Εγγραφή :: Κατάλογος Μελών :: Σύνδεση   Πεμ Μάρ 28, 2024 18:25

Greek Club Cuore Αρχική σελίδα
Επιλογη Ελαστικων
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Σασί και περιφερειακά
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
some1
Μέλος


Μέλος από: 25 Ιαν 12
Δημοσιεύσεις: 2
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 19, 2012 10:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Giannis79 έγραψε:
Άλλαξα κι εγώ με τη σειρά μου τα ελαστικά στο Cuore (L276 / 2009) μετά από 33.000km / 3 χρόνια καθώς μου σκίστηκε το ένα μετά από πτώση σε λακούβα. Εγώ επέμεινα στην εργοστασιακή διάσταση 165/55/R15 καθώς μετά από έρευνα στη Θεσσαλονίκη βρήκα τα Bridgestone RE030 στα 300 Ευρώ. Θέλω απλά να επισημάνω ότι οι διαφορές στις τιμές είναι μεγάλες καθώς η αντιπροσωπεία ζητάει 390. Εναλλακτική πρόταση στην ίδια διάσταση τα ελαστικά NANKANG σε καλύτερες τιμές, τα οποία όμως δεν τα γνωρίζω και τα απέφυγα...

και εγω τα εργοστασιακα εβαλα στα 300 ευρω σε προσφορα και στην ανιπροσωπεια μου εδιναν τα NANKANG 330 νομιζω καλα για τα bridgestone ουτε λογος 400 οπως ειπε και ο προλαλησαντας, οποτε επελεξα το λαστιχαδικο με 300 τα μαμα.
_________________
Daihatsu Cuore!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geox
Μέλος


Μέλος από: 30 Μάϊ 12
Δημοσιεύσεις: 2
Φύλο:
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Αύγ 24, 2012 22:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μετα απο 90000 χιλιομετρα !!! ηρθε η ωρα για αλλαγη ελαστικων στο cyore μου.Ειναι μοντελο 08 και εχει το γνωστο θεμα με την ¨περιεργη¨εργοστασιακη διασταση (165/55/15).Απο περιεργεια οι τιμες βρησκονται στα 380-420 ευρω.Για να μην πετω τα λεφτα ασκοπα εκανα μια ερευνα στην διασταση 155/60/15 ετσι βρηκά : kymho 280 , continental 310 , pirelli 330 και toyo 280. Εκλεισα τα toyo μιας και δοκιμασει ολες τις παραπανω εταιριες σε αλλο μου αμαξι κατα καιρους και εμεινα ευχαριστημενος.Βεβαια ολα τα παραπανω ελαστικα τα δοκιμασα σε αλλες διαστασεις και σε αμαξι με εντελως διαφορετικο χαρακτηρα και.Το μονο αρνητικο ειναι πως τα καινουργια λαστιχα θα ερθουν τελη Σεπτεβρη Oops οποτε και θα σας πω τις εντυπωσεις μου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
karamteo
Μέλος


Μέλος από: 06 Ιούν 08
Δημοσιεύσεις: 101
Φύλο:
Τόπος: ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 26, 2012 20:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

geox έγραψε:
Μετα απο 90000 χιλιομετρα !!! ηρθε η ωρα για αλλαγη ελαστικων στο cyore μου.


Δηλαδή κράτησες τα μαμίσια λάστιχα για 90.000 Km ???????
Φίλε μου, μήπως είσαι κασκαντέρ?? LoL

Πάντα φιλικά.
_________________
Cuore 2008 (L276)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geox
Μέλος


Μέλος από: 30 Μάϊ 12
Δημοσιεύσεις: 2
Φύλο:
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 26, 2012 23:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειμαι κασκανερ οντως ,Cool , αν και η διαφορα απο τα 30000 μεχρι τα 90000 για τα συγκεκριμενα λαστιχα ειναι σχεδον ανυπαρκτη.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 27, 2012 17:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Dizzy
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
steliosdel
Μέλος


Μέλος από: 02 Νοέ 08
Δημοσιεύσεις: 31
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 07, 2012 23:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα κι από' μένα! Είμαι κι εγώ στην αναζήτηση για ελαστικά, οι τιμές είναι ψηλά, οπότε θυμήθηκα το σάιτ που είχε παραγγείλει ο αδερφός μου τα δικά του (για miata) κι ένας φίλος με swift sport. Και οι δυο ευχαριστημένοι, τα λάστιχα σχετικά "φρέσκα" Smile και αποστολή από Αγγλία με παράδοση σπίτι μας με courier (τα είχε στη βεράντα κάνα μήνα Head on wall ). http://www.camskill.co.uk/ μετά βρίσκεις και λαστιχά να σου τα περάσει και είσαι κομπλέ!
Οι τιμές είναι σε λίρες και έχει και μεταφορικά εννοείται (δε θυμάμαι πόσα του είχαν πάρει του αδερφού μου, θυμάμαι μόνο ότι μ'αυτή την ιστορία γλίτωσε κανένα 60άρι ευρώ, για ίδια λάστιχα που θα έπαιρνε κι από 'δω).
_________________
L 251 Απρ.'04
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
harmim
Μέλος


Μέλος από: 15 Δεκ 08
Δημοσιεύσεις: 10
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 24, 2013 15:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια θελω να βαλω ελαστικα της Accelera στο αυτοκινητο μου..Ξερετε ποιος ειναι ο αντιπροσωπος της Ελλαδος?Η' καποιον που βτα εμπορευεται στην Αθηνα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ildi
Μέλος


Μέλος από: 15 Δεκ 11
Δημοσιεύσεις: 10
Φύλο:
Τόπος: Λαμια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 28, 2013 00:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον να σας πω και εγω τα δικα μου,μετα απο 6 χρονια αλλαξα τα λαστιχα μου,τα οποια ηταν Dunlop και εκανα 30 χιλιαδες χιλιομετρα και διασταση 165/55/15 επειδη ρωτησα σε 5 καταστηματα μου ειπαν βγαζει μονο η Brigestone,οι 4 μου ειπαν 400 ευρω και ο ενας μου ειπε 440,ετσι αποφασησα να αλλαξω ζαντες,εβαλα 155/65/14 τα οποια εκαναν 350 ευρω καινουρια+ 230 ευρω τα λαστιχα Michelin Energy συνολο 580 ευρω,το αυτοκινητο παει μια χαρα.Ακουστε να γελασετε,ρωτησα στην Αγκριπαν για ζαντες 14αρες και μου ειπαν τιμη μονο για της ζαντες 1400 ευρω,ουτε χρυσες να ηταν,οι ανθρωποι ζουν σε αλλων πλανητη.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 28, 2013 20:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γενικώς οι εργοστασιακές τιμές είναι πάντα πιο ακριβές.

Πώς και δε πήγες στα 155/60/15 για να μην αλλάζεις ζάντες; Τα 'χουμε 2 συμφορουμίτες και είμαστε φχαριστημένοι.
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Ildi
Μέλος


Μέλος από: 15 Δεκ 11
Δημοσιεύσεις: 10
Φύλο:
Τόπος: Λαμια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 29, 2013 00:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Dimitris_P έγραψε:
Γενικώς οι εργοστασιακές τιμές είναι πάντα πιο ακριβές.

Πώς και δε πήγες στα 155/60/15 για να μην αλλάζεις ζάντες; Τα 'χουμε 2 συμφορουμίτες και είμαστε φχαριστημένοι.

Δεν εβαλα 155/60/15 γιατι σε ολα τα καταστηματα που πηγα στην Λαμια δεν ειχαν ουτε τετοια λαστιχα,μονο ενας φερνει κοντινενταλ απο Ολλανδια σε τιμη 315 ευρω,οποτε απο το να ψαχνομε συνεχεια αποφασησα να τα αλλαξω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
digibill
Μέλος


Μέλος από: 03 Φεβ 09
Δημοσιεύσεις: 192
Φύλο:
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 22, 2015 12:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αλλαγη ελαστικων (2η φορα) στα 120.000 χλμ. Φοραγα Bridgestone B250, 155/60/15, εβγαλαν 65.000χλμ κι αντεχαν ισως κι αλλο (παταγανε καλα, αλλα ο θορυβος και τα κοπανηματα στο παραμικρο λακουβακι ηταν απολυτα εκνευριστηκα)...

Στις μαμισιες 15αρες αλουμινιου εβαλα (ξανα) 155/60/15. Αυτη τη φορα ειπα να δοκιμασω τα Falcen, πηγε 220? η τετραδα. Σε ζητημα θορυβου και κοπανηματων εγινε αλλο αυτοκινητο (τα falcen φαινονται ημι-μαλακα, κατι μεταξυ bridgestone και pirelli) κι επισης στο πρωτο ταξιδι ειδα αισθητη διαφορα στην καταναλωση. Να δουμε ποσα χλμ θα βγαλουν...
_________________
Cuore HG 2009 (L276)
www.yiannakos.gr
Ubuntu-GR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Mitsubae
Συντονιστής


Μέλος από: 27 Μάρ 08
Δημοσιεύσεις: 323
Φύλο:
Τόπος: Ναύπλιο - Χαλάνδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 22, 2015 15:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ενδιαφέρουσα πληροφορία!
Λίγο μεγαλύτερα όμως από τα μαμίσια, σωστά?
_________________
Daihatsu Cuore L276 (2007)
Suzuki Vitara JLX 1.6 (1992)
Vespa P200E (1981)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
digibill
Μέλος


Μέλος από: 03 Φεβ 09
Δημοσιεύσεις: 192
Φύλο:
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 22, 2015 16:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα 155/60/15 είναι λίγο στενότερα στο πέλμα και με λίγο χοντρό προφίλ σε σχέση με τα μαμίσια (165/55/15).
Πρακτικά δεν υπάρχει κανένα ζήτημα. Με τα προηγούμενα σε αυτη τη διασταση έκανα -οπως προειπα- 65.000 και δεν ενιωσα επουδενι λιγοτερη προσφυση ή κατι παρομοιο. Απλα τα bridgetone ειναι -ως λαστιχα- απο αδιαφορα ως μετρια στη ποιοτητα κυλισης...
_________________
Cuore HG 2009 (L276)
www.yiannakos.gr
Ubuntu-GR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Mitsubae
Συντονιστής


Μέλος από: 27 Μάρ 08
Δημοσιεύσεις: 323
Φύλο:
Τόπος: Ναύπλιο - Χαλάνδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 22, 2015 16:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχεις δίκιο Bill....
165/55/15 φοράει από μαμά....
_________________
Daihatsu Cuore L276 (2007)
Suzuki Vitara JLX 1.6 (1992)
Vespa P200E (1981)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
babis
Μέλος


Μέλος από: 29 Απρ 11
Δημοσιεύσεις: 66
Φύλο:
Τόπος: salonika

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 22, 2015 21:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τα bridgestone γενικα ειναι σκληρα λαστιχα οτι αλλο και να βαλετε θα σας φανει μαλακο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Σασί και περιφερειακά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
Σελίδα 7 από 8

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης