Εγγραφή :: Κατάλογος Μελών :: Σύνδεση   Πεμ Μάρ 28, 2024 13:13

Greek Club Cuore Αρχική σελίδα
Διάφορα προβλήματα νέου Cuore
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Λοιπά Προβλήματα/Λύσεις
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
tomas133
Μέλος


Μέλος από: 13 Απρ 08
Δημοσιεύσεις: 164
Φύλο:
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 13, 2008 10:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mark έγραψε:
Δυστυχώς η συγκεκριμένη διάσταση(165/55 R15) είναι σπάνια. To είχα ψάξει στο www.elastika-online.gr , που έχει όλα τα λάστιχα και δεν έβγαζε τίποτα. Το ίδιο και σε άλλα ευρωπαϊκά sites που πουλάνε ελαστικά. Σήμερα όμως έκανα μια αναζήτηση πάλι και βρήκα ότι έχει το εξής :
Bridgestone
Χειμερινά ελαστικά Blizzak MZ 03
165/55 R15 75Q 87 ? το ένα
Το θέμα είναι όμως πως έχουν δείκτη ταχύτητας Q, δηλαδή μέχρι 160 χιλιόμετρα, ενώ π.χ. το Cuore που έχει τελική 160 χλμ πρέπει να φορέσει κάτι με δείκτη πιο μεγάλο.


Χρειάζεσαι δείκτη Τ ή V , γιατί η τελική δεν είναι 160. Αυτή είναι ενδεικτική τιμή εργοστασίου. Κόφτης δεν υπάρχει και άνετα θα φτάσεις και τα 175χλμ.... με την σιγουριά ενός καλού ελαστικού, μεγαλύτερης διάστασης.
Δες για 175 διάσταση με χαμηλό προφίλ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giota
Μέλος


Μέλος από: 13 Φεβ 08
Δημοσιεύσεις: 6
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 22, 2008 15:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ολόκληρο το radio-cd και μου το άλλαξαν δωρεάν!!! Whistling
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 22, 2008 16:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγώ έβαλα άλλο να ζωντανέψει λίγο το αμάξι Look around
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Αλέξανδρος
Μέλος


Μέλος από: 16 Φεβ 08
Δημοσιεύσεις: 54
Φύλο:
Τόπος: Saint Jim

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 03, 2008 14:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μόλις δέχτηκα τηλέφωνο από την αντιπροσωπία που αγόρασα το αυτοκίνητο για να περάσω να μου αλλάξουν δωρεάν το ΡαδιοCD λόγο του προβλήματος με το ρολόι.

Cool

Επιτέλους και κάποιος που κάνει τουλάχιστον τα αυτονόητα σε αυτή την χώρα.
_________________
Cuore 2008 (L 276)
http://kalofagades.pblogs.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 03, 2008 16:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εντάξει εγώ θα τους το πάω πακέτο αφού το έχω ήδη βγάλει LoL
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
karamteo
Μέλος


Μέλος από: 06 Ιούν 08
Δημοσιεύσεις: 101
Φύλο:
Τόπος: ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 19, 2008 23:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προς ενημέρωση :
Σήμερα διορθώθηκαν, μετά από ραντεβού με τα κεντρικά στη Πέτρου Ράλλη, τα δύο γνωστά προβλήματα των CUORE (αλλαγή το ΡαδιοCD και ευθυγράμμιση λόγω στραβής ακτίνας τιμονιού).

Επιπλέον είναι διαθέσιμο και το manual στα Ελληνικά.
_________________
Cuore 2008 (L276)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
BugsBunny
Μέλος


Μέλος από: 24 Ιούν 08
Δημοσιεύσεις: 6
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 24, 2008 10:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για να διορθωθούν τα προβλήματα που αναφέρθηκαν αν δε σε καλέσει η επίσημη αντιπροσωπία πρέπει να πας εσύ στο εξειδικευμένο service και να τους πιέσεις - ή απλά δε θα σου αναγνωρίσουν τα προβλήματα... - υπάρχει κάποιο περιστατικό από Χανιά;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
karamteo
Μέλος


Μέλος από: 06 Ιούν 08
Δημοσιεύσεις: 101
Φύλο:
Τόπος: ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 24, 2008 21:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

BugsBunny έγραψε:
Για να διορθωθούν τα προβλήματα που αναφέρθηκαν αν δε σε καλέσει η επίσημη αντιπροσωπία πρέπει να πας εσύ στο εξειδικευμένο service και να τους πιέσεις - ή απλά δε θα σου αναγνωρίσουν τα προβλήματα... - υπάρχει κάποιο περιστατικό από Χανιά;


Eγώ τους πήρα τηλέφωνο, έκλεισα ραντεβού, και τα διόρθωσαν χωρίς καμία αντίρρηση.
_________________
Cuore 2008 (L276)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giannakp
Μέλος


Μέλος από: 23 Ιαν 08
Δημοσιεύσεις: 6


ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 26, 2008 19:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πριν απο λίγο με κάλεσαν και εμένα από την αντιπροσωπεία για να τους δώσω μια φωτοτυπία της άδειας μου ώστε να παραγγείλουν και να μου το αντικαταστήσουν με ένα καινούργιο ραδιο-cd.

Δεν είχαν διαμαρτυρηθεί ποτέ για το πρόβλημα με την ώρα, μαλλον πρόκειται για ενημέρωση που τους ήρθε από τα κεντρικά της Daihatsu.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
johnis
Μέλος


Μέλος από: 25 Ιαν 09
Δημοσιεύσεις: 13
Φύλο:
Τόπος: AGIOS NICOLAOS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 28, 2009 16:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

EMENA ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΗ ΩΡΑ,ΤΟΥΣ ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΕΛΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΝΑ ΣΤΟ ΦΤΙΑΞΩ,ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΑΛΛΑΖΕΤΑΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΤΙΣ ΠΑΠΙΕΣ.ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΩ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
agrocuore
Μέλος


Μέλος από: 15 Μάρ 09
Δημοσιεύσεις: 28
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 20, 2009 16:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σχετικά με τα λάστιχα πάντως στο [/url]www.elastika-online.gr βρήκα δύο μάρκες που ταιριάζουν στο Cuore.

Η μία είναι η Nankang AS-1 Θερινά ελαστικά
165/55 R15 75V Προστασία Πλαισίου, TW
Με elastika-online.gr μόνο EUR 57,00 το ένα

Η άλλη είναι

Bridgestone
Θερινά ελαστικά Potenza RE 030
165/55 R15 75V BZ
Προτείνομενη τιμή *: EUR 94,00
Με elastika-online.gr μόνο EUR 82,80


Γνωρίζει κανείς κάτι για την 1η μάρκα;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 20, 2009 19:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μπα τπτ.

παίδες γράφετε στα αντίστοιχα τόπικ
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
agrocuore
Μέλος


Μέλος από: 15 Μάρ 09
Δημοσιεύσεις: 28
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 21, 2009 12:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν , μόλις έκανα μια έρευνα για τα λάστιχα που είναι διαθέσιμα στα λαστιχάδικα και επιβεβαιώνω τα όσα έγραψα παραπάνω με τη διαφορά οτι οι λαστιχάδες χρεώνουν τα bridgestone 400 Ευρώ ( στο elastika-online 332 Eυρώ) με έκπτωση ενώ για τα Nankang ΟΛΟΙ τους μου είπαν να μείνω μακριά .(Κινέζικα βλέπετε...) Άρα η μόνη μας επιλογή για τη HG 15άρα ζάντα είναι τα "μαμίσια" Bridgestone 165/55/R15V με 400 Ευρώ τιμή...Ευτυχώς που μου είπαν πως πρόκειται για πολύ αξιόπιστο ελαστικό και αξίζει τα λεφτά του...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Jovvl
Μέλος


Μέλος από: 15 Ιούλ 09
Δημοσιεύσεις: 9
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 16, 2009 01:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά sorry αλλά έχει ρολόι το καινούργιο cuore ??? Έχω την ακριβή έκδοση εδώ και ένα χρόνο και ρολόι δεν έχω δει ούτε ψηφιακό ούτε τίποτα Smile . Πως το βρίσκω ρε παίδες?
_________________
3X N13 Sunny+ New Daihatsu Cuore!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 17, 2009 19:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το ρολόι είναι στο ράδιο Smile
αλλά επειδή είχε πρόβλημα και έχανε την ώρα δε ξέρω αν στις καινούριες παραλαβές έχουν βάλει το αναβαθμισμένο μοντέλο, αλλιώς μπορούν να στο αλλάξουν μέσα στην εγγύηση
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Λοιπά Προβλήματα/Λύσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 2 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης