Εγγραφή :: Κατάλογος Μελών :: Σύνδεση   Πεμ Μάρ 28, 2024 19:40

Greek Club Cuore Αρχική σελίδα
Πρώτο Service 7.500χλμ
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Γενικά
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
chrizz
Μέλος


Μέλος από: 22 Ιαν 09
Δημοσιεύσεις: 3
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 23, 2009 21:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Braindead έγραψε:
Γεια σου chrizz.Ειμαι κι εγω απο Σερρες.Δεν ξερω αν 8ελεις να πηγαινεις το αυτοκινητο σε καποιο δικο σου συνεργειο,ομως γενικα η αντιπροσωπεια εδω ειναι πολυ καλη.Τοσο σε τιμες οσο και σε επιπεδο τεχνικης καταρτησης μ εχει αφησει απολυτα ευχαριστημενο Smile


Γεια σου συντοπιτη Braindead. Χαιρομαι που βρισκω εναν ομοιδεατη κοντα μου. Οφειλω να πω πως αυτο που λες για την αντιπροσωπεια ειναι πολυ καθησυχαστικο, αλλα αν ακους τι λένε αλλοι (και εδω στο forum επισης) για αλλες αντιπροσωπειες τοτε εχεις και καποιους ενδοιασμους. Το γεγονος με μενα προσωπικα ειναι οτι ειμαι πολύ εως παρα πολυ ευχαριστημενος με τον μηχανικο που παω το παλιο αμαξι,.... και για αυτο ......δυσκολα θα τον αποχωριστω.
_________________
CUORE HG A/T
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Braindead
Συντονιστής


Μέλος από: 30 Ιούν 08
Δημοσιεύσεις: 59
Φύλο:
Τόπος: Serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 24, 2009 15:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kαταλαβαινω τι εννοεις...Εμενα ο Νικος(που ειναι στην αντιπροσωπεια) ηταν ο μηχανικος και του παλιου μας αυτοκινητου Smile
Παντως ειμαι πληρως ικανοποιημενος.Και εκτος απο την πολυ καλη γενικοτερη γνωση που εχουν,ειναι και εξειδικευμενοι στα αυτοκινητακια μας,πραγμα που πολλες φορες μετραει Cool Δοκιμασε και πιστευω οτι 8α μεινεις κι εσυ ικανοποιημενος Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
stk
Μέλος


Μέλος από: 02 Ιούλ 08
Δημοσιεύσεις: 60
Φύλο:
Τόπος: Χολαργός

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 10, 2009 19:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εκανα κ εγώ το πρώτο "σερβις" στα 7.500 Σύνολο 67ε για αλλαγή λαδιού επι της ούσιας. Τσούζει λίγο, κ δεν θα πήγαινα σε επίσημο αλλά ήθελα να δώ κ κάμποσα ακόμα μικρά η πιθανά μεγαλύτερα θέματα (ιάπωνας, αλλά μάλλον το δικό μου έχει μάνα απο την κορέα Smile ) του αυτοκινήτου οπότε κ πήγα στην Aggripan στο Χαλάνδρι.
Τα παιδιά γενικά προσπαθήσανε να λύσουν όλα τα θέματα που τους ανέφερα χωρίς να πουν πολλά πολλά κ κατά ένα σημαντικό ποσοστό τα καταφέρανε, αλλά πρέπει να ξαναπάω.
Δηλώνω λοιπόν ικανοποιημένος.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
karamteo
Μέλος


Μέλος από: 06 Ιούν 08
Δημοσιεύσεις: 101
Φύλο:
Τόπος: ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 11, 2009 21:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

stk έγραψε:
όλα τα θέματα που τους ανέφερα


Για λέγε, για λέγε.....
_________________
Cuore 2008 (L276)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mitsubae
Συντονιστής


Μέλος από: 27 Μάρ 08
Δημοσιεύσεις: 323
Φύλο:
Τόπος: Ναύπλιο - Χαλάνδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 12, 2009 13:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

stk έγραψε:
αλλά ήθελα να δώ κ κάμποσα ακόμα μικρά η πιθανά μεγαλύτερα θέματα (ιάπωνας, αλλά μάλλον το δικό μου έχει μάνα απο την κορέα Smile ) του αυτοκινήτου οπότε κ πήγα στην Aggripan στο Χαλάνδρι


Σου παρουσίασε κάτι που δεν έχει αναφερθεί στο forum? Και τί σου απάντησαν τελικά?
_________________
Daihatsu Cuore L276 (2007)
Suzuki Vitara JLX 1.6 (1992)
Vespa P200E (1981)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stk
Μέλος


Μέλος από: 02 Ιούλ 08
Δημοσιεύσεις: 60
Φύλο:
Τόπος: Χολαργός

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 12, 2009 14:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδικές ασθένειες...

Το αμαξι γενικώς κάνει θόρυβο. Και δεν εννοώ το μοτέρ. Μιλάω για τριξίματα, κροταλίσματα κ δεν ξέρω κ εγώ πως αλλιώς να τα χαρακτηρίσω. Βέβαια με τριξίματα είμαι κ λίγο περιέργος οπότε μπορεί κ να υπερβάλω. Βαριέμαι να τα γράψω αναλυτικά, θα γράψω τα σημαντικότερα.

1. Τα φρενα του αυτοκινήτου με το καλημέρα δεν με ικανοποιούσαν. Κυρίως σαν αίσθηση όμως κ όχι σαν αποτελεσματικότητα. Τεράστιο κενό στην αρχή, έπρεπε να βυθίζεις το πόδι πάρα πολύ για να αρχίζει το αμαξι να φρενάρει έστω κ λίγο. Μετά απο 1-2 εβδομάδες το συνήθισα, αλλά απο κάποιο σημείο κ μετά αρχιζαν να γίνονται κ μη αποτελεσματικά κ επικύνδινα.(προφανώς λόγω φθοράς στα τακάκια.). Έγινε ρυθμιση των φρένων κ σφύξιμο στο χειρόφρενο κ τα φρένα πλέων είναι μια χαρά.

2. Βάζοντας όπισθεν (έχω αυτόματο), αλλά κ γενικώς όταν έπεφταν οι στροφές κάτω από 1000 ξεκινούσε κ ακουγόταν ένας πάρα πολύ έντονος κ μεταλλικός θόρυβος μέσα στην καμπίνα. Αυτός ο θόρυβος ήταν απο την αρχή αλλά όχι τοσο έντονος. Τους το είχα πει κ μου είχαν απαντήσει ότι συμβαίνει λόγω κραδασμών του 3κυλινδρου.
Τελικά έφταιγε ένα σωλινάκι (!!!) το οποίο είχε ενα μεταλικό δαχτυλίδι, το οποίο με την σειρά του βιδωνόταν σε μια μεταλλική βάση πάνω στην μηχανή. Αυτό λοιπον το "κούμπωμα" είχε λυθεί (βασικά έτσι βγήκε απο το εργοστάσιο) γενικώς κ με τον συντονισμό χτύπαγε. Δυσκολεύτικα να πιστεψω ότι αυτό κ μόνο ήταν το θέμα (λογω έντονου θορύβου) αλλά απο την στιγμή που λυθηκε το πρόβλημα δεν ασχολείθηκα παραπάνω.

3. Το πετάλ του γκαζιού τρίζει, κροταλίζει, γρατζουνάει κ ότι άλλο απιθανο ήχο μπορει να φανταστείτε. Το πατας κ γρατζουνάει, το αφήνεις κ κανει μερικές φορες κ κάτι περίεργα λές κ ξεκολάει κάποιο ελατήριο. Το κουφό της υποθεσης είναι ότι τα κάνει όλα αυτά ΜΟΝΟ όταν το αμαξι είναι σε κίνηση. Οταν δεν κινείτε δεν κάνει απολύτως τίποτα....Το πατάς κ είναι βελούδινο.. Ο μάστορας το είδε κ με την μία, συμφώνησε μαζί μου ότι είναι μαυρο χάλι κ είπε ότι θέλει λύπανση γιατί είναι τελείως στεγνό. Τελικώς η λύπανση δεν του έκανε κ πολλά κ υποθέτω ότι πάω για αλλαγή ντίζας ίσως κ τίποτα άλλο.

4. Ο πιο ενοχλητικός τριγμός/θόρυβος που έχω ακούσει ποτέ βρίσκεται στο αυτοκίνητο μου. Καπου μεταξύ του ταμπλό κ της δεξιάς πόρτας ακούγετε ένας ήχος... σαν τσίχλα να τον πω... σαν να ξεκολάς 2 ζελοτέιπ να τον πω... Είναι εκεί συνέχεια κ όσο επιταχύνεις ακούγεται κ πιο έντονα. Εχω βάλει την γυναίκα μου να οδηγεί κ εγω δεξιά να προσπαθώ να τον εντοπίσω, αλλα τίποτα. Το απόλυτο σπάσιμο νεύρων. Αν δεν βάλεις ραδιόφωνο κ μαλιστα σχετικά δυνατά (ο ήχος πάνω απο 30 στο μαμίσιο ράδιο) απλά δεν μπορείς να αντέξεις μέσα στο αμάξι. Το άκουσαν στο συνεργείο κ μου είπαν ότι κατά 99% προέρχετε απο την βάση/σύνδεσμο της πόρτας. Αν κ εγώ του είπα ότι ο ήχος είναι απο μέσα κ μάλιστα από κάποιο πλαστικό, ο μάστορας επέμενε ότι είναι απο ένα γλωσσάκι το οποίο κάποια στιγμή ξεκολάει κ κάνει αυτό τον θόρυβο "Μας φέρνουν σύνεχεια cuore με αυτό τον θόρυβο κ φταίει αυτό." Δεν επέμενα παραπάνω μιας κ αυτό το γλωσσάκι είχε όντως ξεκολήσει. Το κόλησε αλλά περι ορέξεως.... Θα το πλακώσω στα λάδια/σπρεύ κ που θα παει θα το βρω μόνος μου.

Ξέρω ότι μερικοί θα πουν καλά οκ.... δεν υπήρχε κ κανένα μηχανικό σοβαρό πρόβλημα γιατι γκρινιάζει αυτός.

Ελάτε στην θέση μου κ φανταστείτε μια κατάσταση σε ένα καινούργιο αυτοκίνητο όπου ..... Υπαρχει τριγμος που πρεπει να βάλεις μουσική για να μην τρελλαθείς.... γκαζώνεις κ τρίζει το γκάζι....φρενάρεις κ δεν πιάνουν τα φρένα.... ενώ μόλις πεσουν κ οι στροφές αρχίζουν τα... κλαπατσίμπανα να χτυπούν (φανταστείτε μέσα στην πόλη με πολλά φρεναρίσματα,φανάρια)

Το απολυτο ξενέρωμα... Αν δεν ήταν τόσο τέλειο στους χώρους του... κ τόσο ξεκούραστο λόγω αυτόματου μέσα στην πόλη... θα είμουν συνεχώς στην γκρίνια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mitsubae
Συντονιστής


Μέλος από: 27 Μάρ 08
Δημοσιεύσεις: 323
Φύλο:
Τόπος: Ναύπλιο - Χαλάνδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 12, 2009 14:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Διαβάζοντας το παραπάνω post είχα την εντύπωση οτι μιλούσες για άλλο αμάξι (ούτε το ritmo μου μοντέλο 1985 δεν τρίζει έτσι).
Μάλλον είσαι ο "τυχερός" του μήνα αδερφέ.
Καλό κουράγιο!

Υ.Γ. Μπορείς να αλλάξεις ραδιοcd, να βάλεις ενισχυτές, sub κλπ... δε θα ακούς τίποτα! (πλάκα κάνω έτσι, μην παρεξηγηθούμε!)
_________________
Daihatsu Cuore L276 (2007)
Suzuki Vitara JLX 1.6 (1992)
Vespa P200E (1981)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stk
Μέλος


Μέλος από: 02 Ιούλ 08
Δημοσιεύσεις: 60
Φύλο:
Τόπος: Χολαργός

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 12, 2009 19:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mitsubae έγραψε:
Διαβάζοντας το παραπάνω post είχα την εντύπωση οτι μιλούσες για άλλο αμάξι (ούτε το ritmo μου μοντέλο 1985 δεν τρίζει έτσι).
Μάλλον είσαι ο "τυχερός" του μήνα αδερφέ.
Καλό κουράγιο!

Υ.Γ. Μπορείς να αλλάξεις ραδιοcd, να βάλεις ενισχυτές, sub κλπ... δε θα ακούς τίποτα! (πλάκα κάνω έτσι, μην παρεξηγηθούμε!)


Φίλε μου δεν δέχομαι ότι είμαι ο τυχερός του μήνα. Εχω ασχοληθεί με το αντικείμενο τόσο πολύ που αφορισμοί του τύπου "ο ιάπωνας δεν σπάει δεν χαλάει" η "ο ιταλός μια μέρα θα σε αφήσει σίγουρα" με κάνουν κ γελάω.
Για πολλά χρόνια λόγω επαγγέλματος είχα προσβαση σε στοιχειά σερβις/συνεργείων για πολλές κ γνωστές μάρκες κ πίστεψε με τα στοιχεία μιλούν κ δείχνουν άλλα πράγματα απο αυτά που ο κόσμος είτε θέλει κ πιστεύει είτε του πλασάρουν κάποιοι. π.χ το 1,6 FSI μοτέρ της VW πάνω στo skoda fabia έχει το μικρότερο ποσοστό πρβλημάτων (αναλογικά με τις πωλήσεις πάντα) στην κατηγορία των 1.6 τα τελευταία 7 χρόνια !!! Το χειρότερο είναι..... το ίδιο μοτερ πάνω στο Golf !!! (η ειρωνεία είναι οτι μιλάμε για το ίδιο μοτερ, του ίδου group συναρμολογημένο ύπο διαφορετικές συνθήκες.)

Το ότι το αμάξι βγάζει τριγμούς δεν συμβαίνει μόνο σε μένα. Και μιλάω απόλυτα κ όχι συγκριτικά με αυτοκίνητα της ίδιας κατηγορίας. Μπορεί π.χ ένα πικάντο να είναι κουδουνίστρα μπροστα στο κουόρε αλλά αυτό δεν λέγετε αξιολόγηση λέγετε σύγκριση.

Στον κύκλο μου λοιπόν (φίλοι, συγκενείς, γείτονες) υπάρχουν 4 Daihatsu τελευταία μοντέλα. 2 Τεριος κ 2 Κουόρε. Ο άλλος με το κουόρε άλλαξε και τα 4 αμορτισέρ 3 μέρες μετα την αγορά του κ έχει κ αυτός κάποιους τριγμούς αλλά προερχόμενος απο παλαιά αυτοκίνητα το κουόρε του φαίνετε μπετόν αρμε σε αυτό τον τομέο. Ο ένας με το Τεριος άλλαξε τις ντίζες σε όλα τα πεταλ μέσα σε ένα εξάμηνο. Ο άλλος στην πρώτη σοβαρή βροχή έβαλε μέσα νερά απο ελατωματικές (στην τοποθέτηση) τσιμούχες σε ΟΛΟ το αυτοκίνητο.
Αυτό τι σημαίνει, ότι είμαστε μια παρεα από γκαντέμηδες ??!!! Smile

Αν τους ρωτήσεις οι μισοί θα σου πουν τα χειρότερα κ οι άλλοι μισοί τα καλύτερα. Η αλήθεια είναι ότι όλοι ταλεπωρήθηκαν απο παιδικές ασθένειες στην γραμμή παραγωγής των αυτοκινήτων τους κ τίποτα παραπάνω (όπως κ εγώ).

Δεν προσπαθώ να βγάλω σκάρτο το αμάξι, κάθε άλλο μάλιστα. Αλλα σε καμία περίπτωση δεν δέχομαι ότι το δικό μου αμάξι είναι μια φωτεινή εξαίρεση. Απλά ο καθένας αξιολογεί σαν προβλήματα διαφορετικά πράγματα. Ξέρω ανθρώπους που αυτά τα προβλήματα για τα οποία εγώ πήγα το αμάξι στο συνεργείο, ούτε καν θα τα παρατηρούσαν.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mitsubae
Συντονιστής


Μέλος από: 27 Μάρ 08
Δημοσιεύσεις: 323
Φύλο:
Τόπος: Ναύπλιο - Χαλάνδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 12, 2009 19:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συνεχίζω να πιστεύω πως είσαι λιγάκι άτυχος.

Φίλος με Terios (και το τελευταίο και το προηγούμενο) κάνει 3 αγώνες αντοχής 24ωρους το χρόνο τα τελευταία 3 χρόνια σε πολύ δύσκολες συνθήκες και δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα. Δε λέω, τυχερός και αυτός.

Αν υπήρχαν δυο τρία ακόμα παραδείγματα σαν του γνωστού σου που άλλαξε αμορτισερ σε 3 μέρες απο την αγορά, οκ θα λέγαμε, κάτι παίζει στη γραμμή παραγωγής. Αλλά όταν είναι ένας, δεν είναι ο "τυχερός" του μήνα?

Δεν έχω καμία υποχρέωση απέναντι στην Daihatsu, ουτε καν σε εξουσιοδοτημένο δεν πάω (το αναφέρω για να μην παρεξηγηθώ για διαφήμιση και προμοτάρισμα) αλλά θεωρώ τα Daihatsu, σε γενικές γραμμές, αρκετά αξιόπιστα αυτοκίνητα. Δε λέω όμως οτι έχουν ούτε φτηνά ανταλλακτικά, ούτε οτι δε μας πιάνουν τον κ@λο όταν πάμε για service.

Φιλικά πάντα,
Δημήτρης
_________________
Daihatsu Cuore L276 (2007)
Suzuki Vitara JLX 1.6 (1992)
Vespa P200E (1981)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
digibill
Μέλος


Μέλος από: 03 Φεβ 09
Δημοσιεύσεις: 192
Φύλο:
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 13, 2009 08:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

stk έγραψε:
Αυτό τι σημαίνει, ότι είμαστε μια παρεα από γκαντέμηδες ??!!! Smile


Όχι, μάλλον εμείς οι υπόλοιποι είμαστε τυχεροί LoL
Δεν ξέρω, εγώ δεν είχα τίποτα από όλα αυτά που αναφέρεις.... Και μιλάμε ότι γενικά το κοπανάω το αυτοκίνητο, σε σαμαράκια και λακούβες!
Πάντως, 67? για το πρώτο σέρβις είναι πάρα πολλά! Στην δικι'αμου αντιπροσωπεία (Μενίδι) μου πήραν 52?!! Frying Pan
_________________
Cuore HG 2009 (L276)
www.yiannakos.gr
Ubuntu-GR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
stk
Μέλος


Μέλος από: 02 Ιούλ 08
Δημοσιεύσεις: 60
Φύλο:
Τόπος: Χολαργός

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 13, 2009 13:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τυχερός η άτυχος δεν ξέρω....
Η ουσία είναι ότι τα προβλήματα που αντιμετώπισα (κ κάποια ακόμα τα αντιμετωπίζω) ναι μεν δεν είναι σοβαρά.... αλλά μου χαλάνε την διάθεση κ την χαρά όταν πιάνω το τιμόνι...
Κατα τα άλλα το αμαξάκι είναι σουπερ βολικό κ το έχουμε ερωτευτεί οικογενειακως. Κ σήμερα να αγόραζα πάλι το ίδιο θα έπερνα.
Απλά το αδικούν βλακώδες φαινόμενα. Θα τα εντοπίσω που θα πάει κ θα τα φτιάξω Smile
Τούλαχιστον στο συνεργείο υπάρχει διάθεση για βοήθεια. Όχι σαν την Βελμαρ, που κ στο Φοκους αντιμετώπησα τετοιες παιδικές ασθένειες αλλά όταν τους το έλεγες προσπαθούσαν να σε βγάλουν τρελό με την μυθική πλέον φράση "όλα έτσι κάνουν"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mitsubae
Συντονιστής


Μέλος από: 27 Μάρ 08
Δημοσιεύσεις: 323
Φύλο:
Τόπος: Ναύπλιο - Χαλάνδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 13, 2009 14:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάντως το χειρότερο όλων είναι αυτή η τεράστια διαφορά τιμών από αντιπροσωπεία σε αντιπροσωπεία. Απαράδεκτο για μια εταιρεία που θέλει να χτυπήσει ανταγωνισμό, έστω και σε μικρή κατηγορία.
_________________
Daihatsu Cuore L276 (2007)
Suzuki Vitara JLX 1.6 (1992)
Vespa P200E (1981)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gregoryael
Μέλος


Μέλος από: 10 Δεκ 09
Δημοσιεύσεις: 13
Φύλο:
Τόπος: ΛΑΡΙΣΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 10, 2009 08:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

geia sas kai apo mena Smile
eimai kainourgios sti selida Smile
exo to kainourgio to coure kai einai konta stin proti allagi ladion kai filtrou gia tin akribia exo 7250 klm kai einai iraklio tora foititis Yahoo kai aurio feugo gia larisa dld tha kano 400 xlm me giro 140 xlm/h kai 3600 strofes to lepto...... dld tha peraseis kata 150-200 to orio....
kai skeftomai na ta allasko iraklio i larisa???
to mono pou me bazei se skepseis einai to oti einai i proti fora pou tha tou kano allagi ladion kai apoti ematha tha itan kalo na min perasoun gia poli ta 7500 xlm.... alla kai pali 200 xlm den einai kai polla Smile
peite kai eseis ligo ti gnomi sas tha boithisete arketa Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
digibill
Μέλος


Μέλος από: 03 Φεβ 09
Δημοσιεύσεις: 192
Φύλο:
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 10, 2009 11:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gregoryael έγραψε:
geia sas kai apo mena Smile
eimai kainourgios sti selida Smile
exo to kainourgio to coure kai einai konta stin proti allagi ladion kai filtrou gia tin akribia exo 7250 klm kai einai iraklio tora foititis Yahoo kai aurio feugo gia larisa dld tha kano 400 xlm me giro 140 xlm/h kai 3600 strofes to lepto...... dld tha peraseis kata 150-200 to orio....
kai skeftomai na ta allasko iraklio i larisa???
to mono pou me bazei se skepseis einai to oti einai i proti fora pou tha tou kano allagi ladion kai apoti ematha tha itan kalo na min perasoun gia poli ta 7500 xlm.... alla kai pali 200 xlm den einai kai polla Smile
peite kai eseis ligo ti gnomi sas tha boithisete arketa Smile


Δεν είναι ιδιαίτερο το θέμα.... Αν έχεις "δικό" σου συνεργείο στην Λάρισσα άλλαξέ τα εκεί, αλλιώς άλλαξέ τα τώρα στο Ηράκλειο...
_________________
Cuore HG 2009 (L276)
www.yiannakos.gr
Ubuntu-GR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
gregoryael
Μέλος


Μέλος από: 10 Δεκ 09
Δημοσιεύσεις: 13
Φύλο:
Τόπος: ΛΑΡΙΣΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 30, 2009 12:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν, πήγα και έκανα το πρώτο service των 7500χλμ στην αντιπροσωπεία στη Λάρισα.
Αλλαγή λαδιών και φίλτρου, τιμή 50 ευρόπουλα.
Σήμφωνα με αυτά που είχα ακούσει μέχρι τώρα εδώ μέσα, είμαι αρκετά χαρούμενος και μου φένετε αρκετά χαμηλό το κόστος σε σχέση με τους υπόλοιπους.

Oops
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Γενικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 2 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης