Εγγραφή :: Κατάλογος Μελών :: Σύνδεση   Πεμ Μάρ 28, 2024 18:50

Greek Club Cuore Αρχική σελίδα
Επιλογη Ελαστικων
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Σασί και περιφερειακά
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 30, 2011 21:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

150 είναι πολύ καλά,εδώ 180-200 τα βρίσκουμε Smile χτύπα τα Cool
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
babis
Μέλος


Μέλος από: 29 Απρ 11
Δημοσιεύσεις: 66
Φύλο:
Τόπος: salonika

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 01, 2011 22:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μαλλον αυτο θα κανω γιατι δεν βρισκω κατι σε μεταχειρισμενο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
manilos
Μέλος


Μέλος από: 01 Ιούλ 11
Δημοσιεύσεις: 6
Φύλο:
Τόπος: ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΑΤΤΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 01, 2011 17:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παντος παιδες εγω που άλλαξα λάστιχα στις 40.000 χιλ μου πήγαν 350 ευρω.

και ακόμα τα κλαίω.
μαλλον έπρεπε να είχα παρει τισ 14 άρες ζάντες που μου έλεγε το παλικάρι στο βουλκανιζατέρ και έτσι επ'αόριστον να εβαζα τα μικρότερα λαστιχάκια(με ζαντες 145/65/14) οποτε να έδινα 240 ευροπουλα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
spirosdi
Μέλος


Μέλος από: 10 Ιούλ 11
Δημοσιεύσεις: 3
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 10, 2011 17:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Geia sas eimai kai egw katoxos cuore 2009 modelo kai mexri wras exw dokimasei sxedon ola ta gnwsta eponuma elastika kai mono ta Toyo 350 155/65/13 me exoun afhsei euxaristimeno eixe megalh diafora se sxesh me ta Continental Eco Contact 3 155/65/13 kai m phgan k 280 eurw h tetrada
_________________
Cuore 2010 L276 turbo
Cuore HG 2009 L276
VESPA lx 50 4v 4t turbo project
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 10, 2011 20:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλώς ήρθες Smile

αν μπορείς γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες Look around
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
digibill
Μέλος


Μέλος από: 03 Φεβ 09
Δημοσιεύσεις: 192
Φύλο:
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 21, 2011 14:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αλέξανδρος έγραψε:
Continental eco 3 με διάσταση 155/60/15 που μπήκε στην ζάντα κουτί (πραγματικά το 165 ήταν στα όρια της).
Το κόστος 210? LoL


Τελικά το αποφάσισα να δοκιμάσω κι εγώ την τύχη μου σε αυτή την διάσταση. Με αφορμή πρόσφατο τρακάρισμά μου όπου μου σκίστηκε το ένα λάστιχο και μιας και είχα σκοπό έτσι κι αλλιώς να τα αλλάξω (~55.000 χλμ) παρήγγειλα μια τετράδα Bridgestone B250. Θα προτιμούσα να δοκιμάσω Pirelli ή Toyo, αλλά τα μόνα ετοιμοπαράδοτα στο συνεργείο πυο έφτιαξα το αμάξι ήταν τα B250 (αν και λίγο τσιμπημένα στην τιμή, κάπου λίgο πιο κάτω από 300?).........
_________________
Cuore HG 2009 (L276)
www.yiannakos.gr
Ubuntu-GR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
babis
Μέλος


Μέλος από: 29 Απρ 11
Δημοσιεύσεις: 66
Φύλο:
Τόπος: salonika

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 22, 2011 01:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και εγω οταν ξαναλλαξω λαστιχα αυτην τη διασταση θα βαλω. γιατι το 165/55/15 ειναι πολυ κωλοδιασταση. μετα απο ατυχες συμβαν που μου εβγαλε ενα καρουμπαλο και αναγκαστικα αλλαξα τα 2 μονο, μου την εδωσε γιατι πληρωσα 150ε. και η χαζομαρα ειναι οτι ειχανε μονο 15.000χλμ τα λαστιχα. αν ειχανε ομως παραπανω θα τα αλλαζα ολα και θα εβαζα 155/60/15 και θα τελειωνα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
dimoss
Μέλος


Μέλος από: 16 Αύγ 11
Δημοσιεύσεις: 4
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 16, 2011 18:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σας,

Είμαι και εγώ κάτοχος ενός Cuore 2007 και σκέφτομαι να αλλάξω τα μαμίσια λάστιχα με τα οποία έχω κάνει 40000 σε 4 χρόνια. Επειδή μέχρι τώρα η απορρόφηση των κραδασμών στις λακούβες είναι σχεδόν απαράδεκτη θα ήθελα την γνώμη σας για την επιλογή ελαστικών τα οποία να βελτιώνουν κάπως την κατάσταση για ένα νορμάλ στυλ οδήγησης περισσότερο μέσα στην πόλη και πολύ σπάνια εκτός αυτής.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
digibill
Μέλος


Μέλος από: 03 Φεβ 09
Δημοσιεύσεις: 192
Φύλο:
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 16, 2011 18:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

dimoss έγραψε:
Γεια σας,

Είμαι και εγώ κάτοχος ενός Cuore 2007 και σκέφτομαι να αλλάξω τα μαμίσια λάστιχα με τα οποία έχω κάνει 40000 σε 4 χρόνια. Επειδή μέχρι τώρα η απορρόφηση των κραδασμών στις λακούβες είναι σχεδόν απαράδεκτη θα ήθελα την γνώμη σας για την επιλογή ελαστικών τα οποία να βελτιώνουν κάπως την κατάσταση για ένα νορμάλ στυλ οδήγησης περισσότερο μέσα στην πόλη και πολύ σπάνια εκτός αυτής.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Με τα 155/65/15 οι διαφορές δεν είναι τεράστιες σε αυτό το θέμα, αλλά πάντως αισθητές...
Νομίζω ότι το γκάπα-γκούπα δεν γλιτώνεται ούτε με αλλαγή αμορτισέρ. Το αμάξι όπως και να το κάνουμε έχει μικρή ηχομόνωση και λεπτό αμάξωμα (για εξοικονόμηση διαστάσεων και βάρους άρα και καυσίμου). Πάντως είναι γεγονός πως όσο μεγαλύτερο είναι το προφίλ, τόσο καλύτερη η απορρόφηση κραδασμών. Μην περιμένεις θαύματα μόνο........
_________________
Cuore HG 2009 (L276)
www.yiannakos.gr
Ubuntu-GR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
dimoss
Μέλος


Μέλος από: 16 Αύγ 11
Δημοσιεύσεις: 4
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 16, 2011 19:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

Έχεις κάτι να μου προτείνεις σε μάρκα για την διάσταση που αναφέρεις? Με ενδιαφέρει κάτι που να ανταποκρίνεται σε νορμάλ στυλ οδήγησης μέσα στην πόλη χωρίς να πληρώσω μια περιουσία για την αλλαγή και των 4 ελαστικών.

Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
babis
Μέλος


Μέλος από: 29 Απρ 11
Δημοσιεύσεις: 66
Φύλο:
Τόπος: salonika

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 17, 2011 19:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

διμο δες εδω και σε αυτη τη διαστασηhttp://www.e-elastika.gr/p.Elastiko-Kumho-155-60-15-KI15-74-T-elastiko-gia-epivatika-11-1812423.347756.html
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
dimoss
Μέλος


Μέλος από: 16 Αύγ 11
Δημοσιεύσεις: 4
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 17, 2011 21:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστώ.
Προσανατολίζομαι στη λύση http://shop.karlis.gr/p.Elastiko-Continental-155-60-15-ECOCONTACT-3-74T-Epivatiko-Elastiko.238652.html την οποία έχει δοκιμάσει και ένα άλλο μέλος.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
babis
Μέλος


Μέλος από: 29 Απρ 11
Δημοσιεύσεις: 66
Φύλο:
Τόπος: salonika

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Αύγ 18, 2011 18:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πολυ καλη επιλογη τα continental
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Andr3as
Μέλος


Μέλος από: 05 Σεπ 11
Δημοσιεύσεις: 1
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 05, 2011 20:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ήρθε η ώρα και για μενα να αλλάξω τα μαμισια dunlop και τείνω και εγώ προς τα continental αν και θα προτιμούσα τα quatrac 3 της Vredestein για τα οποία έχω διαβάσει τα καλύτερα αλλά δεν μπορώ να τα βρω στην αγορά Sorry
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tomas133
Μέλος


Μέλος από: 13 Απρ 08
Δημοσιεύσεις: 164
Φύλο:
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 07, 2011 13:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

dimoss έγραψε:
Γεια σας,

Είμαι και εγώ κάτοχος ενός Cuore 2007 και σκέφτομαι να αλλάξω τα μαμίσια λάστιχα με τα οποία έχω κάνει 40000 σε 4 χρόνια. Επειδή μέχρι τώρα η απορρόφηση των κραδασμών στις λακούβες είναι σχεδόν απαράδεκτη θα ήθελα την γνώμη σας για την επιλογή ελαστικών τα οποία να βελτιώνουν κάπως την κατάσταση για ένα νορμάλ στυλ οδήγησης περισσότερο μέσα στην πόλη και πολύ σπάνια εκτός αυτής.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Έχεις πιθανότατα υψηλότερες πιέσεις από το φυσιολογικό. Το Cuore θέλει 29 . Από 29 και πάνω γίνονται πέτρα και χτυπάνε άσχημα.
Καλή επιτυχία στην εύρεση σωστού μανόμετρου στα καταπληκτικα μας βενζινάδικα LoL
_________________
Cuore L251 04'
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Σασί και περιφερειακά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
Σελίδα 5 από 8

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης