Εγγραφή :: Κατάλογος Μελών :: Σύνδεση   Παρ Μάρ 29, 2024 00:04

Greek Club Cuore Αρχική σελίδα
Να το πάρω;

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Γενικά
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Chris
Μέλος


Μέλος από: 15 Ιαν 08
Δημοσιεύσεις: 1
Φύλο:
Τόπος: ΒΟΡΕΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 15, 2008 00:56    Θέμα δημοσίευσης: Να το πάρω; Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλώς με δεχτήκατε!

Λοιπόν, μετά απο 11 χρόνια συμβίωσης με το αγαπημένο πλην όμως απαιτητικό (πλέον) και υπερξεπερασμένο citroen ax μου, είπα να κοιτάξω προς Ιαπωνία μεριά. Έτσι, αναζητόντας ένα αυτοκίνητο με αστικό προσανατολισμό "κόλλησα" In Love για πλήστους λόγους στο νέο cuore. Έχοντας διαβάσει προσεκτικά τα περισσότερα δημοσιεύματα σε internet - τύπο και έχοντας κατα νου να κάνω ένα test-drive, θα ήμουν ευγνώμων αν μου δίνατε πληροφορίες που μπορώ να πάρω μόνο απο καθημερινούς και ελπίζω ικανοποιημένους χρήστες του αυτοκινήτου.

¨Πίνει¨ πραγματικά τόσο λίγη βενζίνη (5-6 l) σε αστική χρήση;
Αν έχετε κάνει service στην αντιπροσωπεία ποιό ήταν περίπου το κόστος;
Eίναι τόσο ενοχλητικοί όσο αναφέρονται σε κάποια τέστ οι κραδασμοί στο ρελαντί;

Θέλω πραγματικά να αποκτήσω σύντομα ένα (αρα να γίνω πραγματικό μέλος στο club που με μεγάλη χαρά ανακάλυψα ότι στήσατε - χίλια μπράβο!) και οι παραπάνω πληροφορίες ή και άλλες ελπίζω να με οδηγήσουν στην αντιπροσωπεία Yahoo

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και sorry για την πολυλογία!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 17, 2008 17:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλώς ήρθες φίλε Χρήστο! Yahoo

Καταρχάς τα πολλά λόγια είναι καλά εδώ Smile

`Οσον αφορά το αυτοκίνητο, έχω κάνει 5100χλμ απροβλημάτιστα! Και το γκαζάκι του έχει, και τη ροπή χαμηλά ωσάν 12βάλβιδο έχει, και ταξιδάκι άνετα έχω πάει με κόσμο και βάρος, και στο βουνό πήγα δε μασάει σου λέω! In Love

Για σέρβις (λάδια κτλπ αναλώσιμα) θα πάω στα 7.500χλμ και δεν έχει πιει ούτε σταγόνα λάδι Yahoo

Ιάπωνας φίλε μου είναι εγγύηση Cool
Honda είχα πριν να φανταστείς
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
kotsas
Μέλος


Μέλος από: 01 Νοέ 08
Δημοσιεύσεις: 2
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 04, 2008 08:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα σας!!
Πάρα πολύ χρήσιμο βρήκα το site!
Μπράβο Δημήτρη!!!
Σκέφτομαι για την αγορά ενός αυτόματου couore και φυσικά θέλω την βοήθεια σας!

1) αξίζει το dsp (το έχει κανείς)

2) σε εθνική και πλήρως μονωμένο με dynamat extreme τι ταχύτητα ταξιδιού να υπολογίζω και περίπου με τι κατανάλωση! (140km/h?)

3) στην Πόλη τι μέση κατανάλωση έχετε δει στο αυτόματο

4) Μεμβράνες 3Μ ή ill… εντυπώσεις…

5) H τιμή που μου έδωσαν είναι 11.290? + αποκερωμα-τελωνείο-μεταλλικό χρώμα 485? + δερμάτινο σαλόνι - συναγερμό με κραδαστικό (osio gt) -parking radar-πατακια-φαρμακείο-πλαισιο2din-τεμπέλης έξοδα φακέλου τράπεζας(200) =1.134?

Γενικό Σύνολο : 12.909? (χωρίς ασφάλεια)


Κάθε βοήθεια θα φανεί χρήσιμη.

ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kotsas
Μέλος


Μέλος από: 01 Νοέ 08
Δημοσιεύσεις: 2
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 04, 2008 17:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DSP = VSC Ή ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΕΣΕΙΣ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stk
Μέλος


Μέλος από: 02 Ιούλ 08
Δημοσιεύσεις: 60
Φύλο:
Τόπος: Χολαργός

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 05, 2008 10:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kotsas έγραψε:
Καλημέρα σας!!
Πάρα πολύ χρήσιμο βρήκα το site!
Μπράβο Δημήτρη!!!
Σκέφτομαι για την αγορά ενός αυτόματου couore και φυσικά θέλω την βοήθεια σας!

1) αξίζει το dsp (το έχει κανείς)

2) σε εθνική και πλήρως μονωμένο με dynamat extreme τι ταχύτητα ταξιδιού να υπολογίζω και περίπου με τι κατανάλωση! (140km/h?)

3) στην Πόλη τι μέση κατανάλωση έχετε δει στο αυτόματο

4) Μεμβράνες 3Μ ή ill… εντυπώσεις…

5) H τιμή που μου έδωσαν είναι 11.290? + αποκερωμα-τελωνείο-μεταλλικό χρώμα 485? + δερμάτινο σαλόνι - συναγερμό με κραδαστικό (osio gt) -parking radar-πατακια-φαρμακείο-πλαισιο2din-τεμπέλης έξοδα φακέλου τράπεζας(200) =1.134?

Γενικό Σύνολο : 12.909? (χωρίς ασφάλεια)


Κάθε βοήθεια θα φανεί χρήσιμη.

ευχαριστώ


Καλημέρα,

Φίλε μου θα σου πω την αποψη μου για αυτά που ρωτάς. Δεν έχω εμπειρία όμως συγκεκριμένα για το cuore αλλά έχω παραγγείλει κ εγώ το αυτόματο κ έχω διαβάσει αρκετά πριν.

1. Είναι αρκετά ακριβό κ δεν νομίζω ότι βοηθάει ουσιαστικά ένα αυτοκίνητο πόλης. Ενα αντίστοιχο σύστημα έχω στο φοκους μου κ μπορώ να πω ότι 1-2 φορες με βοήθησε σε διαδρομές με στροφές εκτός πόλης αλλα μέσα στην πόλη δεν κάνει κάτι.

2. Σε ταχύτητες 90-110 διαβάζω ότι καίει περίπου 5,5 - 6.5

3. 8-8.3 με μπόλικη κίνηση κ μποτιλιάρισμα

4. 3Μ έχω στο φόκους 2 χρόνια περίπου. Κανένα πρόβλημα έως τώρα. Έχω αν θυμάμαι καλά μια μεσαία διαβάθμιση κ η ορατότητα είναι οκ νύχτα-μέρα.

5. Εμένα μου πήγε περίπου 12.100 με το κλειδί στο χέρι (χωρίς τα έξοδα φακέλου) αυτόματο HG χωρίς μεταλλικό κ με δώρο αισθητήρες παρκαρίσματος με οθόνη.

Είναι αρκετά καλή η προσφορά που σου έκαναν απλά μόνο μια ένσταση. Δερμάτινο σαλόνι είχες ποτέ σε άλλο αμάξι? Πλεονέκτημα ότι ομορφαίνουν το αμαξί κ ότι είναι πιο ανθεκτικά σε λεκέδες υγρα κλπ. Αλλα το καλοκαίρι θα έχεις εγκαύματα (στην κυριολεξία) και τον χειμώνα με τα κρύα θα μπαίνεις το πρωί κ θα παγώνεις (άσε που σε 5 λεπτα θα ψάχνεις να βρείς τουαλέτα...δεν κάνω πλάκα.) Εβαλα κ εγώ στο φοκους κ το μετάνιωσα. Προσοχή στο τι θα σου βάλουν. Εαν δεν πρόκειτε για εργοστασιακό (το πιο πιθανό) ρώτα τους που βάζουν (π.χ conoly) κ ερεύνησε το ποσοστό δερματίνης που βάζουν. Το "δώρο" δερμάτινο που έδινε τότε η φορντ ήταν 70% δερματίνη κ τελικά μετά απο αρκετή πίεση κ μια επιβάρυνση 300ε μπήκε όλο δέρμα με εξαίρεση τις πλάτες των μπροστινών καθισμάτων που μπήκε δερματίνη για αντοχή. Ψάξε το. Το δερμάτινο το βάζεις και μετά ειδικά σε αυτό το αμάξι που δεν χρειάζεται να ξηλώσεις πόρτες κ τέτοια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Γενικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης