Εγγραφή :: Κατάλογος Μελών :: Σύνδεση   Πεμ Μάρ 28, 2024 13:17

Greek Club Cuore Αρχική σελίδα
Cuore CL και Cuore CLX...

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Γενικά
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Throttler
Μέλος


Μέλος από: 20 Αύγ 09
Δημοσιεύσεις: 8


ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 04, 2010 16:54    Θέμα δημοσίευσης: Cuore CL και Cuore CLX... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με μεγάλη μου χαρά σήμερα πήγα να κλείσω την παραγγελία μου για ένα HG + αερόσακους πλευρικούς-γόνατα , όπου και με ενημερώνουν ότι πλέον δεν διατίθεται η χειροκίνητη έκδοση HG, ούτε η LG αλλά μια έκδοση που λέγεται CL. Η CLΧ είναι με αυτόματο κιβώτιο και περιλαμβάνει περίπου τα έξτρας του HG ενώ το CL που είναι με χειροκίνητο και με ενδιαφέρει είναι περίπου το LG.

Συγκεκριμένα στο CL απουσιάζουν

Ηλεκτρικοί καθρέπτες
ασύρματο ηλεκτρομαγνητικό κλείδωμα
2 ηχεία πίσω
αντιστρεπτική εμπρός δοκός
πλευρικοί αερόσακοι (δεν διατίθενται πλέον προαιρετικά)
βαμμένοι καθρέπτες
ζάντες αλουμινίου (ΜΟΝΟ 13" με τάσια)
χρωμιωμένες επιφάνειες
ρύθμιση ύψους καθίσματος οδηγού
φωτισμός ανάγνωσης
δεν διατίθενται πλέον ΤΙΠΟΤΑ προαιρετικά

Η τιμή για την μοναδική πλέον έκδοση με χειροκίνητο κιβώτιο είναι στα 10490 χωρίς μεταλλικό χρώμα.

Φυσικά δεν έκλεισα τίποτα. Καλή χρονιά να έχουμε....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
lb058
Μέλος


Μέλος από: 14 Απρ 08
Δημοσιεύσεις: 29
Φύλο:
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 05, 2010 15:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και πώς δικαιολογούν την αύξηση της τιμής, από τη στιγμή που απ'ό,τι κατάλαβα, η έκδοση αυτή είναι η αντίστοιχη της LG. Αντί να γίνουν λίγο ανταγωνιστικοί ... κρίμα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mpielas
Μέλος


Μέλος από: 01 Σεπ 09
Δημοσιεύσεις: 5
Φύλο:
Τόπος: θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 05, 2010 16:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χρόνια πολλά σε όλους καταρχάς. Παιδιά αυτοί εκεί στα κεντρικά αυτής της σαμουράι εταρείας μάλλον έχουν χάσει τα λογικά τους υιατί και ένας πολλύ στενός μου φίλος πήγε μετά απο παρότρυνσή μου να δεί τον σαμουράι cuore αλλά με αυτόν τον εξοπλισμό και τα τάσια 13΄΄ έφυγε άρων άρων απο την αντιπροσωπεία.
_________________
ΘΑ ΞΑΝΆΡΘΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΓΗΣ ΘΑ ΤΡΈΜΕΙ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
digibill
Μέλος


Μέλος από: 03 Φεβ 09
Δημοσιεύσεις: 192
Φύλο:
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 07, 2010 17:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό ήταν γνωστό εδώ και 4 μήνες περίπου! Όλες οι αντιπροσωπείες το ήξεραν, όπως ήξεραν και ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα των παλιών εκδόσεων πλέον!!
Αν λοιπόν μες στο τελευταίο 4μηνο πήγες σε αντιπροσωπεία και σου δείξανε / τάξανε αυτοκίνητο με τις προηγούμενες εκδόσεις, να σπάσεις το κεφάλι του αντιπροσώπου, γιατί σίγουρα δρούσε εκ του πονηρού ("θα ψηθεί ο πελάτης κι από νέα χρονιά αγοράζει την χειρότερη και ακριβότερη έκδοση").

Είναι 1000000000% επιβεβαιωμένο ότι γνώριζαν εδώ και πολύυυυυυυυυυυ καιρό........
_________________
Cuore HG 2009 (L276)
www.yiannakos.gr
Ubuntu-GR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Throttler
Μέλος


Μέλος από: 20 Αύγ 09
Δημοσιεύσεις: 8


ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 07, 2010 18:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο αντιπρόσωπος δεν θα μπορούσε να μου βγάλει προσφορά τον Οκτώβριο που πήγα με το μοντέλο που ΘΑ ερχότανε τον Ιανουάριο και φυσικά στοκ δεν υπήρχε. Τώρα όπως βλέπεις, δεν ψήθηκα, μα καθόλου όμως. Σήμερα ρώτησα στην Agripan αν περιμένουν πτώση τιμών. Η απάντηση ήταν ότι ΔΕΝ περιμένουν.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
digibill
Μέλος


Μέλος από: 03 Φεβ 09
Δημοσιεύσεις: 192
Φύλο:
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 07, 2010 18:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κι εμένα άποψή μου είναι ότι με τις ανακατατάξεις αυτές το cuore πλέον δεν είναι και τόσο συμφέρον αυτοκίνητο....... Πιο ακριβό από τον ανταγωνισμό, με χειρότερο εξοπλισμό και με σαφώς ακριβότερα σέρβις. Γιατί να το προτιμήσει κανείς; Μόνο για την κατανάλωση και την ποιότητα κατασκευής; Thinking
Δε νομίζω ότι αγοράζουν έτσι οι ευρωπαίοι αυτοκίνητα σήμερα........

Κι όλα αυτά για να μην κόβονται πωλήσεις από το sirion! Self Slap
_________________
Cuore HG 2009 (L276)
www.yiannakos.gr
Ubuntu-GR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Throttler
Μέλος


Μέλος από: 20 Αύγ 09
Δημοσιεύσεις: 8


ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 07, 2010 18:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πραγματικά είναι απορίας άξιο τι πολιτική ακολουθούν κάποιες εταιρείες. Τώρα που το λες, όντως μου αντιπροτείνανε το Sirion.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mitsubae
Συντονιστής


Μέλος από: 27 Μάρ 08
Δημοσιεύσεις: 323
Φύλο:
Τόπος: Ναύπλιο - Χαλάνδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 08, 2010 11:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παίδες, λογικό είναι όταν ένα αυτοκίνητο τρώει πωλήσεις από σχεδόν ανταγωνιστικό της ίδιας εταιρείας, να προσπαθήσουν να στρέψουν το αγοραστικό κοινό σε αυτό που είναι "ρηγμένο".
Προσωπικά, δε θα έπαιρνα το καινούριο μοντέλο (CL) με την τιμή που έχει.
_________________
Daihatsu Cuore L276 (2007)
Suzuki Vitara JLX 1.6 (1992)
Vespa P200E (1981)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
digibill
Μέλος


Μέλος από: 03 Φεβ 09
Δημοσιεύσεις: 192
Φύλο:
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 08, 2010 12:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mitsubae έγραψε:
Παίδες, λογικό είναι όταν ένα αυτοκίνητο τρώει πωλήσεις από σχεδόν ανταγωνιστικό της ίδιας εταιρείας, να προσπαθήσουν να στρέψουν το αγοραστικό κοινό σε αυτό που είναι "ρηγμένο".


Εγώ νομίζω ότι τελικά απλά θα χάσουν πωλήσεις, γιατί δεν πιστεύω ότι κάποιος που πάει για το cuore θα στραφεί τελικά στο sirion.. Στην κατηγορία του μάλιστα, υπάρχουν απείρως πιο ενδιαφέρουσες προτάσεις από άλλες μάρκες.....
_________________
Cuore HG 2009 (L276)
www.yiannakos.gr
Ubuntu-GR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 13, 2010 18:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για να καταλάβω, το CLX έχει αντικαταστήσει το HG και διατίθεται μόνο με αυτόματο κιβώτιο ? δεν υπάρχει CLX (με πλήρη εξοπλισμό δηλαδή σαν του HG) με χειροκίνητο κιβώτιο?
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
digibill
Μέλος


Μέλος από: 03 Φεβ 09
Δημοσιεύσεις: 192
Φύλο:
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 13, 2010 18:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Dimitris_P έγραψε:
για να καταλάβω, το CLX έχει αντικαταστήσει το HG και διατίθεται μόνο με αυτόματο κιβώτιο ? δεν υπάρχει CLX (με πλήρη εξοπλισμό δηλαδή σαν του HG) με χειροκίνητο κιβώτιο?


OXI! Dizzy
_________________
Cuore HG 2009 (L276)
www.yiannakos.gr
Ubuntu-GR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Throttler
Μέλος


Μέλος από: 20 Αύγ 09
Δημοσιεύσεις: 8


ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 14, 2010 09:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://daihatsu.gr/imagebank/Image/cuore/exoplismos%20cuore.jpg

Το έχουν αναρτήσει και στο site πλέον.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mitsubae
Συντονιστής


Μέλος από: 27 Μάρ 08
Δημοσιεύσεις: 323
Φύλο:
Τόπος: Ναύπλιο - Χαλάνδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 14, 2010 18:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το CL έχει αντικαταστήσει τα HG και LG. Πλέον βγαίνει μία έκδοση σε χειροκίνητο και μια σε αυτόματο κιβώτιο με λίγο facelift, όπως μου είπε ένας αντιπρόσωπος.
_________________
Daihatsu Cuore L276 (2007)
Suzuki Vitara JLX 1.6 (1992)
Vespa P200E (1981)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
digibill
Μέλος


Μέλος από: 03 Φεβ 09
Δημοσιεύσεις: 192
Φύλο:
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 14, 2010 19:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mitsubae έγραψε:
με λίγο facelift, όπως μου είπε ένας αντιπρόσωπος.


Δεν υπάρχει ουσιαστικό facelift, το αμάξι είναι πρακτικά το ίδιο... Το είδα προχτές που πέρασα από το συνεργείο για κάποια δουλειά.
_________________
Cuore HG 2009 (L276)
www.yiannakos.gr
Ubuntu-GR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Mitsubae
Συντονιστής


Μέλος από: 27 Μάρ 08
Δημοσιεύσεις: 323
Φύλο:
Τόπος: Ναύπλιο - Χαλάνδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 17, 2010 17:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

digibill έγραψε:
Mitsubae έγραψε:
με λίγο facelift, όπως μου είπε ένας αντιπρόσωπος.


Δεν υπάρχει ουσιαστικό facelift, το αμάξι είναι πρακτικά το ίδιο... Το είδα προχτές που πέρασα από το συνεργείο για κάποια δουλειά.


Ψευτάκος λοιπόν ο αντιπρόσωπος... Καλά κάνω και μένω μακριά τους Yahoo
_________________
Daihatsu Cuore L276 (2007)
Suzuki Vitara JLX 1.6 (1992)
Vespa P200E (1981)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Γενικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης