Εγγραφή :: Κατάλογος Μελών :: Σύνδεση   Πεμ Μάρ 28, 2024 16:12

Greek Club Cuore Αρχική σελίδα
αλλαγή λαδιών σαζμάν

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Μηχανικά
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Dimitris_P
Διαχειριστής


Μέλος από: 16 Οκτ 07
Δημοσιεύσεις: 505
Φύλο:
Τόπος: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 06, 2012 18:54    Θέμα δημοσίευσης: αλλαγή λαδιών σαζμάν Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κάθε πότε είναι σώφρον να γίνεται αλλαγή στα λάδια σαζμάν; μου τα είχαν αλλάξει μία φορά στις 45.000, προφανώς για να βγάλουν κανά φράγκο παραπάνω, είμαι στα 103 τώρα κ ο μηχανικός(όχι daihatsu) μου λέει ότι είναι οκ δε χρειάζεται.
_________________
Cuore 2007 (L276) Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
babis
Μέλος


Μέλος από: 29 Απρ 11
Δημοσιεύσεις: 66
Φύλο:
Τόπος: salonika

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 06, 2012 23:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δηλαδη μεχρι τωρα εχεις κανει 58.000χλμ με αυτες. οι 45.000 που στις αλλαξε πρωτη φορα ηταν λιγα. αλλα τωρα εισαι στο οριο πιστευω.
απ'οτι μου εχουν πει φιλος μηχανικος συνηθως τις αλλαζουν στις 60-70.000 χλμ. αλλα λενε και 80 να πανε αντεχουν. πολλα μπορει να ακουσεις απο καθε μηχανικο. αλλοι μπορει να σου πουνε ασ'τες 100.000 και αλλοι στις 30 θελουν αλλαγη. μην τη ψαχνεις
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
BugsBunny
Μέλος


Μέλος από: 24 Ιούν 08
Δημοσιεύσεις: 6
Φύλο:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 23, 2012 11:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πλησιάζουμε και εμείς με το αυτόματο Cuore σιγά-σιγά τα πέντε χρονάκια και σκέφτομαι μήπως στο ετήσιο service να αλλάζαμε και τα λάδια του κιβωτίου... αν και βέβαια τα χλμ του είναι περίπου 40.000.

Έχετε δοκιμάσει κάποια συγκεκριμένη ποιότητα λαδιού αυτόματου κιβωτίου, μάρκα ή εργοστασιακά (αν βρεθούν και πόσο...); Υπάρχουν συγκεκριμένες προδιαγραφές από την Daihatsu;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mitsubae
Συντονιστής


Μέλος από: 27 Μάρ 08
Δημοσιεύσεις: 323
Φύλο:
Τόπος: Ναύπλιο - Χαλάνδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 14, 2012 12:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ γενικά χρησιμοποιώ βαλβολίνες της Castrol.
Κάθε 60.000χλμ - 70.000χλμ λέει ο μάστορας...
_________________
Daihatsu Cuore L276 (2007)
Suzuki Vitara JLX 1.6 (1992)
Vespa P200E (1981)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Greek Club Cuore Αρχική σελίδα -> Μηχανικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης