσιεύσεις: 7
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 12, 2013 17:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mitsubae έγραψε:
Ρε όσο το βλέπω τόσο περισσότερο μ' αρέσει! Φτού φτου σκόρδα!


Xαχαχα σε ευχαριστώ!!! Ελπίζω σύντομα να αποκτήσω και την οθόνη να μπουνε φωτο και απο το εσωτερικό!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης