Εγγραφή :: Κατάλογος Μελών :: Σύνδεση   Παρ Μάρ 29, 2024 00:44

Greek Club Cuore Αρχική σελίδα
σφυρίζει το λουρί !!!

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Μηχανικά
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
diavitis
Μέλος


Μέλος από: 02 Δεκ 09
Δημοσιεύσεις: 2
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 02, 2009 23:24    Θέμα δημοσίευσης: σφυρίζει το λουρί !!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα παιδια . έχω το καινουργιο μοντελο (φεβρουαριος 2008) lg εκδοση απο τον καλογριτσα . Σημερα για πρωτη φορα (στα 30.000)χλμ και μετα απο μια νεροποντη ακουσα το λουρι του κινητηρα να σφυριζει και μαλιστα πολυ ενοχλητικα , ιδιως σε ψηλες στροφες σε πρωτη- δευτερα .
Τι πρεπει να κανω ? ειναι κατι το ανησυχιτικο ?
περιμενω τις απαντησεις σας [/b]
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mitsubae
Συντονιστής


Μέλος από: 27 Μάρ 08
Δημοσιεύσεις: 323
Φύλο:
Τόπος: Ναύπλιο - Χαλάνδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 03, 2009 21:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλε sorry, θα είμαι λίγο off topic. Διάβασα στο καλωσόρισμα πως γεμίζεις με 35-37? και κάνεις 640 - 670 χλμ. Στο επόμενο γέμισμα σου είναι εύκολο να μας πείς πόσα lt βενζίνη έβαλες και πόσα χιλιόμετρα είχες κάνει?

Ρωτάω γιατί δεν έχω βάλει ποτέ πάνω από 30lt βενζίνη (με range μηδενισμένο για τουλάχιστον 30km - αυτό σημαίνει 29 - 32? πάνω κάτω) και ποτέ δεν έχω κάνει πάνω απο 550χλμ με ένα γέμισμα (καλά σε αυτό μπορεί να φταίει και το πιο βαρύ πόδι, δε λέω)

Υ.Γ.1 Πόσο περίπου πάει το λίτρο στη Νάξο?

Υ.Γ.2 Όλες οι παραπάνω απορίες μου δεν έχουν καμία σημασία εάν βάζεις super duper αμολυβδη και οδηγείς πάρα μα πάρα πολύ συνενετικά π.χ. 4.0lt/100km - 4.5lt/100km

Υ.Γ.3 Όσο για το πρόβλημα που ανέφερες δε γνωρίζω και δεν το έχω ακούσει ποτέ στο δικό μου. Ίσως να προέρχεται από τη νεροποντή και όταν στεγνώσει το λουρί να σταματήσει να σου κάνει το θόρυβο.
_________________
Daihatsu Cuore L276 (2007)
Suzuki Vitara JLX 1.6 (1992)
Vespa P200E (1981)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
steliosdel
Μέλος


Μέλος από: 02 Νοέ 08
Δημοσιεύσεις: 31
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 25, 2009 13:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν είναι τίποτα, είμαι σίγουρος ότι μέχρι τώρα θα σου έχει σταματήσει, είναι απλώς βρεγμένο το λουρί που μεταδίδει κίνηση στο δυναμό, όταν στεγνώσει δεν ακούγεται τίποτα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 13, 2010 14:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και γω το άκουσα πρώτη φορά εχθές το πρωί αλλά μετά που πήγα συνεργείο για λάδια είπα να τσεκάρι λουρί δυναμό που νόμιζα ότι αυτό έκανε έτσι αλλά είναι οκ. Smile
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
agrocuore
Μέλος


Μέλος από: 15 Μάρ 09
Δημοσιεύσεις: 28
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 27, 2010 17:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λουρί; Νόμιζα πως είχε καδένα...
_________________
Cuore L276 H(igh)G(ain)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 27, 2010 18:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

agrocuore έγραψε:
λουρί; Νόμιζα πως είχε καδένα...


στο λουρί δυναμό αναφερόμαστε Smile
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
johnakos
Μέλος


Μέλος από: 20 Απρ 10
Δημοσιεύσεις: 17
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 27, 2010 23:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οντως ειναι ή το νερο ή η υγρασια που προκαλουν το θορυβο στο λουρι ...
_________________
Honda civic 91' 1.5cc (92hp) 2008-2009
Honda civic 91' 1.6cc SiR (165hp) 2009-2010
Daihatsu sirion 09' 1.0 (77hp) 2010-...

Τελικα ειμαι ιαπωνας Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Μηχανικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης