Εγγραφή :: Κατάλογος Μελών :: Σύνδεση   Πεμ Μάρ 28, 2024 17:16

Greek Club Cuore Αρχική σελίδα
προβλημα λαδιων, ενδειξη μηχανης
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Μηχανικά
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
youla
Μέλος


Μέλος από: 23 Ιούλ 14
Δημοσιεύσεις: 2
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 23, 2014 20:29    Θέμα δημοσίευσης: προβλημα λαδιων, ενδειξη μηχανης Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα σας, δυστυχως ενω χαρουμενη το 2008 αγορασα ιαπωνικη τεχνολογια μπλεχτηκα ασχημα. Επειδη μενω λιγο εξω απο θεσσαλονικη εχω κανει εως σημερα 124.500χλμ. Απο τα 90.000χλμ αρχισα να εχω προβλημα με τα λαδια δοκιμασα τα 10-40 ακομα κ τα 10-50 αλλα ματαια. Σημερα εχω φτασει καθε 1,700χλμ να βαζω 2lt. Η αντιπροσωπεια μου ειπε για πιθανο φαγωμα των ελατηριων στα πιστονια λογω του οτι ειναι πολυ λεπτα κ φαγωνονται.κοστος οντως οπως ειπε ο dimitris p 1.000-1.500eur.
Απο την αντιπροσωπεια μου ειπαν οτι και να τ αλλαξουν δεν ειναι σιγουρο το μονιμο αποτελεσμα.Γνωστο μου συνεργειο με συμβουλεψε να προτιμησω το κοστος αλλαγης λαδιων παρα το κοστος αγορας μεταχειρισμενης μηχανης που δε ξερω τι θα μου βγει.
DIMITRI P τι εχεις κανει με το προβλημα σου εφτιαξες κατι;

α, και για να μη ξεχασω τελευταια αναβει το λαμπακι της μηχανης στο καντραν του αυτοκινητου χωρις ο εγκεφαλος για βλαβες να βρισκει προβλ. το εξαληφει και μετα απο 2-3 εβδομαδες ξαναεμφανιζεται.Εχει αντιμετωπισει κανεις κατι τετοιο ή να το πεταξω σε κανενα γκρεμι; Mad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 23, 2014 21:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα,

γίναμε 2; Sorry

Δεν έχω κάνει τίποτα, απλώς συμπληρώνεται λαδάκι Oops

Μου είχαν πει για αλλαγή μηχανής με νέο part number όπου έχουν εντοπίσει το πρόβλημα και το έχουν διορθώσει αλλά δε ξέρω κατά πόσο ισχύει αυτό.
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
youla
Μέλος


Μέλος από: 23 Ιούλ 14
Δημοσιεύσεις: 2
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 24, 2014 14:23    Θέμα δημοσίευσης: λαδια μηχανης, ενδειξη μηχανης Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλημερα και παλι, σημερα η αντιπροσωπεια μου ειπε οτι στελνουν τα χαρτια του αυτοκινητου Αθηνα στην αντιπ/πεια για να μας πουν απο ιαπωνια για αλλαγη του σωματος του κινητηρα.προφανως παρουσιαστηκε το σφαλμα κ σε αλλους για να δουμε την απαντηση.
οσον αφορα την ενδειξη λαμπακιου Thinking μηχανης προεκυψε απο μπλοκαρισμα λογω οχι σωστης αναφλεξης. και αυτο δηλ εγινε λογω του προβληματος .αν γινει κατι ενημερωνω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mitsubae
Συντονιστής


Μέλος από: 27 Μάρ 08
Δημοσιεύσεις: 323
Φύλο:
Τόπος: Ναύπλιο - Χαλάνδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 27, 2014 08:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα.
Τρείς είμαστε...απλά το δικό μου πρόβλημα άρχισε να εμφανίζεται στις 230.000χλμ περίπου. Τώρα κατα πόσο θα καλυφθούμε από Ιαπωνία μερία και ενώ το αυτοκίνητο διανύει ήδη το 6ο έτος του, δεν ξέρω.
Εάν το κρατήσω, σκέφτομαι για αγορά ολόκληρου τρακαρισμένου με λίγα χλμ και αλλαγή μηχανής. Νομίζω πως δε συμφέρει η επισκευή.

Καλημέρες και τα λέμε!
_________________
Daihatsu Cuore L276 (2007)
Suzuki Vitara JLX 1.6 (1992)
Vespa P200E (1981)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 28, 2014 18:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

! Sorry

Μέχρι τότε το νου σας στα λαδάκια!
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
takis1919
Μέλος


Μέλος από: 24 Οκτ 14
Δημοσιεύσεις: 6
Φύλο:
Τόπος: aigio

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 24, 2014 23:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τετερτος παιδια ....το προβλημα το ξερουν μην περιμετε εγγυηση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση
Mitsubae
Συντονιστής


Μέλος από: 27 Μάρ 08
Δημοσιεύσεις: 323
Φύλο:
Τόπος: Ναύπλιο - Χαλάνδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 26, 2014 17:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παίδες, νομίζω πως βρήκα μια ψευτολύση.
Βάζω 10/40 κάθε 9.000χλμ και μαζί βάζω ένα "μέλι" της wynns http://wynns-otobakim.com/product/charge-oil-treatment/19.aspx

Στα 9.000χλμ συμπλήρωσα ΜΟΝΟ 1lt λάδι...νομίζω είναι μία κάποια, έστω προσωρινή, λύση.

Η τιμή του εδώ στο Ναύπλιο είναι 4? τα 400ml και να θυμίσω πως το αμάξι έχει 283.000χλμ.
_________________
Daihatsu Cuore L276 (2007)
Suzuki Vitara JLX 1.6 (1992)
Vespa P200E (1981)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 27, 2014 00:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είχα βάλει μια φορά ένα παρόμοιο (έχω κι ένα τέτοιο δοχείο όμως) αλλά δεν άλλαξε τίποτα. Πόσες φορές το έχεις δοκιμάσει; Υπόψιν ότι τώρα με τα κρύα δε θα καίει τόσο πολύ
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Mitsubae
Συντονιστής


Μέλος από: 27 Μάρ 08
Δημοσιεύσεις: 323
Φύλο:
Τόπος: Ναύπλιο - Χαλάνδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 27, 2014 01:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σήμερα έκανα την τρίτη αλλαγή Μήτσο.
_________________
Daihatsu Cuore L276 (2007)
Suzuki Vitara JLX 1.6 (1992)
Vespa P200E (1981)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Λεωνιδαs
Μέλος


Μέλος από: 17 Νοέ 15
Δημοσιεύσεις: 23


ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 17, 2015 18:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και μενα μου ρουφάει λάδια τις προάλλες είπα να τσεκάρω τα λάδια του και δεν είχε σταγόνα του έβαλα και πήρε πάνω από τέσσερα λίτρα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
babis
Μέλος


Μέλος από: 29 Απρ 11
Δημοσιεύσεις: 66
Φύλο:
Τόπος: salonika

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 19, 2015 00:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

3.5 λιτρα παιρνει χωρις φιλτρο περιπου. πως εβαλες πανω απο 4!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Mitsubae
Συντονιστής


Μέλος από: 27 Μάρ 08
Δημοσιεύσεις: 323
Φύλο:
Τόπος: Ναύπλιο - Χαλάνδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 20, 2015 23:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αποκλείεται να πήρε πάνω από 4 λίτρα!
3.100ml παίρνει μαζί με το φίλτρο και 2.900ml χωρίς αλλαγή φίλτρου,
όπως αναφέρει και το owners manual.
_________________
Daihatsu Cuore L276 (2007)
Suzuki Vitara JLX 1.6 (1992)
Vespa P200E (1981)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 21, 2015 14:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικά η αντιπροσωπεία ( LoL ) έχει παραδεχτεί τίποτα για το θέμα; Thinking
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Λεωνιδαs
Μέλος


Μέλος από: 17 Νοέ 15
Δημοσιεύσεις: 23


ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 21, 2015 16:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λέτε να χάνει από κάπου...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 21, 2015 16:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πόσα χλμ έχεις κάνει;
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Μηχανικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης