Εγγραφή :: Κατάλογος Μελών :: Σύνδεση   Πεμ Μάρ 28, 2024 13:21

Greek Club Cuore Αρχική σελίδα
νέα προσφορά για cuore

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Γενικά Θέματα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
jsirris
Μέλος


Μέλος από: 15 Αύγ 12
Δημοσιεύσεις: 3
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 15, 2012 08:48    Θέμα δημοσίευσης: νέα προσφορά για cuore Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα και χρόνια πολλά.
Σκέπτομαι να αγοράσω το cuore με την προσφορά που δίνει η εταιρία στις 8250?. Χρειάζομαι 2ο αυτοκίνητο για μέσα στην πόλη και έχω 2 μικρά παιδιά.

Στα θετικά του μοντέλου:
1. ο πλήρης εξοπλισμός (εκτός από πλευρικούς αερόσακους)
2. η αξιοπιστία.
3. η κατανάλωση.
4. οι χώροι
5. η τιμή

Στα αρνητικά:
1. "περίεργο" μοντέλο, σαν να έχουν βάλει τα πάντα πάνω για να τα ξεφορτωθούν. Αριστερά από τον οδηγό δεν υπάρχει βάση για τους διακόπτες παραθύρου, αλλά 2 μικρές βάσεις για ανεβοκατέβασμα παραθύρων. Έχει συρόμενο κάθισμα, ζάντες αλουμινίου, αντιστρεπτική δοκό εμπρός, σύστημα ευστάθειας, αλλά όχι πλευρικούς αερόσακους... Ποιο μοντέλο είναι?
2. τραχύτητα και θόρυβος κινητήρα.
3. πεπαλαιωμένο αισθητικά (υποκειμενικό αυτό)
4. φεύγει η αντιπροσωπία. Τι θα γίνει στην πράξη με ανταλλακτικά?
5. τιμές ανταλλακτικών.

Τι θα με συμβουλεύατε να κάνω. Εσείς θα το παίρνατε τώρα ή θα προτιμούσατε κανένα spark, i10, picanto?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
jsirris
Μέλος


Μέλος από: 15 Αύγ 12
Δημοσιεύσεις: 3
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 18, 2012 18:09    Θέμα δημοσίευσης: Πείτε μου τη γνώμη σας Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα μου ήταν πολύ χρήσιμη η γνώμη σας. Τί νομίζετε? Στέκεται το αυτοκίνητο σήμερα ή είναι ξεπερασμένο? Είναι καλύτερο από spark, i10, picanto?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
babis
Μέλος


Μέλος από: 29 Απρ 11
Δημοσιεύσεις: 66
Φύλο:
Τόπος: salonika

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 20, 2012 20:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

απο αυτα ολα τα μοντελα που προτεινεις, τωρα πιο πολυ εμενα μου αρεσει το picanto. εχεις σκεφτει να δεις κατι σε πετρελαιο που ειναι και πιο μπροστα ακομα η σε νοιαζει να ειναι φτηνο;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 22, 2012 01:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλώς ήρθες Smile

τα αρνητικά σου εκτός από το 5 τα βρίσκω αδιάφορα και υποκειμενικά, είναι συνήθεια ειδικά το θέμα του θορύβου. Προσωπικά έχω κάνει αρκετά ταξίδια και δεν μ'ενοχλεί. Για το 4 δε ξέρουμε ακόμα, αλλά λογικά κάτι θα παραμείνει, δε παίζει αλλιώς, τόσα daihatsu υπάρχουν.
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
jsirris
Μέλος


Μέλος από: 15 Αύγ 12
Δημοσιεύσεις: 3
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 22, 2012 11:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Κάνω γύρω στα 12000 χλμ/χρόνο οπότε δεν θεωρώ ότι αξίζει να διακινδυνεύσω (νοθεία και ακριβές ζημιές) και να πληρώσω παραπάνω για πετρέλαιο.

Νομίζω ότι όλα τα τρικύλινδρα (picanto, cuore, yaris 1.0, suzuki splash και τρίδυμα) παρόλο που είναι αξιόπιστα, είναι κουραστικά λόγω θορύβου και κραδασμών. Κάποια μάλιστα δεν έχουν καλή μόνωση.
Έκανα Test drive το skoda citygo και σε δρόμο με λακούβες όλος ο θόρυβος των αναρτήσεων έρχεται μέσα στη καμπίνα.
Το spark που είναι τετρακύλινδρο δεν είναι τόσο άνετο μέσα.

Ψάχνω ένα άνετο 5θυρο αυτοκίνητο με κινητήρα οικονομικό (1000 cc) αξιόπιστο και πολιτισμένο (όχι Γερμανικό).

Αν μπορεί κάποιος ας προτείνει κάτι.
Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 22, 2012 11:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πριν 5 περίπου χρόνια όταν έκανα την ίδια έρευνα και το μόνο που με κάλυψε σε όλα ήταν το cuore.

- Τα τρίδυμα είχαν χάλια εσωτερικό, πολύ φτωχό και δε μου άρεσε καθόλου
- το picanto κάτι δε μου άρεσε κι εκεί, δε θυμάμαι LoL
- το χουντάι επειδή είναι χουντάι Shifty (όχι οκ δεν είχε βγει τότε LoL )

δεν βρήκα άλλο αμάξι τέτοιου μεγέθους με τόση άνεση χώρων, ζάντες αλ. και βαμμένα πλαστικά και τέτοιο πιο προσεγμένο εσωτερικό σε σχέση με τα άλλα, κινητήρας toyota=εγγύηση και με το που το είδα είπα το παίρνω.

Βέβαια θα μου πεις γούστα είναι αυτά, αλλά δε το έχω μετανιώσει, με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο μέχρι σήμερα έχοντας κάνει ~105000χλμ σε καθημερινή χρήση αλλά και κάνοντας ταξίδια Cool
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
karamteo
Μέλος


Μέλος από: 06 Ιούν 08
Δημοσιεύσεις: 101
Φύλο:
Τόπος: ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 26, 2012 20:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

jsirris έγραψε:
Νομίζω ότι όλα τα τρικύλινδρα (picanto, cuore, yaris 1.0, suzuki splash και τρίδυμα) παρόλο που είναι αξιόπιστα, είναι κουραστικά λόγω θορύβου και κραδασμών. Κάποια μάλιστα δεν έχουν καλή μόνωση.
Έκανα Test drive το skoda citygo και σε δρόμο με λακούβες όλος ο θόρυβος των αναρτήσεων έρχεται μέσα στη καμπίνα.


Αν ψάχνεις να βρεις μικρό και φτηνό που να μην περνούν οι θόρυβοι της ανάρτησης στην καμπίνα και γενικώς να είναι αθόρυβα, νομίζω δε θα το βρεις ποτέ...δεν ξέρω τι λέει το UP της VW αλλά αυτό είναι Γερμανικό (το οποίο απέκλεισες) και από τιμή Thinking
_________________
Cuore 2008 (L276)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Γενικά Θέματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης