Εγγραφή :: Κατάλογος Μελών :: Σύνδεση   Πεμ Μάρ 28, 2024 11:37

Greek Club Cuore Αρχική σελίδα
Αλλαγή μπαταρίας

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρολογικά
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
geozafi19
Μέλος


Μέλος από: 25 Οκτ 12
Δημοσιεύσεις: 4
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 10, 2016 22:40    Θέμα δημοσίευσης: Αλλαγή μπαταρίας Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για σας, θελω να κανω μια ερώτηση. Εχθες αλλαξα την μπαταρία του αυτοκίνητου μου, αλλά αμέσως μόλις την έβαλα μπροστά το αμάξι με το ζόρι κρατάει ρελαντί( απο τις 900-1000 περίπου στροφές, τωρα δουλεύει στις 500). Απο το συνεργείο μου ειπαν οτι ειναι φυσιολογικό και οτι σε 2 με 3 μερες θα στρώσει. Ισχύει η οχι;
Ευχαριστω...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Mitsubae
Συντονιστής


Μέλος από: 27 Μάρ 08
Δημοσιεύσεις: 323
Φύλο:
Τόπος: Ναύπλιο - Χαλάνδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 12, 2016 19:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πρώτη φορά το ακούω αυτό.
Δυο φορές άλλαξα μπαταρία στο cuore ποτέ δε μου συνέβει κάτι παρόμοιο.
Σε επίσημο την άλλαξες?
_________________
Daihatsu Cuore L276 (2007)
Suzuki Vitara JLX 1.6 (1992)
Vespa P200E (1981)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geozafi19
Μέλος


Μέλος από: 25 Οκτ 12
Δημοσιεύσεις: 4
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 13, 2016 21:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οχι την αλλαξα σε ενα ηλεκτρολογιο. Με το που γυρησα τον διακόπτη να φύγω το αμαξι αμέσως δούλευε κατω απο 500 στροφες και έσβηνε. Αμέσως του ειπα τη συμβαίνει και μου ειπε σε 2 με 3 μερες θα στρώσει. Στο internet παντως που το εψαξα, αναφερουν οτι αν μείνει χωρις ρευμα το κύκλωμα για πανω απο 1 λεπτο, κανει reset ο εγκεφαλος και θελει κάποια χιλ. Για να ρυθμιστει ξανα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 17, 2016 13:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κι εγώ πρώτη φορά τ'ακούω αυτό. Μήπως πείραξε κανά μπουζοκαλώδιο; Πήγες σε γνωστό σου ή κάποιον τυχάρπαστο;
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
geozafi19
Μέλος


Μέλος από: 25 Οκτ 12
Δημοσιεύσεις: 4
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 18, 2016 13:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εντάξει, τελικά το πρόβλημα λύθηκε. Ήθελε καθάρισμα η πεταλούδα του γκαζιού γιατί μετα την αλλαγή μπαταρίας μου είπαν απο την daihatsu κανει reset ο εγκέφαλος και δεν διαβάζει σωστά απο σκόνες την θέση του γκαζιού. ένα απλό καθάρισμα και έστρωσε αμέσως.
και πάλι καλά που έγινε αυτό γιατί μόλις βγάλαμε το πλαστικό του φύλτρου είδαμε οτι κάτι καλώδια τα έιχαν μασουλήσει ποντίκια, ευτυχώς όχι σοβαρα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρολογικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης