Εγγραφή :: Κατάλογος Μελών :: Σύνδεση   Πεμ Μάρ 28, 2024 19:12

Greek Club Cuore Αρχική σελίδα
Cuore με 160 Km/h στο youtube

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Γενικά
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
agrocuore
Μέλος


Μέλος από: 15 Μάρ 09
Δημοσιεύσεις: 28
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 16, 2009 16:23    Θέμα δημοσίευσης: Cuore με 160 Km/h στο youtube Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.youtube.com/watch?v=M5av0-RuMlw

Στο συγκεκριμένο βιντεάκι μπορεί κανείς να μου εξηγήσει ποιά είναι η τελευταία ταχύτητα που βάζει ο τύπος και έχει 160 χλμ στο κοντέρ και οι στροφές πέφτουν στις 4000 και κάτι ενώ και η κατανάλωση πέφτει στα 9,9 λίτρα. Είναι δυνατό να έχεις 5η με 4000 στροφές και 160 χ.α.ω. στο κοντέρ;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Braindead
Συντονιστής


Μέλος από: 30 Ιούν 08
Δημοσιεύσεις: 59
Φύλο:
Τόπος: Serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 17, 2009 10:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Oι 2 τελευταιες σχεσεις μεταδοσης ειναι αρκετα μακρυες,οποτε 4.000 με 5η και 160 ειναι κατι εφικτο.Η καταναλωση ειναι ενα μπερδεματακι.Αν εισαι σε κατηφορα π.χ,μπορει να πεσει και πολυ περισσοτερο.Εγω ειμαι κατοχος του L251 και δεν ξερω ακριβως ποσο ακριβης ειναι ο υπολογιστης ταξιδιου του νεου μοντελου.Καποιος αλλος μπορει να σε διαφωτισει πανω σ αυτο Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
agrocuore
Μέλος


Μέλος από: 15 Μάρ 09
Δημοσιεύσεις: 28
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 17, 2009 22:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το' χεις καταφέρει δηλαδή κι εσύ; Άν ναι τί κατανάλωση είχες; Πάντως στο βίντεο ο θόρυβος είναι σε πολύ λογικά και θα έλεγα ιδιαίτερα χαμηλά επίπεδα...Άραγε ισχύει ή λόγω αναπαραγωγής στα ηχεία του υπολογιστή μου δεν ακούγεται τόσο πολύ;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Braindead
Συντονιστής


Μέλος από: 30 Ιούν 08
Δημοσιεύσεις: 59
Φύλο:
Τόπος: Serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 18, 2009 09:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Oπως μπορω να καταλαβω απο την αλλαγη που κανει,αλλα και απο τις στροφες που εχει (το δικο μου εχει 4.000 στα 140κατι με 5η),λογικα 8α ειναι το 4ταχυτο αυτοματο.Αλλιως το μονο που μπορω να φανταστω ειναι καποια αλλαγη στους τροχους,η οποια μπερδευει το κοντερ Dizzy
Καποιος κατοχος του νεου Cuore μπορει να μας διαφωτισει ακριβως για το ποσα χλμ/1000στροφες εχει η 5η.
Το δικο μου (L251) δεν εχει υπολογιστη ταξιδιου,αλλα ακομα και σε τετοιες ταχυτητες δεν πρεπει να ανεβαζει την καταναλωση υπερβολικα(πιστευω καπου στα 12-14λτ/100χλμ).Παντως το 8εωρω πολυ πι8ανο ο τυπος στο βιντεακι να βρισκεται σε καποια κατηφορα,η οποια ριχνει πολυ την καταναλωση Whistling
Εγω εχω κανει αυτο,με 4η... http://www.youtube.com/watch?v=SiVDsRoJNK0
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
tomas133
Μέλος


Μέλος από: 13 Απρ 08
Δημοσιεύσεις: 164
Φύλο:
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 18, 2009 22:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

5η ταχύτητα βάζει και πέφτουν οι στροφές.
Με 5η ταχύτητα σε επίπεδο δρόμο έχω 150χλμ σε 4250στροφές
Μιλάμε για χειροκίνητο κιβώτιο ταχυτήτων.

Ο θόρυβος είναι πράγματι λίγος αν δεν φυσάει κοντρα άνεμος και ακόμη λιγότερος με άπνοια.
_________________
Cuore L251 04'
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pepe
Μέλος


Μέλος από: 20 Φεβ 09
Δημοσιεύσεις: 50
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 19, 2009 11:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

με το νέο cuore στη Βουλιαγμένης που είναι ψιλό flat 100km/h με 2500 στροφές και 5η. Λόγω υπερβολικής κίνησης δεν το έχω πάει πολύ παραπάνω
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Braindead
Συντονιστής


Μέλος από: 30 Ιούν 08
Δημοσιεύσεις: 59
Φύλο:
Τόπος: Serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 19, 2009 12:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Aν στο καινουριο η 5η βγαζει 40χλμ/1000 στροφες,τοτε οντως ειναι εφικτα τα 160 με 4000.
Η κατηφορα δεν παιζει ρολο στα ποσα χλμ 8α βγαλει,αλλα μονο στο ποσο γρηγορα 8α το καταφερει Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 19, 2009 18:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και γω έχω πιάσει τα 160 στην ευθεία του Σείριου, σιγά, κατηφορικά είναι. Smile
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
agrocuore
Μέλος


Μέλος από: 15 Μάρ 09
Δημοσιεύσεις: 28
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 20, 2009 15:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στο Σείριο πόσες στροφές είχες με 5η στα 160 km/h ; Να υποθέσω οτι έχεις χειροκίνητο κιβώτιο κι όχι αυτόματο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 20, 2009 19:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δε θυμάμαι πάει καιρός. ναι χειροκίνητο
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Braindead
Συντονιστής


Μέλος από: 30 Ιούν 08
Δημοσιεύσεις: 59
Φύλο:
Τόπος: Serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 20, 2009 22:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια ΔΕΝ παιζει ρολο το αν ειναι κατηφορα η' ανηφορα...Η κλιμακωση του κιβωτιου παραμενει η ιδια.Απλως τα χιλιομετρα ανεβαινουν με αλλο ρυ8μο Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
agrocuore
Μέλος


Μέλος από: 15 Μάρ 09
Δημοσιεύσεις: 28
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 06, 2009 20:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικά έχετε δίκιο. Σ' ένα πρόσφατο ταξίδι μου το πήγα με 5η 140 και οι στροφές ήταν περίπου 3500!!! Άρα μου φαίνεται λογικό 160 με 4000. Έστειλα μύνημα στον τύπο και μου απάντησε οτι έχει το χειροκίνητο κιβώτιο...Η κατανάλωση όμως μου φάνηκε υπερβολική στο βίντεο! Thinking Εγώ με τα 140 είχα 5,7 περίπου Dancing Banana
_________________
Cuore L276 H(igh)G(ain)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Γενικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης