Εγγραφή :: Κατάλογος Μελών :: Σύνδεση   Πεμ Μάρ 28, 2024 23:10

Greek Club Cuore Αρχική σελίδα
Αγορά cuore?
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Γενικά
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Wilder
Μέλος


Μέλος από: 01 Μάρ 08
Δημοσιεύσεις: 28
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 02, 2008 12:51    Θέμα δημοσίευσης: Αγορά cuore? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γειά σαε και συγχαρητήρια για το forum.
Ενδιαφέρομαι για το νέο cuore, κυρίως λόγω της κατανάλωσης, αλλά θέλω κάποιες απόψεις-προτάσεις;-συμβουλές σε κάποια θέματα. Αυτά που με προβληματίζουν είναι τα εξής:
1. Θόρυβος κινητήρα, όχι τόσο σε υψηλές στροφές κάτι το οποίο είναι και αναμενομένο, αλλά ανάμεσα στις 2000 με 3000 στροφές.
2. Αίσθηση κιβωτίου
3. Εύρεση ανταλλακτικών Thinking και κόστος(διότι δεν ακούω και τα καλύτερα γι'αυτά)
4. Χρόνος παράδοσης, διότι θα δώσω το παλιό μου αμάξι και άμεση σχετικά η ανάγκη για ένα καινούργιο.
Περιμένο τις απόψεις-εμπειρίες και προτάσεις σας.
Ευχαριστώ.
Σωτήρης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Wilder
Μέλος


Μέλος από: 01 Μάρ 08
Δημοσιεύσεις: 28
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 02, 2008 12:53    Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά cuore? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Wilder έγραψε:
Γειά σαε και συγχαρητήρια για το forum.
Ενδιαφέρομαι για το νέο cuore, κυρίως λόγω της κατανάλωσης, αλλά θέλω κάποιες απόψεις-προτάσεις;-συμβουλές σε κάποια θέματα. Αυτά που με προβληματίζουν είναι τα εξής:
1. Θόρυβος κινητήρα, όχι τόσο σε υψηλές στροφές κάτι το οποίο είναι και αναμενομένο, αλλά ανάμεσα στις 2000 με 3000 στροφές.
2. Αίσθηση κιβωτίου
3. Εύρεση ανταλλακτικών Thinking και κόστος(διότι δεν ακούω και τα καλύτερα γι'αυτά)
4. Χρόνος παράδοσης, διότι θα δώσω το παλιό μου αμάξι και άμεση σχετικά η ανάγκη για ένα καινούργιο.
Περιμένο τις απόψεις-εμπειρίες και προτάσεις σας.
Ευχαριστώ.
Σωτήρης

Συγνώμη για τα μικρολαθάκια Smile , η βιασύνη βλέπεται, δεν θα επαναληφθεί LoL ...........
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 02, 2008 15:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλώς ήρθες Σωτήρη Smile

1,2) στις στροφές αυτές ο θόρυβος κυμαίνεται σε λογικά πλαίσια, μη ξεχνάς ότι είναι 3κύλινδρο, που σημαίνει περισσότερος θόρυβος και δόνηση κινητήρα που μεταφέρεται και στον επιλογέα ταχυτήτων, όχι όμως σε ενοχλητικό βαθμό (στη νεκρά είναι αισθητό)

3) τον άλλο μήνα που θα πάω για το πρώτο σέρβις λάδια κτλπ θα ρωτήσω κ θα πω Smile

4) Αυτή την περίοδο έχω διαβάσει και από άλλους συνφορουμίτες ότι υπάρχει μια μικρή καθυστέρηση. Μπορείς να περάσεις απ'τον τοπικό σου ή/και άλλους dealers και να ρωτήσεις.

Το χω πει σε όλα τα παιδιά εδώ, είμαι ευχαριστημένος απ'το αμάξι πιστεύω ότι έχω κάνει μια καλή επιλογή Smile

ΥΓ: Μπορείς να χρησιμοποιείς τη δυνατότητα επεξεργασίας για να διορθώνεις τυχόν λάθη Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Wilder
Μέλος


Μέλος από: 01 Μάρ 08
Δημοσιεύσεις: 28
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 02, 2008 16:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Dimitris_P έγραψε:
Καλώς ήρθες Σωτήρη Smile

1,2) στις στροφές αυτές ο θόρυβος κυμαίνεται σε λογικά πλαίσια, μη ξεχνάς ότι είναι 3κύλινδρο, που σημαίνει περισσότερος θόρυβος και δόνηση κινητήρα που μεταφέρεται και στον επιλογέα ταχυτήτων, όχι όμως σε ενοχλητικό βαθμό (στη νεκρά είναι αισθητό)

3) τον άλλο μήνα που θα πάω για το πρώτο σέρβις λάδια κτλπ θα ρωτήσω κ θα πω Smile

4) Αυτή την περίοδο έχω διαβάσει και από άλλους συνφορουμίτες ότι υπάρχει μια μικρή καθυστέρηση. Μπορείς να περάσεις απ'τον τοπικό σου ή/και άλλους dealers και να ρωτήσεις.

Το χω πει σε όλα τα παιδιά εδώ, είμαι ευχαριστημένος απ'το αμάξι πιστεύω ότι έχω κάνει μια καλή επιλογή Smile

ΥΓ: Μπορείς να χρησιμοποιείς τη δυνατότητα επεξεργασίας για να διορθώνεις τυχόν λάθη Smile

ok, Eυχαριστώ για την γρήγορη απάντηση Smile . Δεν με νοιάζει το τράμουλο στη νεκρά, όσο το αν κουμπώνει εύκολα και ικανοποιητικά η ταχύτητα. ¶υριο μάλλον θα κλείσω ραντεβού για τest-drive και θα έχω πιστευώ μια πιο ολοκληρωμένη άποψη.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 02, 2008 17:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

να φανταστείς ότι εγώ το έκλεισα χωρίς να κάνω test drive LoL

μια χαρά κουμπώνουν οι ταχύτητες απλώς καμιά φορά η πρώτη μπορεί να θέλει δεύτερη προσπάθεια αλλά αυτό συμβαίνει στα πιο πολλά αμάξια απ'τα γρέζια Thinking
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
lb058
Μέλος


Μέλος από: 14 Απρ 08
Δημοσιεύσεις: 29
Φύλο:
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 14, 2008 12:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δώστε μου τα φώτα σας καλοί μου συνφορουμήτες. Μετά το Πάσχα θα πάω να παραγγείλω το cuore. Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω ακόμα ποιο να πάρω. Την απλή έκδοση ή να δώσω κάτι παραπάνω για τα εξτρα που έχουν οι άλλες εκδόσεις? Από τη μία λέω να πάρω το απλό, μιας και δεν θα ζω και μέσα σ'αυτό, αλλά από την άλλη, να μην έχω και λίγο περισσότερη άνεση?

Και το μεγάλο ερώτημα....αυτόματο ή με ταχύτητες?

Γενικά έχουν μεγάλο χρόνο παράδοσης? (άντρα θέλω. τώρα τον θέλω)

Και κάτι τελευταίο...δε βγαίνει 2πορτο? Η μόνη επιλογή είναι οι 4 πόρτες?

Δυστυχώς δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου να πηγαίνω σε αντιπροσωπείες κλπ για να ρωτήσω και να δω και από κοντά. Όπως καταλαβαίνετε η βοήθειά σας, μου είναι πολύτιμη.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mitsubae
Συντονιστής


Μέλος από: 27 Μάρ 08
Δημοσιεύσεις: 323
Φύλο:
Τόπος: Ναύπλιο - Χαλάνδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 14, 2008 16:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλως ήλθες στο forum!
Το LG έχει 8.890€ και το HG 10.150€. (Νομίζω οτι το ανέβασε λίγο. Κάτι για 10.250€ άκουσα) Διαφορά: 1260€.
Διαφορές: Κεντρικό κλείδωμα θυρών, ηλεκτρικοί καθρέπτες, βαμμένοι καθρέπτες ατο χρώμα του αμαξώματος, ζάντες αλουμινίου, διακόσμηση με χρωμιωμένες επιφάνειες, ρύθμιζόμενο κάθισμα οδηγού, συρόμενο διαιρούμενο κάθισμα 60/40, λαμπάκι ανάγνωσης, εσωτερικά ανοιγόμενος χώρος αποσκευών, στροφόμετρο, δείκτης θερμοκρασίας, προειδοποιητικός βομβητής για κλειδί στη μίζα. (Όλα τα παραπάνω τα έχει το HG και όχι το LG και είναι αντιγραφή από το φυλλάδιο του αυτοκινήτου, οπότε συγχωρέστε μου τυχόν λάθος).
Το Cuore βγαίνει προς το παρών μόνο δίπορτο.
Χρόνος αναμονής: Εγώ προσωπικά περιμένω περίπου τρεις μήνες και ακόμα να έρθει. (είναι και η απεργία των λιμενεργατών στη μέση)
Τέλος, το αυτόματο ή με ταχύτητες είναι καθαρά δικό σου θέμα. Θέμα ευκολίας: πάρε αυτόματο. Εγώ προσωπικά δεν μπορώ να οδηγήσω αυτόματο αυτοκίνητο. Η επιλογή είναι καθαρά δική σου!
Ελπίζω να βοήθησα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 14, 2008 16:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mitsubae έγραψε:
Καλως ήλθες στο forum!
Το LG έχει 8.890? και το HG 10.150?. (Νομίζω οτι το ανέβασε λίγο. Κάτι για 10.250? άκουσα) Διαφορά: 1260?.
Διαφορές: Κεντρικό κλείδωμα θυρών, ηλεκτρικοί καθρέπτες, βαμμένοι καθρέπτες ατο χρώμα του αμαξώματος, ζάντες αλουμινίου, διακόσμηση με χρωμιωμένες επιφάνειες, ρύθμιζόμενο κάθισμα οδηγού, συρόμενο διαιρούμενο κάθισμα 60/40, λαμπάκι ανάγνωσης, εσωτερικά ανοιγόμενος χώρος αποσκευών, στροφόμετρο, δείκτης θερμοκρασίας, προειδοποιητικός βομβητής για κλειδί στη μίζα. (Όλα τα παραπάνω τα έχει το HG και όχι το LG και είναι αντιγραφή από το φυλλάδιο του αυτοκινήτου, οπότε συγχωρέστε μου τυχόν λάθος).
Το Cuore βγαίνει προς το παρών μόνο δίπορτο.
Χρόνος αναμονής: Εγώ προσωπικά περιμένω περίπου τρεις μήνες και ακόμα να έρθει. (είναι και η απεργία των λιμενεργατών στη μέση)
Τέλος, το αυτόματο ή με ταχύτητες είναι καθαρά δικό σου θέμα. Θέμα ευκολίας: πάρε αυτόματο. Εγώ προσωπικά δεν μπορώ να οδηγήσω αυτόματο αυτοκίνητο. Η επιλογή είναι καθαρά δική σου!
Ελπίζω να βοήθησα...


5πορτο θες να πεις Look around
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Mitsubae
Συντονιστής


Μέλος από: 27 Μάρ 08
Δημοσιεύσεις: 323
Φύλο:
Τόπος: Ναύπλιο - Χαλάνδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 14, 2008 16:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σωστός...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
lb058
Μέλος


Μέλος από: 14 Απρ 08
Δημοσιεύσεις: 29
Φύλο:
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 14, 2008 17:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και το καλωσόρισμά σας. Πιστέψτε με, έχω διαβάσει όλα τα άρθρα που κυκλοφορούν στο ιντερνετ για το μελλοντικό μου αμάξι In Love και το μόνο θέμα που έμεινε, είναι το ποια έκδοση να επιλέξω.
Τέσπα...θα δείξει με μια επίσκεψη στην αντιπροσωπεία.

Όσο για το ερώτημά μου για το αν θα υπάρξει και 3θυρη έκδοση, βρήκα κάποια άρθρα που λένε ότι η εταιρία ανακοίνωσε τη διάθεσή τους εντός του 2008. Και αν όπως λέτε ο χρόνος αναμονής είναι μεγάλος, τότε το κόβω να παίρνω το 3θυρο. Αν τους λαδώσω λέτε να μου το έχουν έτοιμο νωρίτερα? Frying Pan
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 14, 2008 17:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν εξαρτάται απ'αυτούς για να 'ναι έτσι Sorry
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
lb058
Μέλος


Μέλος από: 14 Απρ 08
Δημοσιεύσεις: 29
Φύλο:
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 02, 2008 21:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πήγα επιτέλους να το δω και από κοντά προχθές και μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα. Και το ακόμα καλύτερο είναι ότι το αγάπησε και ο μπαμπάς μου. Έκανα την παραγγελία και θα το έχω αρχές Ιουλίου κατά πάσα πιθανότητα. Δε βλέπω την ώρα!! In Love

Στην αντιπροσωπεία είχαν το πράσινο και μπορώ να πω ότι απλά τα σπάει. Είναι πολύ πιο ωραίο απ'ό,τι φαίνεται στις φωτογραφίες.

Και στο τέλος τα καλύτερα...μου έκαναν δώρο τα πατάκια LoL και είχα να διαλέξω και μεταξύ συναγερμού και αισθητήρων παρκαρίσματος. Φυσικά επέλεξα τους αισθητήρες παρκαρίσματος. Εσάς αλήθεια τί δώρα σας έκαναν?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 02, 2008 22:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εμένα πατάκια + συναγερμό. ζήτησα ΚΑΙ αισθητήρες αλλά δεν LoL όχι ότι είναι πρόβλημα, απλώς τελειώνει ψηλά πίσω και μπορεί να χει κρυφτεί καμιά μηχανή, ή το χειρότερο κανά παιδάκι που παίζει κρυφτό Dizzy (ναι, το χω ακούσει κι αυτό!)

άντε με το καλό Smile ποια έκδοση παρήγγειλες?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
lb058
Μέλος


Μέλος από: 14 Απρ 08
Δημοσιεύσεις: 29
Φύλο:
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 02, 2008 23:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πήρα τελικά την έκδοση LG σε κόκκινο. Δε βγαίνει και φτηνό εδώ που τα λέμε, αλλά χαλάλι του. Και μία ερώτηση...θα θέλει στρώσιμο ή είναι έτοιμο στρωμένο? Πάντως ο χρόνος αναμονής είναι όντως μεγάλος.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 03, 2008 11:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θέλει στρώσιμο για τα πρώτα 1600χλμ. Αυτό σημαίνει ότι ειδικά τα πρώτα 500 θα αποφεύγεις να ανεβάζεις στροφές πάνω από 3.000 και δε θα κάνεις απότομες εκκινήσεις και φρεναρίσματα (παρά μόνο σε κατάσταση ανάγκης, για να "στρωθούν" και οι δίσκοι). Στη συνέχεια μπορείς να το ανοίγεις σταδιακά, και αν έχεις το χρόνο κάνε κανα δυο ταξιδάκια, όχι μεγάλα, των 100-150χλμ

Υπομονή Look around
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Γενικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
Σελίδα 1 από 6

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης