Εγγραφή :: Κατάλογος Μελών :: Σύνδεση   Τρι Απρ 16, 2024 16:58

Greek Club Cuore Αρχική σελίδα
Επιλογη Ελαστικων
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Σασί και περιφερειακά
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
digibill
Μέλος


Μέλος από: 03 Φεβ 09
Δημοσιεύσεις: 192
Φύλο:
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 19, 2009 16:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παίδες SOS!

Συγγενής μου που έχει κι αυτός το cuore HG έπεσε σε λακούβα κι έσκισε τα λινά σε ένα από τα λάστιχα (έχει πετάξει και βυζάκι μάλιστα Oops ). Το πρόβλημα είναι ότι στον λαστιχά του που πήγε (με τον οποίο συνεργάζεται χρόνια) δεν βρήκε λάστιχο σε τέτοια διάσταση!! Και μιλάμε για Αθήνα!!
Μέχρι και με την ελληνική αντιπροσωπεία της bridgestone επικοινώνησε και του είπαν ότι τέτοια λάστιχα σαν τα μαμίσια (αν θυμάμαι το HG φοράει 165/55 R15, σωστά?) είχαν φέρει κάποτε 30 κομμάτια κι από τότε δεν ξαναφέρανε!! Dizzy

Έχει αλλάξει κανείς πρόσφατα λάστιχα να μας πει πού και τι βρήκε?? Ενδιαφέρομαι κυρίως να μάθω αν υπάρχουν (σε οποιαδήποτε εταιρεία) στην μαμίσια διάσταση, ειδάλλως κάθε λύση είναι δεκτή!
_________________
Cuore HG 2009 (L276)
www.yiannakos.gr
Ubuntu-GR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
digibill
Μέλος


Μέλος από: 03 Φεβ 09
Δημοσιεύσεις: 192
Φύλο:
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 20, 2009 13:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κανείς βρε παιδιά? Μα καλά, δεν έχει αλλάξει κανείς λάστιχα????!! Dizzy
_________________
Cuore HG 2009 (L276)
www.yiannakos.gr
Ubuntu-GR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 20, 2009 20:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δες εδώ βγάζει 2 αποτελέσματα ένα εκ των οποίων τα μαμίσια
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
digibill
Μέλος


Μέλος από: 03 Φεβ 09
Δημοσιεύσεις: 192
Φύλο:
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 22, 2009 11:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Dimitris_P έγραψε:
δες εδώ βγάζει 2 αποτελέσματα ένα εκ των οποίων τα μαμίσια


Ευχαριστώ για την απάντηση!
Είναι αξιόπιστο αυτό το e-shop? Ρωτάω γιατί βλέπω ότι είναι Γερμανική εταιρεία με ""υποκατάστημα"" στην Ελλάδα και στο παρελθόν έχω καεί από τέτοιου είδους επιχειρήσεις (βλέπε pixmania.com) Μου κάνει εντύπωση που δεν έχουν ελληνικό τηλέφωνο επικοινωνίας.....

Έχει ψωνίσει κανείς σας από εκεί?
_________________
Cuore HG 2009 (L276)
www.yiannakos.gr
Ubuntu-GR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 21, 2009 17:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

digibill έγραψε:
Παίδες SOS!

Συγγενής μου που έχει κι αυτός το cuore HG έπεσε σε λακούβα κι έσκισε τα λινά σε ένα από τα λάστιχα (έχει πετάξει και βυζάκι μάλιστα Oops ). Το πρόβλημα είναι ότι στον λαστιχά του που πήγε (με τον οποίο συνεργάζεται χρόνια) δεν βρήκε λάστιχο σε τέτοια διάσταση!! Και μιλάμε για Αθήνα!!
Μέχρι και με την ελληνική αντιπροσωπεία της bridgestone επικοινώνησε και του είπαν ότι τέτοια λάστιχα σαν τα μαμίσια (αν θυμάμαι το HG φοράει 165/55 R15, σωστά?) είχαν φέρει κάποτε 30 κομμάτια κι από τότε δεν ξαναφέρανε!! Dizzy

Έχει αλλάξει κανείς πρόσφατα λάστιχα να μας πει πού και τι βρήκε?? Ενδιαφέρομαι κυρίως να μάθω αν υπάρχουν (σε οποιαδήποτε εταιρεία) στην μαμίσια διάσταση, ειδάλλως κάθε λύση είναι δεκτή!


άστα να πάνε έπεσα και γω σήμερα σε τέτοια λακούβα ! βρε λες να πέσαμε στην ίδια? εμένα ήταν στο Αρτάκη λίγο έξω από την Χαλκίδα. και δεν είναι μόνο αυτό. πάω σ'ένα βουλκανιζατέρ και μου λέει ότι επειδή η ζημιά είναι τεράστια κι έχει πετάξει και βυζί (μπροστά δεξιά ρόδα) καλύτερα να γίνει σκάτζα με πίσω. πάει να βγάλει τη πίσω και βλέπει βίδα ολόκληρη μέσα Dizzy Self Slap

3 απ'τα 4 λάστιχα κάτι έχουν πάθει, οπότε τώρα πάω να βάλω 2 καινούρια μπροστά και τα 2 καλύτερα που έχουν μείνει πίσω. κάτι άλλο από 165/55/15 δε μπορώ να βάλω ε?

τις λακούβες μου #$@$#@$@ Mad Mad
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Mitsubae
Συντονιστής


Μέλος από: 27 Μάρ 08
Δημοσιεύσεις: 323
Φύλο:
Τόπος: Ναύπλιο - Χαλάνδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 21, 2009 18:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μητσάρα και εγώ πέρασα εχθές το μεσημέρι από Αρτάκη κατεβαίνοντας από Β. Εύβοια αλλά τη λακούβα σου την απέφυγα!
Όσο για το τί λάστιχο θα βάλεις οι επιλογές είναι είναι ελάχιστες (μάλλον μία θα έλεγα). Το μαμά Bridgestone. Ρώτησα προχθές σε μια αντιπροσωπεία και μου είπαν 400? η τετράδα και όχι ετοιμοπαράδωτα. Απαράδεκτοι. Μετά από ενάμιση χρόνο κυκλοφορίας του αυτοκινήτου και το λάστιχο παραμένει τεράστιο πρόβλημα.
Καλά ξεμπερδέματα!
_________________
Daihatsu Cuore L276 (2007)
Suzuki Vitara JLX 1.6 (1992)
Vespa P200E (1981)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
digibill
Μέλος


Μέλος από: 03 Φεβ 09
Δημοσιεύσεις: 192
Φύλο:
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 21, 2009 21:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν είναι δυνατόν πάντως!!! Η κατάσταση αυτή είναι τουλάχιστον για κλάματα!!! Mad
_________________
Cuore HG 2009 (L276)
www.yiannakos.gr
Ubuntu-GR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 23, 2009 16:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παρήγγειλα χθες 2 λάστιχα και ήρθαν σήμερα και μόλις τα έβαλα Smile 95?/τεμάχιο. και είδα ότι πέταξε κι άλλο ένα βυζί Sad

τώρα έχω 2 καινούρια μπροστά, και τα 2 παλιότερα πίσω, ένα εκ των οποίων μια φορά μπαλωμένο. ευτυχώς όλα άβυζα.

από τι προκαλείται το βυζί? Thinking
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
digibill
Μέλος


Μέλος από: 03 Φεβ 09
Δημοσιεύσεις: 192
Φύλο:
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 23, 2009 19:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Dimitris_P έγραψε:
από τι προκαλείται το βυζί? Thinking


Νομίζω από την συγκέντρωση λιπώδους ιστού πίσω από το δέρμα LoL LoL LoL Shifty
_________________
Cuore HG 2009 (L276)
www.yiannakos.gr
Ubuntu-GR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
karamteo
Μέλος


Μέλος από: 06 Ιούν 08
Δημοσιεύσεις: 101
Φύλο:
Τόπος: ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 23, 2009 20:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

digibill έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:
από τι προκαλείται το βυζί? Thinking


Νομίζω από την συγκέντρωση λιπώδους ιστού πίσω από το δέρμα LoL LoL LoL Shifty


LoL LoL
_________________
Cuore 2008 (L276)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 24, 2009 16:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

digibill έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:
από τι προκαλείται το βυζί? Thinking


Νομίζω από την συγκέντρωση λιπώδους ιστού πίσω από το δέρμα LoL LoL LoL Shifty


Cool Shifty
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
digibill
Μέλος


Μέλος από: 03 Φεβ 09
Δημοσιεύσεις: 192
Φύλο:
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 27, 2010 11:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχει αλλάξει κανείς λάστιχα; Στα πόσα χιλιόμετρα;
Ρωτώ επειδή στα 23000 αρχίζω να αισθάνομαι ψιλοδιαφορές στα λάστιχά μου (μαμίσια) σε σχέση με παλιότερα, ειδικά τώρα με τον χειμωνιάτικο καιρό (λογικό, αφού τα μαμίσια είναι θερινά λάστιχα, αλλά βλέπω ότι αρχίζουν να παλιώνουν πάντως....)
_________________
Cuore HG 2009 (L276)
www.yiannakos.gr
Ubuntu-GR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Mark
Συντονιστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 50
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 27, 2010 13:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν σου φαίνεται ότι είναι επικίνδυνο να πηγαίνει έτσι, άλλαξέ τα. Αν νομίζεις ότι μπορείς με λίγη προσοχή να βγάλεις μέχρι το καλοκαίρι,άλλαξέ τα το ερχόμενο φθινόπωρο. Έχει να κάνει με τη χρήση γενικά, αλλά μέσος όρος 30.000χλμ/ 3 χρόνια...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
digibill
Μέλος


Μέλος από: 03 Φεβ 09
Δημοσιεύσεις: 192
Φύλο:
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 27, 2010 13:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mark έγραψε:
Αν σου φαίνεται ότι είναι επικίνδυνο να πηγαίνει έτσι, άλλαξέ τα. Αν νομίζεις ότι μπορείς με λίγη προσοχή να βγάλεις μέχρι το καλοκαίρι,άλλαξέ τα το ερχόμενο φθινόπωρο. Έχει να κάνει με τη χρήση γενικά, αλλά μέσος όρος 30.000χλμ/ 3 χρόνια...


Όχι, επικίνδυνο δεν μου φαίνεται, απλά βλέπω διαφορές.....
Αλλά.... 30.000χλμ???!?!?!?! Σαν λίγα δεν είναι?! Εγώ τόσα κάνω μέσα σε έναν χρόνο! Δηλαδή κάθε χρόνο θα θέλω 400? για λάστιχα; Dizzy Dizzy Frying Pan
_________________
Cuore HG 2009 (L276)
www.yiannakos.gr
Ubuntu-GR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 27, 2010 13:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

digibill έγραψε:
Mark έγραψε:
Αν σου φαίνεται ότι είναι επικίνδυνο να πηγαίνει έτσι, άλλαξέ τα. Αν νομίζεις ότι μπορείς με λίγη προσοχή να βγάλεις μέχρι το καλοκαίρι,άλλαξέ τα το ερχόμενο φθινόπωρο. Έχει να κάνει με τη χρήση γενικά, αλλά μέσος όρος 30.000χλμ/ 3 χρόνια...


Όχι, επικίνδυνο δεν μου φαίνεται, απλά βλέπω διαφορές.....
Αλλά.... 30.000χλμ???!?!?!?! Σαν λίγα δεν είναι?! Εγώ τόσα κάνω μέσα σε έναν χρόνο! Δηλαδή κάθε χρόνο θα θέλω 400? για λάστιχα; Dizzy Dizzy Frying Pan


Όχι, βάζεις καινούρια μπροστά και τα μπροστά τα βάζεις πίσω και κάθε 30000 κάνεις αυτή τη σκάτζα και είσαι οκ
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Σασί και περιφερειακά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
Σελίδα 2 από 8

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης