Εγγραφή :: Κατάλογος Μελών :: Σύνδεση   Πεμ Μάρ 28, 2024 17:21

Greek Club Cuore Αρχική σελίδα
που ειναι οι ασφάλειες?

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρολογικά
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
ioannis
Μέλος


Μέλος από: 07 Αύγ 10
Δημοσιεύσεις: 27
Φύλο:
Τόπος: Πατρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 03, 2012 14:57    Θέμα δημοσίευσης: που ειναι οι ασφάλειες? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειμαι κατοχος του cuore l251 μοντελο 2004 και προχτες εψαχνα να βρω την ασφαλειοθηκη καθως σταματησε να δουλευει το ραδιοφωνο ξαφνικα....αν εξαιρεσουμε την ασφαλειοθηκη που βρισκεται κατω απο το καπο πισω απο την μπαταρια εψαξα αριστερα του τιμονιου οπως εδειχνε το εγχειριδιο αλλα πισω απο το σχετικο καπακι δεν ειχε καμια ασφαλεια...οσο κι αν εψαξα εκει γυρω δεν βρηκα τιποτα. τελικα στο ραδιοφωνο ειχε ξεκουμπωσει ελαφρως το καλωδιο τροφοδοσιας και επισκευαστηκε απλα και ευκολα αλλα εμενα η απορια μου παραμενει. Γνωριζει κανεις κατι σχετικο ή που βρισκονται?
_________________
Cuore 2004 L251
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
digibill
Μέλος


Μέλος από: 03 Φεβ 09
Δημοσιεύσεις: 192
Φύλο:
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 18, 2013 17:10    Θέμα δημοσίευσης: Re: που ειναι οι ασφάλειες? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είναι πράγματι αριστερά κάτω, εκεί που το manual. Μόνο που το απλό βγάλσιμο από το καπάκι δεν την εμφανίζει!
Θυμάμαι πυο μου είχε καεί κάποτε η ασφάλεια του αναπτήρα και για να μου αλλάξουν ασφάλεια στο συνεργείο κάνανε ένα τέταρτο!! Νομίζω πως είχαν ξεβιδώσει και κάποια βίδα από το ταμπλώ, κάτω αριστερά.... Head on wall
_________________
Cuore HG 2009 (L276)
www.yiannakos.gr
Ubuntu-GR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ioannis
Μέλος


Μέλος από: 07 Αύγ 10
Δημοσιεύσεις: 27
Φύλο:
Τόπος: Πατρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 23, 2013 17:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε ευχαριστω digibill! Με την πρωτη ευκαιρια θα το τσεκαρω. Για να ξερω πιο πολυ καθως ειναι πολυ εκνευριστικο να μην μπορω να τις βρω. Οσο βολικο ειναι το cuore τοσο πιο παραξενο ειναι με τα ανταλλακτικα και με το πως εχει κατασκευαστει. Λες και το εφτιαξε τρελος επιστημονας και οχι αυτοκινητοβιομηχανια και εχει απολυτως τα δικα του χουγια περισσοτερο απο καθε αλλο αυτοκινητο. Ουτε χειροποιητο να ηταν.
_________________
Cuore 2004 L251
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ioannis
Μέλος


Μέλος από: 07 Αύγ 10
Δημοσιεύσεις: 27
Φύλο:
Τόπος: Πατρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 15, 2013 12:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικα τις βρηκα τις ασφαλειες με την βοηθεια του digibill και του μαστορα μου. βγαζοντας το καπακι που δειχνει το εγχειριδιο βλεπεις κατι φισες με καλωδια και κατι ρελεδακια. ακριβως πανω απο εκει ειναι ενα μαυρο καπακι που καλυπτει τις ασφαλειες και εχει μεσα το τσιμπηδακι και το υπομνημα που εξηγει τι ειναι καθε μια. το καπακι αυτο βγαινει ευκολα με το χερι.
_________________
Cuore 2004 L251
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρολογικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης